BeStyleIkony mody i styluClaudia Schiffer - kariera i życie prywatne supermodelki

Claudia Schiffer – kariera i życie prywatne supermodelki

Claudia Schiffer to jedna z najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie. Ta piękna, silna i niezależna kobieta stała się prawdziwą królową wybiegów w latach 90., dzięki czemu udało jej się zdobyć popularność, o której większość modelek tylko mogła pomarzyć. Idealna uroda, wykształcenie, a także szereg umiejętności sprawiły, że ta młoda, wyjątkowa Niemka pojawiała się na okładce każdego, znanego magazynu o modzie.

Claudia Schiffer jest w wieku 54 lat, urodziła się 25 sierpnia 1970 roku w niemieckim mieście Rheinburg. Rodzice dziewczyny – Gudrun i Heinz Schiffer – byli praktykującymi katolikami, co przełożyło się na wykształcenie córki. Młoda Claudia zaczęła uczęszczać do katolickiej, publicznej szkoły św. Piotra, a następnie rozpoczęła naukę w Amplonius-Gymnasium.

Marzeniem nastoletniej wtedy dziewczyny była praca prawnika w kancelarii ojca. Czas jednak zweryfikował te plany, gdyż już w roku 1987 Claudia zaczęła stawiać pierwsze kroki w modelingu.

Claudia Schiffer: początki kariery

Claudia Schiffer rozpoczęła swoją karierę modelingową od pewnej… imprezy. Otóż w październiku 1987 roku dziewczyna – wraz z paczką znajomych – wybrała się do Dusseldorfu na imprezę. Przypadek sprawił, że została ona odkryta przez znanego już wtedy pracownika agencji modelingowej Michela Levatona, który – jak łatwo się domyślić – zaproponował wtedy 17-letniej Claudii kontrakt.

Dziś często podkreśla się, że Claudia Schiffer już wtedy była „skazana na sukces”. Jej niezwykła uroda, piękna twarz, a także idealne ciało i wzrost wynoszący aż 180 cm sprawiały, że dziewczyna czuła się nie tylko pewna siebie, ale też doskonale czuła się przed aparatem. Nic więc dziwnego, że jeszcze tego samego roku Claudia wyjechała do Francji, by tam pracować jako modelka.

Claudia Schiffer: rozkwit kariery i największe sukcesy

Młoda dziewczyna szybko zapoznała się z realiami świata mody i – co najważniejsze – szybko się w nim odnalazła. Skutkiem tego była imponująca liczba sesji zdjęciowych, jakie modelka miała za sobą w ciągu zaledwie… dwóch lat kariery. To właśnie wtedy pojawiała się na łamach takich gazet jak Elle, Vogue, Cosmopolitan itd. Co ciekawe, zdjęcia tej niezwykłej dziewczyny można było również zobaczyć w czasopismach o charakterze opiniotwórczym. Mowa tu o tak znanych pozycjach jak m.in. Vanity Fair, People, czy też The New York Times.

W latach 90. odnosząca sukces za sukcesem młoda kobieta rozpoczęła współpracę z prawdziwym guru światowej mody, czyli słynnym Karlem Lagerfeldem. Wielu znawców uznało nawet, że to właśnie ona stała się bezsprzecznie największą twarzą domu mody Chanel w historii.

Niejako „w międzyczasie” modelka realizowała projekty na rzecz takich marek jak Christian Dior, Valentino, Dolce & Gabbana, a także Versace. Ciekawostką niech będzie fakt, że to właśnie na tych pokazach młoda Claudia rozpoczynała współpracę z przyszłymi supermodelkami, takimi jak Cindy Crawford, czy też Stephanie Seymour.

Claudia Schiffer stała się najbardziej rozpoznawalną twarzą takich marek jak Chanel, Versace, Ebel itd. To właśnie ona pojawiała się przez bardzo długi czas w reklamach marki L’Oréal, które – co warto podkreślić – mieli przyjemność oglądać również polscy telewidzowie. Zdjęcia modelki (a później również i aktorki) można było zobaczyć w kampaniach Pepsi.

Jej twarz i nazwisko sygnowały markę restauracji Fashion Cafe, którą Claudia założyła wraz z innymi supermodelkami tamtych lat: Elle Macpherson i Naomi Campbell. Reasumując, była ona jedną z najbardziej popularnych owych czasów, przez jedną z postaci wywierających wpływ na kreowanie mody lat 90-tych.

