BeStyleIkony mody i styluRenata Gabryjelska: dzieci, maż, wiek i kariera

Renata Gabryjelska: dzieci, maż, wiek i kariera

Renata Gabryjelska to kobieta o wielu obliczach. Z pewnością wiele osób zna ją ze względu na niezwykłą urodę i olbrzymie doświadczenie w zakresie modelingu, ale nie można zapominać, że te dwa, wyjątkowe talenty nie są jej jedynymi osiągnięciami. Co zatem warto jeszcze wiedzieć o tej niezwykłej kobiecie?

Renata Gabryjelska: wiek i wykształcenie

Renata Gabryjelska jest w wieku 50 lat, urodziła się 6 marca 1972 roku w Olsztynie. Po ukończeniu szkoły średniej młoda kobieta rozpoczęła studia na Uniwersytecie Warszawskim, a także w Warszawskiej Szkole Filmowej na wydziale reżyserii.

Nie wszyscy wiedzą, że pani Renata ukończyła również Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, kształcąc się na wydziale dokumentu i fabuły. Tak bogate wykształcenie pozwoliło jej odnieść sukces w świecie filmu. Ale o tym później.

Renata Gabryjelska, 23. edycja przeglądu filmowego kino na granicy w Cieszynie, 03.08.2021.
Renata Gabryjelska, 23. edycja przeglądu filmowego kino na granicy w Cieszynie, 03.08.2021. / Zdjęcie: MWMedia.pl

Renata Gabryjelska: początki kariery

Mówiąc o początkach kariery Renaty Gabryjelskiej nie sposób nie wspomnieć o jej karierze w modelingu. W 1993 roku wzięła udział w konkursie Miss Polonia, w którym udało się jej zdobyć tytuł I wicemiss.

Rok później dziewczyna rozpoczęła współpracę z paryską agencją modelek Metropolitan. W międzyczasie udało jej się też podpisać umowę z agencją Elite Models. Kolejne lata to oczywiście kolejne sukcesu w życiu tej nietuzinkowej kobiety. Brała ona udział między innymi w sesjach dla magazynów Cosmopolitan, Madame Figaro, ale też Molton i 3Suisses.

Modelka od czasu do czasu pojawiała się też w Polsce, gdzie pracowała dla takich projektantek jak Anna Brodzińska i Teresa Rosati. Sukcesy te stały się swoistą odskocznią, dzięki której modelka mogła odnieść sukcesy również w innych branżach.

Renata Gabryjelska: film i rozrywka

Kariera Renaty Gabryjelskiej zaczęła zataczać coraz szersze kręgi. Już w 1995 roku wystąpiła w filmie Girl Guide, który – nawiasem mówiąc – był reżyserowany przez samego Juliusza Machulskiego. Następnie modelka rozpoczęła współpracę z telewizją Polsat, w której pracowała jako prezenterka. W międzyczasie udało się jej nawiązać współpracę również z telewizją Atomic TV, na antenie której prowadziła program Pop Planeta.

Nie ulega wątpliwości, że Renata Gabryjelska jest znana wielu fanom przede wszystkim ze względu na swe role serialowe i filmowe. Chyba najpopularniejszą postacią, w którą wcieliła się była już wtedy modelka, była Ewa Kowalska z serialu Złotopolscy. Wiele osób dostrzegło ją również w trakcie kręcenia reportażu ze swej podróży po Afryce Wschodniej. Co ciekawe, materiał został opublikowany w magazynie Viva. Kolejne lata kariery Renaty Gabryjelskiej to udział w serialu Tygrysy Europy i Tak czy nie.

Modelka wzięła też udział (dwukrotnie) w sesji do magazynu Playboy (wydanie z listopada 1999 roku i z listopada 2002 roku).

Renata Gabryjelska: kariera reżyserska

Po wycofaniu się na dobre z kariery modelingowej i aktorskiej, Renata Gabryjelska wzięła się za kręcenie własnych filmów. W roku 2002 roku kobieta wyprowadziła się do Krakowa, a w roku 2003 definitywnie zakończyła karierę.

Kolejnym etapem jej działalności artystycznej było tworzenie krótkometrażowych filmów fabularnych. To właśnie dzięki niej powstały takie produkcje jak Janek i Pogodna, czy też Szkiełko (film fabularny).

W 2017 roku pani Renata wzięła udział w podróży do Himalajów, gdzie nakręciła serial Moc Dziewuch, który składał się aż z 8 odcinków. Jej pierwszym, anglojęzycznym filmem fabularnym był Safe Inside. Produkcję uznano za najlepszy thriller w trakcie festiwalu filmowego w San Diego.

Renata Gabryjelska: maż, dzieci i życie prywatne

Prywatnie Renata Gabryjelska jest żoną Stanisława Tyczyńskiego, który tak naprawdę od podstaw stworzył znane i lubiane radio RMF FM. Z informacji jakie sama zainteresowana przekazuje do mediów wynika, że para tworzy bardzo szczęśliwy związek.

Warto dodać, że pani Renata jest człowiekiem chroniącym swoją prywatność. Dlatego nie wiadomo zbyt wiele na temat jej życia prywatnego. Mimo to kobieta w jednym z wywiadów przekazała, że nie może mieć dzieci. Mimo to – jak twierdzi – sytuacja ta nie osłabiła jej relacji z mężem.

Podsumowując, Renata Gabryjelska to przykład kobiety, która nie chce być zaszufladkowana. W trakcie swej kariery nie skupiła się wyłącznie na modelingu, traktując go raczej jako ciekawą i dochodową przygodę. Wykształcenie i doświadczenie w branży filmowej sprawiły, że z biegiem lat pani Renata sama mogła stanąć po drugiej stronie kamery.

Frances Bean Cobain: Sztuka, bunt i dziedzictwo grunge’u

Frances Bean Cobain, urodzona 18 sierpnia 1992 roku w Los Angeles, to amerykańska artystka wizualna i modelka. Jest jedynym dzieckiem znanego muzyka rockowego Kurta...

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Filmy z lat 40-tych: 10 niezapomnianych filmów

Lata 40. XX wieku to okres niezwykłego rozwoju i różnorodności w świecie kina. Dekada, która dała nam wiele niezapomnianych filmów, które wciąż zachwycają widzów...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

Linda Evangelista: kariera, choroba i życie prywatne supermodelki lat 90.

Linda Evangelista – jedna z najbardziej wpływowych supermodelek wszech czasów, należąca do tzw. wielkiej piątki lat 90. Muza wybitnych nazwisk w branży, w tym...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj