Joanna Horodyńska: dzieci, partner, wiek i kariera

Joanna Horodyńska, 30-lecie telewizji Polsat, 06.12.2022 / Zdjęcie: MWMedia.pl

Joanna Horodyńska swoje pierwsze kroki w zawodowym modelingu stawiała na paryskich wybiegach. Z biegiem lat zrezygnowała ona z zawodu modelki, jednak jej życie zawodowe nadal jest mocno związane ze światem mody. Aktualnie Joanna Horodyńska pracuje jako stylistka wielu znanych gwiazd, a także prowadzi programy telewizyjne, które zahaczają o tematykę mody. Jak wygląda prywatne życie Joanny Horodyńskiej oraz jakie są jej największe zawodowe sukcesy? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdują się w tym artykule.

Joanna Horodyńska: wiek i wykształcenie

Joanna Horodyńska jest w wieku 47 lat, urodziła się w 1975 roku w miejscowości Tychy. Jej pierwszy kontakt z modelingiem nastąpił w wieku niespełna 17 lat, kiedy to w roku 1992 wzięła udział w konkursie „Twarz Roku” i została jedną z laureatek tego właśnie konkursu.

Ten sukces był swego rodzaju motorem napędowym do dalszych działań Joanny Horodyńskiej, ponieważ niespełna rok później przeprowadziła się z Tychów do Warszawy, aby na poważnie rozpocząć pracę w modelingu.

Joanna Horodyńska zdobyła wyższe wykształcenie, kończąc zarządzenie na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Joanna Horodyńska: kariera w modelingu

Zaledwie 18-letnia Joanna Horodyńska szybko zaczęła odnosić swoje pierwsze sukcesy w zawodzie modelki. Po przeprowadzce do Warszawy zdobyła szacunek ludzi z branży i postanowiła wyjechać do Francji, gdzie stawiała swoje kroki na paryskich wybiegach. Prezentowała kreacje znanych postaci ze świata mody, a w późniejszych etapach swojej kariery pracowała z wieloma utalentowanymi projektantami, takimi jak Thierry Mugler czy Galliano.

Pomimo sukcesów odnoszonych na wybiegach oraz współpracy z wieloma cenionymi osobami z branży, Joanna Horodyńska nigdy nie czuła się w stu procentach modelką. Jak sama wspominała, w tamtych czasach największą karierę robiły wysokie kobiety o bardzo szczupłych, atletycznych sylwetkach i widocznie zarysowanych kościach policzkowych. Joanna Horodyńska na żadnym etapie swojej kariery nie wpisywała się w ten trend, co niewątpliwie przyczyniło się do zrezygnowania z pracy w modelingu.

Swoje ostatnie kroki w tym zawodzie Joanna Horodyńska poczyniła w latach 2000-2001, kiedy to trzykrotnie pozowała w sesjach dla „Playboya” oraz magazynu „CKM”. Dalszym krokiem w karierze Joanny była praca w telewizji.

Joanna Horodyńska: kariera w telewizji

Joanna Horodyńska swoich sił w telewizji spróbowała w 2000 roku, kiedy to udała się na casting do telewizji Atomic TV. Okazało się, że dobrze sprawdziła się ona w roli prezenterki telewizyjnej, dzięki czemu została prowadzącą programu „Pieprz”.
W 2009 roku wraz z Tomaszem Jacykowem współprowadziła program „Gwiazdy na dywaniku”, który opierał się na ocenianiu oraz krytykowaniu kreacji polskich celebrytów. W swojej karierze telewizyjnej pełniła również rolę stylistyki w programie „You Can Dance – Po Prostu Tańcz” oraz komentowała stylizacje gwiazd w programie śniadaniowym „Dzień Dobry TVN”. Joanna Horodyńska prowadziła również program „Shopping Queen”, w którym występowała też w roli jurora.

Joanna Horodyńska: stylizacje

Joanna Horodyńska zasłynęła głównie za sprawą swoich ekstrawaganckich stylizacji, które niejednokrotnie polaryzowały wiele osób interesujących się światem mody. Jest to stylistka, która nie boi się eksperymentować z modą, czego rezultatem było wiele, szeroko komentowanych kreacji.

Uznana stylistka wspominała w wywiadach, że jej zainteresowanie modą pojawiło się na długo przed spróbowaniem pierwszych kroków w modelingu. Spędzała ona dużo czasu na zabawie z lalkami oraz szyciu im ubranek. Joanna Horodyńska otwarcie przyznawała się do tego, że od zawsze lubiła poszukiwać własnego stylu, a jej stylizacje bardzo często bywały przekoloryzowane.

Ta cecha pozostała Joannie Horodyńskiej do dziś, ponieważ jej stylizacje potrafią wzbudzać niesamowicie skrajne emocje wśród osób, które interesują się branżą modową. Nie można odmówić im jednak szyku i elegancji. Niewątpliwie Joanna Horodyńska to osoba, która wypracowała swój własny styl, a jej stylizacji nie można pomylić z żadnymi innymi.

Joanna Horodyńska: mąż, partner i dzieci

Joanna Horodyńska to osoba bardzo powściągliwa w opowiadaniu o swoim prywatnym życiu. Takie podejście może być spowodowane rozstaniem z Markiem Sową, który był jej partnerem, a jednocześnie prezesem stacji telewizyjnej Atomic TV, w której Joanna stawiała swoje pierwsze kroki w roli prezenterki. Joanna Horodyńska oraz jej ówczesny partner rozstali się w 2009 roku. Od tamtej pory niechętnie opowiada o swoim prywatnym życiu. Wiadomo również, że na chwilę obecną nie ma dzieci, ze względu na problemy z zajściem w ciążę.

Brak komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.