Claudia Schiffer: kariera aktorska

Nie wszyscy wiedzą, że Claudia Schiffer to także uznana aktorka. Kobieta wystąpiła w kilku filmach, w których – jak łatwo się domyślić – stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd. Młoda kobieta wystąpiła m.in. w czarnej komedii pt. „Prêt-à-Porter”, czy też w kolejnej, tym razem świątecznej komedii „To właśnie miłość”.

Claudię można było też zobaczyć w niektórych teledyskach, w tym w nagranym przez Bon Jovi „Say It Isn’t So”. Tak duża popularność, ale też działania na wielu innych polach sprawiły, że Claudia Schiffer została ambasadorem dobrej woli UNICEF-u. W ten sposób doceniono jej wkład w propagowanie wartości tożsamych dla tej ważnej dla świata organizacji.

Claudia Schiffer: wielki powrót na salony

Po roku 2000 Claudia Schiffer zeszła niejako na drugi plan, by ponownie stanąć przed obiektywami w 2006 roku. To właśnie wtedy modelka pojawiła się na ceremonii rozpoczęcia mundialu w Niemczech, gdzie – co ważne – wystąpiła u boku słynnego, choć nieżyjącego już Pelego.

Jej pojawienie się przed kamerami doprowadziło do powtórnego rozkwitu kariery modelki. Niedługo później Claudia Schiffer zajęła 5. miejsce w rankingu na najbardziej znane twarze światowego modelingu. Ten sukces (jak i wiele innych) przełożył się na udział w reklamie marki Pepsi.

W 2007 roku Claudia Schiffer ponownie stanęła na wybiegu, udowadniając wszystkim, że wciąż pomimo upływu lat potrafi odnaleźć się w swoim dawnym zawodzie. Powrót do światowej kariery kobieta rozpoczęła od reklamy marki produkującej trunki Don Perignon. Oczywiście zdjęcia sesyjne wykonał nie kto inny, jak sam Karl Lagerfeld. To właśnie dzięki niemu mająca już prawie 40 lat modelka ponownie nawiązała współpracę z domem mody Chanel.

Claudia Schiffer: dzieci, mąż i życie prywatne

Dzięki niebanalnej urodzie Claudia Schiffer od zawsze cieszyła się sporym zainteresowaniem ze strony mężczyzn. Jej pierwszym, znanym chłopakiem był nikt inny jak Richie Sambora, który był gitarzystą grupy Bon Jovi. Kilka lat później modelkę można było zobaczyć z Aclem Rose (wokalista Guns N’ Roses), a także z księciem Albertem (z Monako). W lipcu 1993 roku Claudia Schiffer spotykała się z Peterem Gabrielem, którego większość osób zna m.in. z charyzmatycznego wykonania utworu Don’t Give Up. Modelka ma też na koncie sześcioletni związek z Davidem Copperfieldem.

Dopiero 25 maja 2002 Claudia Schiffer wyszła za mąż za Matthew Vaughna, który jest znanym, amerykańskim reżyserem i producentem. Para do dziś jest razem i ma trójkę dzieci: urodzoną w roku 2004 córkę Clementine, syna Caspara (rok 2003), a także córkę Cosimę (2010 rok).

Można powiedzieć, że Claudia Schiffer jest prawdziwym symbolem szalonych lat 90., czyli czasów, które dziś już niestety odeszły w zapomnienie.

Frances Bean Cobain: Sztuka, bunt i dziedzictwo grunge’u

Frances Bean Cobain, urodzona 18 sierpnia 1992 roku w Los Angeles, to amerykańska artystka wizualna i modelka. Jest jedynym dzieckiem znanego muzyka rockowego Kurta...

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Filmy z lat 40-tych: 10 niezapomnianych filmów

Lata 40. XX wieku to okres niezwykłego rozwoju i różnorodności w świecie kina. Dekada, która dała nam wiele niezapomnianych filmów, które wciąż zachwycają widzów...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

Linda Evangelista: kariera, choroba i życie prywatne supermodelki lat 90.

Linda Evangelista – jedna z najbardziej wpływowych supermodelek wszech czasów, należąca do tzw. wielkiej piątki lat 90. Muza wybitnych nazwisk w branży, w tym...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj