BeStyleIkony mody i styluJoanna Opozda: sukcesy w aktorstwie i modelingu

Joanna Opozda: sukcesy w aktorstwie i modelingu

Joanna Opozda jest polską aktorką filmową i teatralną. W jej karierze zawodowej poza aktorstwem pojawiał się również modeling. Największy rozgłos przyniósł gwieździe serial „Pierwsza Miłość” na ekranie Polsatu. Z czasem zaczęły pojawiać się również większe role, w tym „Brigitte Bardot cudowna”.

Wykształcenie i pierwsze kroki na ścieżce zawodowej

Joanna Opozda urodziła się w 1988 roku i pochodzi z Busko-Zdrój w województwie świętokrzyskim. W 2015 roku ukończyła państwową szkołę artystyczną tj. Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Innymi znanymi absolwentami są między innymi Magdalena Cielecka, Anna Cieślak, Andrzej Grabowski, Bartosz Gelner, czy Jan Frycz.

Aktorka jeszcze przed otrzymaniem dyplomu już stawiała swoje pierwsze kroki na aktorskiej ścieżce. W 2011 roku wykreowała postać Jowity Kaczmarek w serialu „Pierwsza miłość” na antenie Polsatu. W produkcji jej bohaterka poruszała nierzadko trudne tematy tkj. narkotyki, strata dziecka, choroba nowotworowa, czy prześladowanie. To właśnie ten serial przyniósł Joannie Opoździe ogólnopolską popularność.

Filmografia Joanny Opozdy

Joanna Opozda w ciągu swojej kilkunastoletniej kariery zagrała w ponad 30 produkcjach. Wśród nich najpopularniejsze polskie seriale:

 • Pierwsza miłość,
 • Przyjaciółki,
 • Ojciec Mateusz,
 • M jak miłość,
 • Komisarz Alex,
 • Barwy szczęścia,
 • Prawo Agaty,
 • Na dobre i na złe,
 • Druga szansa,
 • W rytmie serca,
 • O mnie się nie martw.

Poza serialami Joanna Opozda otrzymywała angaż w większych produkcjach filmowych takich jak:

 • Planeta Singli,
 • 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach,
 • Pech to nie grzech,
 • Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle – Tajemnice polskich fortun,
 • Wieczór kawalerski.

Pierwsza miłość

To właśnie serial „Pierwsza miłość” na antenie Polsatu przyniósł aktorce większą popularność. Zagrała tam u boku polskiego aktora, Mateusza Banasiuka. Jej bohaterka Jowita przechodziła wiele trudnych chwil na ekranie. Aktorka grała w serialu przez 8 lat z małymi przerwami, w trakcie kończenia Akademii Teatralnej w Krakowie.

Brigitte Bardot cudowna

Jednym z największych sukcesów Joanny Opozdy jest niewątpliwie angaż w filmie Lecha Majewskiego, pt. „Brigitte Bardot cudowna”. Tytułowa bohaterka jest ikoną francuskiego kina, modelingu i muzyki lat 50 i 60. Nie bez powodu była określana również symbolem francuskiego seksapilu, a jej kariera nabrała międzynarodowego wydźwięku. Bez wątpienia postać ta odcisnęła spore piętno na francuskiej kinematografii i modzie. Dziś jest już 88-letnią działaczką społeczną na rzecz poprawy losu zwierząt. Zatem wybór Joanny Opozdy na rolę Brigitte Bardot okazuje się niemal oczywisty. Przede wszystkim łączy je pasja do aktorstwa, modelingu, a także miłość do zwierząt. Co więcej, już na pierwszy rzut oka można dostrzec podobieństwa w urodzie Joanny Opozdy i młodej Brigitte Bardot.

Jak przyznaje reżyser filmu Lech Majewski – Brigitte Bardot nie był przychylna wobec pomysłu o produkcji z jej historią w tle. Uzasadniała w listach do twórcy, że obecnie zajmuje się działalnością społeczną. Pomimo pierwszych wątpliwości ostatecznie zgodziła się, jednak stawiając pewne warunki. Jednym z nich była akceptacja aktorki, która miałaby ją zagrać. Zatem na rolę namaściła Joannę Opozdę sama tytułowa bohaterka. W wyścigu o angaż pokonała nawet modelkę Claudię Schiffer i inne aktorki z Los Angeles.

Joanna Opozda w wielu wywiadach otaczających promocję filmu podkreślała, że rola Brigitte Bardot jest przełomowym momentem w jej karierze. Dodatkowo aktorka musiała włożyć w przygotowania sporo wysiłku. Tekstu w języku francuskim uczyła się fonetycznie, a w nauce pomagała jej przyjaciółka.

