BeStyleIkony mody i styluAnja Rubik: partner, waga, wymiary i kariera

Anja Rubik: partner, waga, wymiary i kariera

Anja Rubik to jedna z tych – nie bójmy się tego słowa – diw międzynarodowego modelingu, o której słyszał chyba każdy, nawet osoby, które nie interesując się światem celebrytów. Dziś jest ona nie tylko popularna w Polsce, ale na całym świecie. Nadszedł czas, by przedstawić jedną z najbardziej znanych polskich topmodelek.

Anja Rubik: wiek i dzieciństwo

Anja Rubik (a właściwie Anna Helena Rubik) jest w wieku 39 lat. Przyszła na na świat 12 czerwca 1983 roku w Rzeszowie. Mając zaledwie cztery lata przeprowadziła się wraz z rodzicami (Ewą i Andrzejem) do Grecji. Jakiś czas później rodzina ponownie przeprowadziła się, tym razem do Winnipeg, a następnie do Umtaty, leżącej w południowej Afryce. W 1994 roku Anna wraz z rodzicami wróciła do Polski, gdzie podjęła naukę w Prywatnej Lingwistycznej Szkole Podstawowej i w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO.

Nieco wcześniej, bo w wieku 13 lat Anna Rubik wzięła udział w konkursie Elite Model Look, a następnie rozpoczęła współpracę z agencją D’ivision Model. W roku 1998, Anna po raz pierwszy stanęła na wybiegu. W międzyczasie osiadła – tym razem na stałe – w Paryżu i podjęła naukę w jednym z brytyjskich liceów.

Anja Rubik - urodziny teatru
Anja Rubik: 10. urodziny teatru 6. Piętro (15.02.2020r.) / Zdjęcie: MWMedia.pl

Anja Rubik: waga i wymiary

Warunki fizyczne Anji są wręcz zachwycające, modelka legitymuje się wymiarami zbliżonymi do idealnych według kanonów branży modelingowej, czyli słynne 90/60/90. Waga i wymiary Anji Rubik:

  • waga: 50 kg,
  • wzrost: 179 cm,
  • piersi: 86 cm,
  • talia: 61 cm,
  • biodra: 89 cm,
  • rozmiar buta: 39.

Anja Rubik: rozwój kariery i kampanie reklamowe

Anja Rubik nie poprzestała na tych skądinąd ogromnych sukcesach. Dziewczyna rozpoczęła współpracę z wieloma gigantami świata modelingu, a jej charakterystyczna twarz stała się już wtedy rozpoznawalna na całym świecie. Modelka pojawiała się w kampaniach reklamowych takich marek jak Versace, Dior, Emporio Armani, H&M, Dolce & Gabbana, a także Ralph Lauren, Gucci, Chanel itd.

W trakcie swojej kariery Anja otwierała pokazy najbardziej znanych projektantów mody, w tym Saint Laurent, Stelli McCartney i Proenzy Schouler. Modelka brała też udział w pokazach Paco Rabanne, Yves Saint Laurent, Givenchy, Roberto Cavalli i Victoria’s Secret. W międzyczasie stała się też prawdziwą „bywalczynią” okładki Vogue, na której pojawiła się nieco ponad 40 razy!

Anja Rubik: sukcesy poza branżą

Błędem byłoby stwierdzenie, że Anja Rubik odnosiła sukcesy jedynie w modelingu. Owszem, w 2013 roku udało jej się odebrać nagrodę Elle Style Awards, którą przyznano jej w kategorii „Najlepsza modelka”, ale to nie wszystko. W międzyczasie udało jej się zagościć w rankingu Supers, prowadzonym przez branżowy portal models.com. To właśnie dzięki niemu Anja Rubik pojawiła się w gronie kilkunastu najbardziej rozpoznawalnych i utalentowanych modelek tamtych czasów.

Modelka w swej pracy nie skupiała się wyłącznie na modelingu. W 2014 roku Anna stworzyła swoją własną, autorską kolekcję ubrań dla kolejnego giganta: firmy Mohito. Następnie wprowadziła na rynek nowy zapach perfum, który nazwała Original.

Kolejnym sukcesem (który spotkał się z różnym odzewem) młodej modelki był występ w teledysku pt. Chleb. Projekt ten został zrealizowany przy współpracy z utalentowaną, polską pisarką Dorotą Masłowską. Anna bardzo często pojawiała się też w telewizji. W latach 2014-2015 była jedną z głównych prowadzących program TVN Project Runaway.

Anja Rubik: działalność fundacji Sexed

Kolejnym, ogromnym sukcesem Anji Rubik było stworzenie i wyreżyserowanie kampanii społecznej #sexedpl. W jej ramach Anna mówiła młodym ludziom o seksualności w prosty, przyzwoity sposób. Niedługo potem powołana przez nią Fundacja Sexed (wraz z Anją) opublikowała podręcznik dla nastolatków, w którym temat seksualności był poruszany w sposób prosty, a zarazem kulturalny i wyważony.

Na marginesie warto dodać, że w podręczniku znalazły się też wypowiedzi wielu czołowych, polskich seksuologów, co oczywiście przełożyło się na jej walory merytoryczne. Tak duża popularność przełożyła się na kolejne sukcesy. W roku 2018 Anja Rubik otrzymała m.in. statuetkę „Kobieta Roku Glamour 2018

Anja Rubik: byli mężowie i obecny partner

Życie prywatne Anji Rubik jest do dziś głównym tematem dla wielu plotkarskich czasopism. W 2011 roku gruchnęła wieść, że 16 lipca tegoż roku Anna wzięła ślub na Majorce, poślubiając Sashę Knezevicia. Niestety, szczęście młodej pary nie trwało długo. Już 5 lat później, to jest w 2016 roku para wzięła rozwód. Kilka lat później brukowce doniosły, że nowy partner Anji to uznany fotografik: Adrian Steirn.

Anja Rubik: aktywność w social mediach

Życie Anji Rubik to przepis na sukces. Ta młoda kobieta wciąż pokazuje, że dzięki wytrwałości można osiągnąć wszystko. I właśnie dlatego jest ona wzorcem dla wielu młodych dziewcząt z całego świata. Anja jest znaną postaci w social mediach. Profil na Instagramie obserwuje aktualnie około 1.5 miliona fanów.

Najnowsze

Georgina Chapman: moda, film i osobiste triumfy

Georgina Chapman to postać, która z powodzeniem wykreowała swoją...

Farrah Fawcett: Ikona popkultury lat 70.

Kiedy myślimy o lat 70., w naszej wyobraźni pojawiają...

Allegra Versace: dziedziczka imperium mody

Allegra Versace, jedno z najbardziej tajemniczych nazwisk w świecie...

Frances Bean Cobain: Sztuka, bunt i dziedzictwo grunge’u

Frances Bean Cobain, urodzona 18 sierpnia 1992 roku w...

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj