Kim jest Sara Czarna? Oto modelka plus size, którą warto poznać!

Please select a featured image for your post

Sara Czarna to kobieta, która wielu osobom kojarzy się z modelingiem. Nic w tym dziwnego, gdyż jest ona znaną i utytułowaną modelką plus size. Oprócz tego jest ona kobietą wyjątkową, która swoim działaniem nakłania kobiety do akceptacji samych siebie. Dzięki temu spełnia się ona nie tylko w modelingu, ale też niesie otuchę wielu kobietom.

Sara Czarna i jej pierwsze kroki w modelingu

Ta 27 letnia kobieta opisuje swoją młodość jako dość trudną. W jej przypadku pierwszy kontakt z modelingiem miał miejsce już w wieku 12 lat. Sara Czarna uczciwie jednak przyznaje, że nawet wtedy nie była szczupła. W jednym z wywiadów mówi ona, że jej najmniejszy rozmiar to 38. Nietrudno dojść do wniosku, że jest to dość dużo, biorąc pod uwagę wiek dziewczyny (12 lat) tendencje, jakie panowały w ówczesnym modelingu.

Na szczęście dziś – między innymi dzięki takim kobietom jak Sara – dużo zmienia się w świadomości osób pracujących w branży. Argumentuje, że piękno jest zawarte nie tylko w rozmiarze S, a modelką plus size może zostać kobieta w każdym rozmiarze. Nie są to puste słowa, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę jej zdjęcia na Instagramie (SaraCzarna), który obserwuje aktualnie nieco ponad 12 tysięcy osób.

Działalność społeczna Sary Czarnej

Sukcesów modelki nie można jedynie mierzyć miarą zawodową. Owszem, w trakcie swej kariery stała się ona twarzą wielu różnych, znanych kampanii reklamowych, ale to nie wszystko. Bardziej ludzki wymiar jej pracy odzwierciedla to, że rozpoczęła ona współpracę z Ambasadorką kategorii SelfLove – Joanną Koroniewską, której celem jest poprawa samooceny wśród pań, które nie spełniają zaostrzonych wymogów piękna. Na tym jednak nie koniec!

Pani Sara sama stworzyła projekt o wdzięcznej nazwie #pomyslzanimpowiesz, którego celem jest wzrost świadomości dotyczącej tego, co mówi się na temat innych ludzi i jak to oddziałuje na ich psychikę. Modelka jest jedną z wielu, które aktywnie promują ruch positive body.

Początku w branży modowej

Jak u wielu innych modelek, dzieciństwo Sary Czarnej nie wskazywało na przyszłą pracę w branży modelingu. Na szczęście okazało się, że ta pochodząca ze Świdwina dziewczyna odnalazła się w tej pracy.

Z biegiem czasu udało się jej nawet stworzyć własną agencję modelek All Size o nazwie Onmove Model Management. Na tym jednak pasje pani Sary się nie kończą. Od wielu lat specjalizuje się ona również w fotografii, w której odnosi coraz to większe sukcesy. Modelka ta zajmuje się również projektami specjalnymi, w ramach których realizowane są różne materiały promocyjne, których celem jest ukierunkowanie społeczeństwa na różnorodność.

Miłość według Sary Czarnej

Co ważne, kobieta ta nie optuje wyłącznie za ślepym dążeniem do tego, aby zostać sobą. Również i ona (będąc modelką plus size) optuje za tym, aby kobiety dbały o swoje własne zdrowie. Nie jest tajemnicą, że nadwaga negatywnie wpływa na pracę wielu organów, ale nie w tym rzecz. Sara podkreśla, że sam fakt bycia otyłym nie oznacza, że jest się gorszym. Widać to zwłaszcza na przykładzie branży modelingowej, której klientki nie noszą wyłącznie odzieży w rozmiarze S lub M.

Na koniec warto dodać, że pani Sara ma w swoim życiu jeszcze wiele innych „miłości”. Należą do nich (oprócz promocji zdrowego stylu życia) abstynencja od alkoholu i wegetarianizm. Dzięki temu, modelka czuje się wyjątkowo w swoim ciele, które – jak pokazują fotografie – jest niezwykle piękne. Może właśnie dlatego ukierunkowana na zdrowie p. Sara współtworzy na @summercontrast swój własny „kącik” balansu życiowego.

Reasumując, Sara Czarna przeszła bardzo długą drogę między negatywnymi komentarzami a akceptacją siebie. Na szczęście wyzwania te przyniosły rewelacyjny efekt, dzięki któremu jest ona tym, kim jest. Nawiasem mówiąc, kim ta modelka plus size byłaby dziś, gdyby kilka lat temu dała sobie wmówić, że dzięki swej sylwetce jest gorsza od innych?

Brak komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.