Kim jest Sylwia Dekiert? Reporterka sportowa TVP

Sylwia Dekiert

Sylwia Dekiert jest jedną z dziennikarek pracujących w TVP. Popularność zyskała dzięki swojej pracy jako dziennikarz sportowy. Znana jest z entuzjastycznego podejścia do reportażu, a także z ogromnej wiedzy o sporcie. Jej praca została doceniona przez wiele osób, w tym sportowców i kolegów z branży – uważana jest za jedną z najlepszych dziennikarek sportowych w Polsce.

Kim jest Sylwia Dekiert?

Sylwia Dekiert urodziła się 12.031979 roku w Zielonej Górze. Od zawsze fascynowała się językami i literaturą. Po ukończeniu I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze rozpoczęła studia filologii polskiej na Uniwersytecie Zielonogórskim o specjalizacji dziennikarstwo.

Od 20 lat związana jest z Telewizją Polską w roli redaktorki i spikerki podczas ważnych wydarzeń sportowych. Wybór takiej formy dziennikarstwa nie był w jej karierze przypadkiem. Już w czasach młodości przejawiała ogromne zainteresowanie sportem – w tym nawet tak nietypowym jak na kobietę żużlem.

Dziennikarskiego bakcyla złapał również 13-letni syn Sylwii, Dorian, który publikuje artykuły na łamach strony internetowej Legii Warszawy. Ulubionymi dyscyplinami dziennikarki jest żużel, jeździectwo, lekkoatletyka oraz oczywiście piłka nożna. Marzeniem Sylwii Dekiert jest otworzenie własnej kawiarni – nie byłoby dla nikogo zaskoczeniem, gdyby kawiarnia była urządzona w klimacie sportowym.

Sylwia Dekiert – kariera reporterki sportowej

W 2002 roku dołączyła do redakcji sportowej Telewizji Polskiej. Od października 2005 r. do 10 września 2019 r. prowadziła „Sport Telegram”, w którym poruszała tematy takie jak mecze piłki nożnej oraz inne wydarzenia sportowe.

W 2017 roku wraz z Maciejem Kurzajewskim rozpoczęła prowadzenie „Wielkich Testów” w TVP1, w programie biorą udział ludzie show-biznesu podejmujący się testu wiedzy z wszelkiej tematyki. W 2018 roku została prezenterką studia oprawy dwóch kanałów jednocześnie – TVP1 i TVP2.

Sylwia Dykiert wielokrotnie była prowadzącą studio olimpijskie, w tym w Turynie, Vancouver, Londynie , Soczi oraz Pjonhczangu, a także jednym z gospodarzy w studiu podczas mistrzostw Europy w piłkę nożną w 2022 roku. Ważnym punktem kariery Sylwii jest również stworzenie w 2018 roku cyklu reportaży „Orły Nawałki” oraz „Orły Sportu”.

Sylwia Dekiert – życie prywatne i media społecznościowe

Do roku 2018 Sylwia Dekiert była związana z Rafałem Darżynkiewiczem, a aktualnie jest zaręczona z Sławomirem Nelupem. Sylwia ma trzech synów: Doriana, Igora oraz Lukę.

Konta w mediach społecznościowych Sylwii Dekiert cieszą się dużą popularnością. Ma ponad 4,5 tysiąca obserwujących na Facebooku i 20,6 tysięcy subskrybentów na Twitterze. Znacznie więcej fanów Sylwii obecnych jest na Instagramie, gdzie zebrała już ponad 27 tysięcy obserwujących. Na profilu instagramowym @sylwiadekiert znajdziemy zdjęcia zarówno z pracy jak i życia prywatnego Sylwii.


Źródło grafiki: Mario A. P., Flickr, CC BY-SA 2.0, (data dostępu 07.02.2022r.).
Brak komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.