Modeling i kampanie reklamowe

Aktorka przed tym, jak skończyła szkołę aktorską – pracowała jako modelka i hostessa. Sylwetka Joanny Opozdy pojawiała się na billboardach i okładkach polskich magazynów. Udane sesje zdjęciowe przełożyły się na zagraniczne kontrakty. Pojawiała się na okładkach „Cosmopolitan”; „Moda i styl”; czy włoskiego „Vogue. Ma na swoim koncie również kilka dużych kampanii reklamowych, w tym dla PKO Bank Polski, salonu jubilerskiego Impressimo, czy domu mody Chloe.

W 2016 roku Joanna Opozda brała również udział w programie telewizyjnym „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” na antenie Polsatu. Aktorka tańczyła w parze z Kamilem Kuroczką i odpadli w czwartym odcinku. Joanna wspominała wówczas w wywiadach, że większość jej czasu pochłaniał plan filmowy, a tym samym miała mniej czasu na przygotowania do programu.

Macierzyństwo i życie prywatne

Joanna Opozda w 2021 roku wzięła ślub z aktorem Antkiem Królikowskim, jednak para rozstała się przed narodzinami wspólnego dziecka. 22 lutego 2022 roku na świat przyszedł ich syn – Vincent. Od tamtej pory aktorka z uśmiechem na twarzy wypowiada się o urokach macierzyństwa.

Jak przyznaje w opiece nad dzieckiem pomaga jej mama. Dzięki niej gwiazda może nadal realizować się zawodowo i uczestniczyć w planach zdjęciowych. Podkreśla również, że bez niej powrót do pracy nie byłby możliwy. Joanna Opozda przyznaje, że jej życie zupełnie się odmieniło od momentu narodzin Vincenta i wszystkie plany (w tym zawodowe) koncentrują się wokół potrzeb chłopca. Ponadto w publicznych wypowiedziach nie ukrywa, że kieruje się przede wszystkim dobrem swojego dziecka. Obecnie serwisy informacyjne spekulują na temat związku Joanny Opozdy z Remigiuszem Mrozem

Działalność społeczna

Joanna Opozda często wypowiada się o swojej miłości do czworonogów, a nawet angażuje się w aktywną pomoc dla zwierząt. Aktorka nie próżnuje również w trakcie wakacji. Na wyjazd na Madagaskar w 2021 roku, zabrała ze sobą karmę i lekarstwa dla tamtejszych bezdomnych psów.

Niestety w tym „raju” psy mają piekło na ziemi. Malgasze uważają psiaki za „złe duchy”. Wszędzie pełno chorych bezdomnych piesków. Wiedząc o tym, przywiozłam z Polski trochę karmy i leków od weterynarza – relacjonowała aktorka w swoich mediach społecznościowych.

W trakcie wyjazdu Joanna Opozda szczególną troską obdarzyłą suczkę, której nadała imię Rita. Zadbała również o to, aby po opuszczeniu przez aktorkę wyspy – Rita miała stałą i dobrą opiekę.

Gwiazda niejednokrotnie apelowała również do swoich obserwatorów o odpowiedzialności, jaką jest opieka nad zwierzętami. Często publikuje rady dotyczące prawidłowej opieki lub wstrząsające historie o nieodpowiednim traktowaniu czworonogów. Sama jest właścicielką pupila o imieniu Marylin.

Joanna Opozda w social mediach

Joanna Opozda poza pracą aktorską i opieką nad synem prężnie działa w mediach społecznościowych. Na swoim Instagramie zebrała już prawie 700 tysięcy obserwujących.

W postach chętnie dzieli się swoimi sprawdzonymi produktami, a także reklamuje część z nich. Oprócz tego pojawiają się relacje związane z jej macierzyństwem i życiem zawodowym. Ostatnio pochwaliła się także swoim nowym przedsięwzięciem, a mianowicie własną marką modową, która już niebawem ma wypuścić pierwsze produkty.

Najnowsze

Georgina Chapman: moda, film i osobiste triumfy

Georgina Chapman to postać, która z powodzeniem wykreowała swoją...

Farrah Fawcett: Ikona popkultury lat 70.

Kiedy myślimy o lat 70., w naszej wyobraźni pojawiają...

Allegra Versace: dziedziczka imperium mody

Allegra Versace, jedno z najbardziej tajemniczych nazwisk w świecie...

Frances Bean Cobain: Sztuka, bunt i dziedzictwo grunge’u

Frances Bean Cobain, urodzona 18 sierpnia 1992 roku w...

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj