BeStyleIkony mody i styluJoanna Horodyńska: dzieci, partner, wiek i kariera

Joanna Horodyńska: dzieci, partner, wiek i kariera

Joanna Horodyńska swoje pierwsze kroki w zawodowym modelingu stawiała na paryskich wybiegach. Z biegiem lat zrezygnowała ona z zawodu modelki, jednak jej życie zawodowe nadal jest mocno związane ze światem mody. Aktualnie Joanna Horodyńska pracuje jako stylistka wielu znanych gwiazd, a także prowadzi programy telewizyjne, które zahaczają o tematykę mody. Jak wygląda prywatne życie Joanny Horodyńskiej oraz jakie są jej największe zawodowe sukcesy? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdują się w tym artykule.

Joanna Horodyńska: wiek i wykształcenie

Joanna Horodyńska jest w wieku 47 lat, urodziła się w 1975 roku w miejscowości Tychy. Jej pierwszy kontakt z modelingiem nastąpił w wieku niespełna 17 lat, kiedy to w roku 1992 wzięła udział w konkursie „Twarz Roku” i została jedną z laureatek tego właśnie konkursu.

Ten sukces był swego rodzaju motorem napędowym do dalszych działań Joanny Horodyńskiej, ponieważ niespełna rok później przeprowadziła się z Tychów do Warszawy, aby na poważnie rozpocząć pracę w modelingu.

Joanna Horodyńska zdobyła wyższe wykształcenie, kończąc zarządzenie na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Joanna Horodyńska: kariera w modelingu

Zaledwie 18-letnia Joanna Horodyńska szybko zaczęła odnosić swoje pierwsze sukcesy w zawodzie modelki. Po przeprowadzce do Warszawy zdobyła szacunek ludzi z branży i postanowiła wyjechać do Francji, gdzie stawiała swoje kroki na paryskich wybiegach. Prezentowała kreacje znanych postaci ze świata mody, a w późniejszych etapach swojej kariery pracowała z wieloma utalentowanymi projektantami, takimi jak Thierry Mugler czy Galliano.

Pomimo sukcesów odnoszonych na wybiegach oraz współpracy z wieloma cenionymi osobami z branży, Joanna Horodyńska nigdy nie czuła się w stu procentach modelką. Jak sama wspominała, w tamtych czasach największą karierę robiły wysokie kobiety o bardzo szczupłych, atletycznych sylwetkach i widocznie zarysowanych kościach policzkowych. Joanna Horodyńska na żadnym etapie swojej kariery nie wpisywała się w ten trend, co niewątpliwie przyczyniło się do zrezygnowania z pracy w modelingu.

Swoje ostatnie kroki w tym zawodzie Joanna Horodyńska poczyniła w latach 2000-2001, kiedy to trzykrotnie pozowała w sesjach dla „Playboya” oraz magazynu „CKM”. Dalszym krokiem w karierze Joanny była praca w telewizji.

Joanna Horodyńska: kariera w telewizji

Joanna Horodyńska swoich sił w telewizji spróbowała w 2000 roku, kiedy to udała się na casting do telewizji Atomic TV. Okazało się, że dobrze sprawdziła się ona w roli prezenterki telewizyjnej, dzięki czemu została prowadzącą programu „Pieprz”.
W 2009 roku wraz z Tomaszem Jacykowem współprowadziła program „Gwiazdy na dywaniku”, który opierał się na ocenianiu oraz krytykowaniu kreacji polskich celebrytów. W swojej karierze telewizyjnej pełniła również rolę stylistyki w programie „You Can Dance – Po Prostu Tańcz” oraz komentowała stylizacje gwiazd w programie śniadaniowym „Dzień Dobry TVN”. Joanna Horodyńska prowadziła również program „Shopping Queen”, w którym występowała też w roli jurora.

Joanna Horodyńska: stylizacje

Joanna Horodyńska zasłynęła głównie za sprawą swoich ekstrawaganckich stylizacji, które niejednokrotnie polaryzowały wiele osób interesujących się światem mody. Jest to stylistka, która nie boi się eksperymentować z modą, czego rezultatem było wiele, szeroko komentowanych kreacji.

Uznana stylistka wspominała w wywiadach, że jej zainteresowanie modą pojawiło się na długo przed spróbowaniem pierwszych kroków w modelingu. Spędzała ona dużo czasu na zabawie z lalkami oraz szyciu im ubranek. Joanna Horodyńska otwarcie przyznawała się do tego, że od zawsze lubiła poszukiwać własnego stylu, a jej stylizacje bardzo często bywały przekoloryzowane.

Ta cecha pozostała Joannie Horodyńskiej do dziś, ponieważ jej stylizacje potrafią wzbudzać niesamowicie skrajne emocje wśród osób, które interesują się branżą modową. Nie można odmówić im jednak szyku i elegancji. Niewątpliwie Joanna Horodyńska to osoba, która wypracowała swój własny styl, a jej stylizacji nie można pomylić z żadnymi innymi.

Joanna Horodyńska: mąż, partner i dzieci

Joanna Horodyńska to osoba bardzo powściągliwa w opowiadaniu o swoim prywatnym życiu. Takie podejście może być spowodowane rozstaniem z Markiem Sową, który był jej partnerem, a jednocześnie prezesem stacji telewizyjnej Atomic TV, w której Joanna stawiała swoje pierwsze kroki w roli prezenterki. Joanna Horodyńska oraz jej ówczesny partner rozstali się w 2009 roku. Od tamtej pory niechętnie opowiada o swoim prywatnym życiu. Wiadomo również, że na chwilę obecną nie ma dzieci, ze względu na problemy z zajściem w ciążę.

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

Linda Evangelista: kariera, choroba i życie prywatne supermodelki lat 90.

Linda Evangelista – jedna z najbardziej wpływowych supermodelek wszech czasów, należąca do tzw. wielkiej piątki lat 90. Muza wybitnych nazwisk w branży, w tym...

Joanna Opozda: sukcesy w aktorstwie i modelingu

Joanna Opozda jest polską aktorką filmową i teatralną. W jej karierze zawodowej poza aktorstwem pojawiał się również modeling. Największy rozgłos przyniósł gwieździe serial „Pierwsza...

Naomi Campbell: historia kariery do międzynarodowej sławy

Naomi Campbell jest znaną modelką, aktorką, piosenkarką oraz twarzą marki tworzącej perfumy. W zeszłym roku została mamą. Działa również w internecie, gdzie na różnych...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj