Agnieszka Maciąg: wiek, książki, warsztaty i kariera

Agnieszka Maciąg

Agnieszka Maciąg to kobieta o wielu różnych pasjach i zainteresowaniach. I choć zaczynała swą karierę jako modelka, to z biegiem lat odniosła ona wiele różnych sukcesów jako aktorka i piosenkarka. Nadszedł czas, by poznać jedną z najbardziej znanych, polskich modelek przełomu wieków.

Agnieszka Maciąg: wiek i początki kariery

Pani Agnieszka Maciąg jest w wieku 53 lat (urodziła się 9 maja 1969 roku w Białymstoku). Przyszła supermodelka uczyła się w Liceum Sztuk Plastycznych mieszczącym się w Supraślu. Po zakończeniu liceum rozpoczęła studia na Uniwersytecie Warszawskim i SWPS w Warszawie. W ten sposób udało jej się zdobyć kwalifikacje dziennikarskie i psychologiczne.

Modelką pani Agnieszka została w trakcie studiów, mając 20 lat. W 1989 roku wzięła udział w konkursie dla modelek, którego została laureatką. W rozwoju przyszłej kariery pomogło m.in. to, że konkurs ten był zorganizowany przez agencję modelingową z Nowego Jorku. Dzięki temu udało jej się odnieść sukces na największych pokazach mody. Modelka nawiązała współpracę z takimi osobistościami jak Karl Lagerfeld, Nino Cerruti, Laura Biagiotti i Pierre Cardin. Dziewczyna już wtedy stała się bardzo popularna za oceanem, będąc uczestniczką wielu tamtejszych programów TV (np. Good Morning America).

Niedługo później, bo w 1992 roku, Agnieszka Maciąg zaszła w ciążę i wróciła do Polski by urodzić syna. Kolejne lata wiązały się już z coraz mniejszą liczbą sesji zdjęciowych i pokazów mody. W 1996 roku modelka zakończyła swoją międzynarodową karierę, aczkolwiek przez kilka następnych lat brała udział w pokazach kolekcji polskich projektantów mody.

Agnieszka Maciąg: Fashion Street 2012 na krakowskim przedmieściu, 27.06.2010
Agnieszka Maciąg: Fashion Street 2012 na krakowskim przedmieściu, 27.06.2010 / Zdjęcie: MWMedia.pl

Agnieszka Maciąg: branża muzyczna i telewizyjna

Pani Agnieszka okazała się osobą wszechstronnie uzdolnioną, w czym zresztą pomogły jej zakończone wcześniej studia. W 1996 roku, a więc tuż po zakończeniu międzynarodowej kariery w modelingu, nagrała swój pierwszy, solowy album studyjny pt. Marakesz 5:30. Udało jej się nawet wystąpić z zespołem De Mono na jednym z festiwali w Sopocie. Doświadczenie modelingowe tej niezwykłej kobiety pomogło jej też wziąć udział w wielu interesujących teledyskach, w tym m.in. w słynnym „Lecie” Formacji Nieżywych Schabuff i „Znów jesteś ze mną” De Mono.

Kolejne lata to kolejne sukcesy! W latach 1996 – 1998 udało jej się nawiązać współpracę ze stacją RTL 7, na antenie której prowadziła bardzo popularny wtedy program pt. Siedem pokus. W trakcie swej kariery pani Agnieszka prowadziła wiele różnych wywiadów z ciekawymi osobistościami, takimi jak Kayah. Tomaszem Stańko, Urszulą Dudziak, ale też Erosem Ramazottim, Zucchero itd. Tak duże osiągnięcia przełożyły się na kolejne sukcesy w życiu zawodowym. W latach 2002 – 2005 była już wtedy supermodelka została dyrektorem artystycznym marki Vistula, będąc odpowiedzialną m.in. za organizację pokazów mody.

Agnieszka Maciąg: kampanie reklamowe

Agnieszka Maciąg współpracowała z wieloma markami, tworząc dla nich profesjonalne kampanie reklamowe. Tak było np. w przypadku perfum First oraz Tsar, które należały do francuskiej marki Van Cleef & Arpels. W międzyczasie brała ona udział w wielu różnych, profesjonalnych sesjach zdjęciowych takich osób jak Michał Żebrowski, Grażyna Szapołowska itd. Sesje te były organizowane dla prawdziwych „gigantów branży”, takich jak m.in. czasopisma Viva! i Film.

Agnieszka Maciąg: działalność społeczna

Pani Agnieszka jest wegetarianką. Swój styl życia promuje poprzez autorskie książki, w których znajdują się przepisy na różne, zwykle wegetariańskie dania. Od 2011 roku jest ona ambasadorką marki Sante. Z kolei dwa lata później stała się ambasadorką kampanii społecznej pt. „Po prostu położna”, w której uświadamia kobiety co do ich niezbywalnego prawa do profesjonalnej opieki przedporodowej. Tym samym pani Agnieszka promuje również ideę zawodu położnej, gdyż – jak wiadomo – jest on w Polsce bardzo często niedoceniany.

Agnieszka Maciąg: książki i warsztaty

Z pewnością można stwierdzić, że doświadczenie dziennikarskie Agnieszki Maciąg zdobyte w telewizji zaprocentowało. Jedna z najbardziej znanych modelek swoich czasów stała się również znaną pisarką poezji, poradników dla kobiet oraz książek kucharskich. Książki Agnieszki Maciąg:

 • Ścieżki duszy. Astrologia dla zrozumienia siebie i swoich bliskich.
 • Menopauza. Podróż do esencji kobiecości.
 • Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu.
 • Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory.
 • Słowa mocy. Sztuka tworzenia szczęśliwego życia.
 • Pełnia życia.
 • Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach.
 • Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie.
 • Miłość. Ścieżki do wolności.
 • Smak życia.
 • Smak szczęścia, czyli o dietach, pielęgnacji urody w zgodzie z naturą i szukaniu piękna w sobie.
 • Smak zdrowia.
 • Twój dobry rok.
 • Smak świąt. Ponad 100 przepisów i porad.
 • Smak miłości.
 • Smak wiecznej młodości. Jak zachować młodość i witalność w każdym wieku.
 • Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu.

Poza działalnością literacką pani Agnieszka zajmuje się również prowadzeniem warsztatów, a także live w tematyce zdrowia, medytacji oraz rozwoju. Prowadzi również bloga agnieszkamaciag.pl, jednak od 6 lat nie umieściła nowych wpisów.

Agnieszka Maciąg: życie prywatne

Agnieszka Maciąg związała się na samym początku swej kariery z Pawłem Maciągiem, z którym ma syna Michała. W 1996 roku kobieta poznała Roberta Wolańskiego, uznanego fotografa, z którym wzięła ślub w 2011 roku. Owocem tego związku jest córka Helena, która przyszła na świat 20 kwietnia 2012 roku.

Agnieszka Maciąg: aktywność w social mediach

Agnieszka Maciąg to kobieta wielu pasji, która pokazuje swym życiem, że swą karierę warto prowadzić w sposób wielotorowy. Do fanów Agnieszki na Instagramie dołączyło ponad 150 tysięcy osób. Na swoim profilu dzieli się życiowymi sentencjami przeplatanymi promowanie swoich warsztatów oraz książek.

Brak komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.