BeStyleIkony mody i styluAmber Valletta - kariera i życie prywatne

Amber Valletta – kariera i życie prywatne

Amber Valletta to bardzo dobrze znana za oceanem amerykańska aktorka i modelka. Jej postać wyróżnia się nie tylko pracowitością, ale też imponującą liczbą osiągnięć zawodowych. Dzięki temu udało jej się wspiąć na szczyt, reprezentując najbardziej znane marki Ameryki.

Wiek i lata młodości

Amber Valletta jest w wieku 49 lat, urodzona 9 lutego 1974 roku w jednym z największych miast stanu Arizona – Phoenix. Pierwsze lata życia Amber nie wskazywały, że uda się jej odnieść tak duży sukces w branży modelingowej. Matka przyszłej aktorki – Theresa Malaby – pracowała na poczcie, co z pewnością nie ułatwiało kariery. Mimo to, a może właśnie dlatego, młoda Amber rozpoczęła naukę w Booker T. Washington High School, w której to zdobyła średnie wykształcenie.

Początki kariery w modelingu

Gdy Amber Valletta miała 15 lat zapisano ją do szkoły modelek. Istotną rolę w tym procesie odgrywała wspomniana wcześniej matka przyszłej aktorki, która dostrzegła w niej niebywałą, bo przyciągającą wzrok urodę.

Pierwszą agencją początkującej modelki była Laa Linda. Nieco później, bo już w wieku 16 lat dziewczynę „odkryto” w Oklahomie, co w zasadzie dało jej przepustkę do dalszej kariery na największych i najbardziej znanych wybiegach świata mody. Dzięki temu – oczywiście z upływem kolejnych lat – młoda dziewczyna stała się tak popularna, jak najbardziej znane modelki końca lat 90., czyli Kate Moss i Shalom Harlow.

Trzeba przyznać, że wszystkie te zmiany zaszły w życiu dziewczyny bardzo szybko. Już po kilku dniach młoda Amber Valletta przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęła współpracę z tamtejszą filią popularnej w tamtych czasach agencji modelek Elite. Niedługo po podpisaniu umowy jeszcze 16-letnia Amber Valletta mogła cieszyć się już pierwszą sesją dla amerykańskiego wydania jednego z czasopism o modzie. Oczywiście w ślad za nią poszły kolejne, tym razem już międzynarodowe kontrakty. Prawdę mówiąc 19-letnia już wtedy dziewczyna zarabiała bardzo dużo pieniędzy, a to był dopiero jej początek w branży.

Rozkwit kariery w modelingu

W tamtych latach Amber Valletta miała jeszcze wszystkie największe sukcesy przed sobą. Mając 19 lat dziewczyna wyjechała do Barcelony, gdzie wzięła udział w sesji dla hiszpańskiej edycji popularnego magazynu Vogue. Następnie młoda modelka przenosiła się do innych stolic europejskiej mody, w tym do Paryża i Londynu. To właśnie tam współpracowała z takimi magazynami jak Elle, Glamour i Cosmopolitan.

Wysokie noty modelki przełożyły się na kolejne, lukratywne oferty współpracy. Kolejne lata przyniosły jej bardzo owocną współpracę z takimi markami jak Gucci, H&M, Hugo Boss, Valentino, Calvin Clein, Anne Clein i oczywiście Chanel. Oczywiście to tylko część domów mody, z którymi współpracowała Amber Valletta. Świadczy to o tym, jak wielki sukces odniosła w branży.

Z modelingu na ekrany

Niezaprzeczalnym faktem jest, że supermodelka Amber Valletta jest kojarzona głównie z modelingiem. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że dziewczyna odniosła również sukces na wielu innych polach. Nie wszyscy wiedzą, że z jej udziałem został nakręcony popularny w latach 90. film dokumentalny Unzipped. To właśnie tam pojawiła się obok takich gwiazd jak m.in. Linda Evangelista, czy Cindy Crawford i Naomi Campbell.

Kolejny raz można ją było zobaczyć z filmie Drop Back Ten z 2000 roku, który – co ciekawe – przyniósł jej pierwszą rolę aktorską w firmie fabularnym. Aktorka pojawiła się tam u boku takich gwiazd jak Desmond Harrington, czy Josh Lucas.

Amber Valletta pojawiłą się też w słynnym firmie Roberta Zemeckisa pt. Co kryje prawda (również z 2000 roku), a także w znanej komedii romantycznej pod tytułem Family Man z 2000 roku. Mówiąc wprost: początek XXI wieku był dla młodej kobiety bardzo pracowity, gdyż można było ją zobaczyć z kolejnej komedii, choć tym razem familijnej: Wielka Misja Maxa Keeble’a. Amber Valletta znalazła się też w obsadzie Hitch’a z 2005 roku, oraz w Transporterze 2, gdzie zagrała jedną ze swoich najbardziej znanych ról obok Jasona Stathama.

Kolejne lata przyniosły jej udział w pomniejszych produkcjach, takich jak Ostatni raz (The Last Time) z 2007 roku i Gamer (2009). Ciekawostką jest również to, że Amber Valletta pojawiła się też w serialu. Mowa tu o produkcji ABC Studios pod tytułem Zemsta, gdzie zagrała Lydię Davis. Jej postać pojawiała się w latach 2011 – 2014, zyskując popularność wśród widzów.

Mąż, dzieci i życie prywatne

Życie prywatne Amber Valletty nie było usłane różami, choć modelka spotykała się z największymi gwiazdami Hollywood. Już 2 kwietnia 1994 roku dwudziestoletnia wtedy dziewczyna wyszła za mąż za Hervé Le Bihana. Niestety, już po dwóch latach para się rozstała. Dwa lata później (1998) kobieta spotykała się z wielkim Leonardo DiCaprio.

Z kolei we wrześniu 2003 roku modelka wzięła drugi ślub, tym razem z siatkarzem Christianem McCawe. Z tego związku przyszedł na świat syn Auden, który urodził się 18 października 2000 roku. Po upływie dwunastu lat w miarę szczęśliwego małżeństwa Amber Valetta znów się rozwiodła i od tego czasu stworzyła związek ze znanym w branży fryzjerem – Teddy Charlesem.

Frances Bean Cobain: Sztuka, bunt i dziedzictwo grunge’u

Frances Bean Cobain, urodzona 18 sierpnia 1992 roku w Los Angeles, to amerykańska artystka wizualna i modelka. Jest jedynym dzieckiem znanego muzyka rockowego Kurta...

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Filmy z lat 40-tych: 10 niezapomnianych filmów

Lata 40. XX wieku to okres niezwykłego rozwoju i różnorodności w świecie kina. Dekada, która dała nam wiele niezapomnianych filmów, które wciąż zachwycają widzów...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

Linda Evangelista: kariera, choroba i życie prywatne supermodelki lat 90.

Linda Evangelista – jedna z najbardziej wpływowych supermodelek wszech czasów, należąca do tzw. wielkiej piątki lat 90. Muza wybitnych nazwisk w branży, w tym...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj