BeStyleIkony mody i styluOla Rudnicka - wiek, kariera i życie prywatne

Ola Rudnicka – wiek, kariera i życie prywatne

Aleksandra Rudnicka to jedna z tych kobiet światowego formatu, obok której nie może przejść obojętnie żaden profesjonalny fotograf. Ta młoda, 27-letnia Polka jest nieprzypadkowo nazywana „Muzą Chanel” i przyjaciółką jej domu mody. Co warto wiedzieć na temat jej życia zawodowego i prywatnego?

Ola Rudnicka: wiek i początki w modelngu

Aleksandra „Ola” Rudnicka jest w wieku 28 lat, przyszła na świat 10 października 1994 roku. Dziewczyna do swych 16 urodzin nawet nie myślała, że w przyszłości zwiąże swe życie z modelingiem. Niemniej to właśnie wtedy „odkryto ją” w Warszawie i to nie byle gdzie, bo w sklepie Zary. Jej pierwszym pracodawcą był znany w Warszawie Model Plus, który – nawiasem mówiąc – był prawdziwą, zawodową odskocznią dla wielu znanych, polskich modelek.

Przygoda z agencją rozpoczęła się od podpisania kontraktu reklamowego, który Ola zdobyła już na pierwszej wizycie. Warto podkreślić, że do wizyty w agencji namówił ją jeden z kolegów, który w ten sposób pomógł jej się wybić na tle konkurencji. Wydarzenie to całkowicie odmieniło życie tak młodej skądinąd dziewczyny. Niedługo potem Ola przeprowadziła się do Paryża.

Ola Rudnicka: współpraca z domami mody i magazynami

Kolejne lata to kolejne sukcesy na rynku modelingowym i nie tylko. Aleksandrze Rudnickiej udało się nawiązać współpracę z Pradą, Markiem Jacobsem, a także Diorem (reklama biżuterii). Ciekawostką niech będzie fakt, że dziś uznaje się ją za jedną z niewielu „przyjaciółek” marki Chanel. Nie jest bowiem tajemnicą, że Ola pojawia się co rok w pokazach tego niekwestionowanego giganta mody.

Aleksandra Rudnicka ma za sobą wiele różnych sesji zdjęciowych do czołowych magazynów o modzie. Ola pojawiła się m.in. na okładkach Elle i Vogue, stając się prawdziwą twarzą tych magazynów. Niektórzy uważają nawet, że Aleksandra ma szansę stać się drugą Anją Rubik! Oprócz wspomnianego Vogue ta reklamująca Victorię Beckham dziewczyna pojawiła się też na okładce polskiego wydania Harper’s Bazaar, a także w magazynie Numero, w którym uznano ją za polskie odkrycie Prady.

Ola Rudnicka: ciekawostki z życia i kariery

Charakterystyczną cechą image’u Aleksandry Rudnickiej są jej lśniącobiałe włosy. Nie wszyscy wiedzą, że ich kolor Ola zawdzięcza… Pradzie, która była jej pierwszym domem mody, na którego wybiegu Ola zadebiutowała. Modelka do dziś podkreśla, że dla niej pierwsze spojrzenie w lustro z idealnie białymi, utlenionymi włosami było bardzo trudnym przeżyciem. Na szczęście po upływie kilku miesięcy ta energiczna, młoda dziewczyna znów polubiła się ze swoimi włosami, które – nawiasem mówiąc – stały się jej znakiem rozpoznawczym. Zresztą Aleksandra stale uważa w swoich wywiadach, że to w zasadzie jej włosy najbardziej przykuwają uwagę widzów.

Co ciekawe kobieta ta wystąpiła też w jednym z odcinków polskiej edycji Top Model. Aleksandra była jedną z najbardziej zapracowanych, polskich modelek. Tak duże obciążenie pracą sprawiło, że musiała rozpocząć naukę na studiach korespondencyjnych. Po zakończeniu studiów Ola nadal odnosi sukcesy w modelingu. W udzielanych wywiadach często podkreśla, że stara się nie przejmować rzeczami, na które nie ma wpływu. Być może słowa te powinny być inspiracją dla wielu innych, młodych ludzi?

Ola Rudnicka: życie prywatne

Aleksandra Rudnicka jest osobą, która dość niechętnie mówi o swoim życiu prywatnym. Z wielu przeprowadzonych wywiadów wynika jednak, że jest szczęśliwie zakochana. Ma chłopaka – Wladimira Schalla – który jest zawodowym kompozytorem muzyki do pokazów mody. Razem odbywają wiele różnych podróży, współpracując w ich trakcie – a jakże – przede wszystkim z marką Chanel.

W świecie modelingu trudno znaleźć tak wyjątkowe dziewczyny jak Aleksandra Rudnicka. Dziś jest ona świadomą siebie, młodą kobietą, która nie osiadła na laurach, lecz chce nadal się rozwijać. Ola jest przykładem dla tych młodych dziewcząt, którym wydaje się, że w życiu nie można nic osiągnąć. Ona sama podkreśla, że na większość wydarzeń w jej życiu wpływ miały przede wszystkim zbiegi okoliczności.

Najnowsze

Georgina Chapman: moda, film i osobiste triumfy

Georgina Chapman to postać, która z powodzeniem wykreowała swoją...

Farrah Fawcett: Ikona popkultury lat 70.

Kiedy myślimy o lat 70., w naszej wyobraźni pojawiają...

Allegra Versace: dziedziczka imperium mody

Allegra Versace, jedno z najbardziej tajemniczych nazwisk w świecie...

Frances Bean Cobain: Sztuka, bunt i dziedzictwo grunge’u

Frances Bean Cobain, urodzona 18 sierpnia 1992 roku w...

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj