BeStyleLifestyleObrączki ślubne - czym się kierować przy wyborze?

Obrączki ślubne – czym się kierować przy wyborze?

Wybór obrączek ślubnych nie powinien być kwestią przypadku. W grę wchodzi szereg czynników, jakie należy wziąć pod uwagę zanim dokonamy właściwego wyboru. Jest on na tyle duży, że często spędza sen z powiek nowożeńcom. Podpowiadamy, co brać pod uwagę, aby mieć pewność, że dane modele są skrojone na miarę naszych potrzeb i oczekiwań.

Artykuł sponsorowany

Obrączki ślubne – kiedy warto pomyśleć o ich zakupie?

Pamiętaj o tym, że obrączki ślubne są jednym z najważniejszych akcesoriów o które musisz zadbać w trakcie przygotowań do jakże ważnego, o ile nie najbardziej istotnego dnia w swoim życiu. Zostawianie ich wyboru na ostatnią chwilę nie jest więc dobrym pomysłem. Możesz mieć problem z dostępnością rozmiaru czy też odbiorem lub dostawą (zwłaszcza, kiedy robisz je na zamówienie). Musisz być przygotowany na każdą ewentualność. 

Aby więc uniknąć niepotrzebnego stresu, przeglądaj jak najwcześniej katalogi dostępne u jubilera, odwiedzaj salony i podejmuj decyzje. Kup je minimum na dwa miesiące przed ceremonią. Ostatnie przygotowania, to często bardzo gorący i stresujący czas, stąd też warto jest zminimalizować czynniki, które niepotrzebnie podnoszą poziom kortyzolu. 

Obrączki – zwróć uwagę na ich rozmiar i kolor

Dopasowanie rozmiaru, to jeden z najważniejszych aspektów, jaki należy brać pod uwagę przy wyborze obrączek. Nie ma nic gorszego niż sytuacja, w której chcesz założyć ją na palec ukochanej osoby, a ta utyka i nie chce drgnąć. Pamiętaj więc o tym, aby przymierzyć obrączkę przed dokonaniem zakupu. Raczej odradzamy podejmowanie decyzji tylko i wyłącznie za sprawą zdjęcia na przysłowiowe oko.

Nie bez znaczenia pozostaje również kolor obrączek. Myśląc o nich większość automatycznie ma przed oczami złoto w żółtej odsłonie. Piękne, błyszczące krążki, które są szalenie eleganckie i uniwersalne. Nie musi tak jednak być. Żółte złoto nie jest zarezerwowane dla obrączek – wręcz przeciwnie. Ten materiał szlachetny może pojawiać się w wielu odsłonach i odcieniach, w tym też bardzo modnej ostatnio białej. Z powodzeniem można jednak stawiać również na łączenie tych materiałów. Są one bardzo modne i chętnie wybierane przez przyszłych małżonków. 

Ślubne obrączki – profil i styl 

Musisz mieć na uwadze to, że wewnętrzny profil obrączki ma ogromny wpływ na komfort jej noszenia. Będziesz miał do wyboru soczewkę lub profil płaski – o czym mowa? Już tłumaczymy. Otóż pierwsza, to uwypuklenie (delikatne), które wpływa na grubość obrączki, a dokładniej w środkowych częściach. Na krawędziach jest natomiast cieńsza. Takie rozwiązanie wpływa na to, że obrączka nie przylega mocno do palca, co dla wielu jest tożsame z zapewnieniem większego komfortu noszenia – szczególnie dla mężczyzn, którzy mogą czuć na początku dyskomfort spowodowany zakładaniem biżuterii. 

Z kolei obrączki z profilem płaskim nie są może aż tak wygodne w noszeniu, ale trzeba powiedzieć, że za ich wyborem przemawia to, iż są odporne na odkształcenia. Nie musisz się obawiać o uderzenia, są wytrzymałe. Stawiaj więc na nie, jeśli zależy Ci na dużej trwałości.

Zwróć uwagę również na styl obrączek. Biżuteria ta będzie Ci towarzyszyć przez wiele lat, stąd też dokładnie przemyśl to, czy stawiasz na klasykę, czy często chwilową modę. Nie bez znaczenia pozostaje także to, aby dopasować modele do swoich preferencji. Przyszłe Panny Młode powinny również przemyśleć kwestie dotyczącą tego, czy zależy im na łączeniu obrączki z pierścionkiem zaręczynowym. Ważne jest także to, aby ustalić czy obie obrączki mają być takie same czy dwie różne wersje. Koniec końców rozwiązanie dylematu pt. białe czy żółte złoto, a może łączone? Zrobione czy proste? To ważne odpowiedzi, które determinują podjęcie decyzji zakupowej.

Nie zapominaj również o szerokości obrączek i ich wysokości. Oba te parametry powinny być dopasowane do dłoni. Nie kieruj się tylko i wyłącznie ich designem. Nie tędy droga. 

Jak widzisz, jest wiele kwestii, które trzeba brać pod uwagę zanim sięgniesz po dany model obrączek. Jeśli dokładnie je przemyślisz, jesteśmy pewni, że podejmiesz słuszną decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj