BeStyleIkony mody i styluKim jest Ewa Zakrzewska?

Kim jest Ewa Zakrzewska?

Życie modelek nie zawsze jest usłane różami. Doskonałym tego przykładem jest pani Ewa Zakrzewska, która jest jedną z pierwszych, polskich modelek plus size. Kobieta ta – jak sama mówi – musiała przejść w życiu bardzo wiele. Na szczęście dzięki sile woli i wsparciu ze strony najbliższych, może ona odnosić coraz to większe sukcesy w modelingu.

Ciężkie początki, duże problemy

Pani Ewa już będąc dzieckiem zmagała się z nadmierną masą ciała. Problem zaczął narastać, gdy nadwadze zaczęła towarzyszyć bulimia. Choroba ta nie tylko odcisnęła swe piętno na sylwetce przyszłej modeli, ale też poważnie zraniła ją psychicznie. W wielu kilkunastu lat Ewa Zakrzewska musiała zmierzyć się z depresją, ocenami innych, a także – pojawiającymi się coraz częściej – myślami samobójczymi.

Dziś już dorosła Ewa Zakrzewska jest dumna z tego, że udało się jej z tego koszmaru wyjść obronną ręką. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie wrodzona siła charakteru, a także zdolność do późniejszego zaakceptowania siebie takim, jakim się jest.

Lata walki o siebie

Pokonanie trudności losu nie było dla pani Ewy łatwe. Swoistym „punktem zwrotnym” w jej życiu było zaakceptowanie siebie. Kolejnym krokiem (a wtedy Ewa Zakrzewska nie myślała jeszcze o modelingu), było zafundowanie sobie sesji zdjęciowej. Co ważne, wgląd do zdjęć z sesji miała mieć wyłącznie pani Ewa. Niestety (a może na szczęście?) los chciał inaczej, gdyż zdjęcia okazały się na tyle dobre, że trafiły do szerszej publiczności. Na szczęście dla przyszłej fotomodelki dostrzegli je również specjaliści z branży. Niedługo później kariera pani Ewy zaczęła się coraz bardziej rozpędzać.

Koniec ze stereotypami

Co ciekawe, Ewa Zakrzewska to jako jedna z niewielu modelek plus size uczestniczyła we sesjach dla najbardziej poczytnych magazynów o modzie. Jej zdjęcia można zobaczyć w takich czasopismach jak KMag, Cosmopolitan, a także VIVA! Jej postać jest też bardzo popularna w serwisach Huffington Post i Plus Size Model Magazine, które skupiają się na modzie dla osób plus size.

Można zatem powiedzieć, że Ewa Zakrzewska niejako „zemściła się” na tych wszystkich, którzy życzyli jej źle. Udało się jej pokonać przeciwności losu, pokazując, że wiara w siebie i w swoje umiejętności to jeden z najważniejszych kroków na drodze do sukcesu.

Kariera telewizyjna Ewy Zakrzewskiej

Coraz bardziej doświadczona modelka plus size ma również okazję występować w telewizji! Jest ona członkinią jury w programie Supermodelka Plus Size. Jej rolą jest ocena dziewcząt i kobiet, które teraz – tak jak kiedyś pani Ewa – chciały rozpocząć karierę w tej branży. O jej profesjonalizmie decyduje przede wszystkim jej autentyczność.

Pani Ewa przeszła przez wszystkie etapy kariery, począwszy od sfrustrowanej nastolatki, a skończywszy na doświadczonej modelce. Dzięki temu może doradzać dziewczynom, które tak jak ona, chcą odnieść sukces w świecie modelingu.

Ważne tematy w życiu pani Ewy Zakrzewskiej

Doświadczona modelka plus size ma w swoim życiu kilka celów. Jednym z nich jest promowanie zdrowego stylu życia. Uwaga – nie chodzi tu o beznamiętne zagładzanie się. Ewa Zakrzewska wciąż podkreśla, że kluczową kwestią jest co prawda dbanie o swoje zdrowie, ale nie kosztem… własnego zdrowia. Modelka przyznaje, że również i jej zdarza się zjeść coś słodkiego. Trzeba jednak pamiętać, aby w tym wszystkim mieć umiar, gdyż inaczej problemem nie będzie jedynie stosunkowo duża masa ciała, ale też odrzucenie społeczne i kłopoty psychiczne. A to – jak wiadomo – często kończy się depresją.

Podsumowując, pani Ewa Zakrzewska to jedna z tych modelek, która promuje zdroworozsądkowe podejście do własnej sylwetki. Jest ona zdrowym zaprzeczeniem tego, co przez kilka ostatnich dekad było obowiązkowe na europejskich pokazach mody.

Najnowsze

Georgina Chapman: moda, film i osobiste triumfy

Georgina Chapman to postać, która z powodzeniem wykreowała swoją...

Farrah Fawcett: Ikona popkultury lat 70.

Kiedy myślimy o lat 70., w naszej wyobraźni pojawiają...

Allegra Versace: dziedziczka imperium mody

Allegra Versace, jedno z najbardziej tajemniczych nazwisk w świecie...

Frances Bean Cobain: Sztuka, bunt i dziedzictwo grunge’u

Frances Bean Cobain, urodzona 18 sierpnia 1992 roku w...

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj