BeStyleIkony mody i styluAgnieszka Maciąg: wiek, książki, warsztaty i kariera

Agnieszka Maciąg: wiek, książki, warsztaty i kariera

Agnieszka Maciąg to kobieta o wielu różnych pasjach i zainteresowaniach. I choć zaczynała swą karierę jako modelka, to z biegiem lat odniosła ona wiele różnych sukcesów jako aktorka i piosenkarka. Nadszedł czas, by poznać jedną z najbardziej znanych, polskich modelek przełomu wieków.

Agnieszka Maciąg: wiek i początki kariery

Pani Agnieszka Maciąg jest w wieku 53 lat (urodziła się 9 maja 1969 roku w Białymstoku). Przyszła supermodelka uczyła się w Liceum Sztuk Plastycznych mieszczącym się w Supraślu. Po zakończeniu liceum rozpoczęła studia na Uniwersytecie Warszawskim i SWPS w Warszawie. W ten sposób udało jej się zdobyć kwalifikacje dziennikarskie i psychologiczne.

Modelką pani Agnieszka została w trakcie studiów, mając 20 lat. W 1989 roku wzięła udział w konkursie dla modelek, którego została laureatką. W rozwoju przyszłej kariery pomogło m.in. to, że konkurs ten był zorganizowany przez agencję modelingową z Nowego Jorku. Dzięki temu udało jej się odnieść sukces na największych pokazach mody. Modelka nawiązała współpracę z takimi osobistościami jak Karl Lagerfeld, Nino Cerruti, Laura Biagiotti i Pierre Cardin. Dziewczyna już wtedy stała się bardzo popularna za oceanem, będąc uczestniczką wielu tamtejszych programów TV (np. Good Morning America).

Niedługo później, bo w 1992 roku, Agnieszka Maciąg zaszła w ciążę i wróciła do Polski by urodzić syna. Kolejne lata wiązały się już z coraz mniejszą liczbą sesji zdjęciowych i pokazów mody. W 1996 roku modelka zakończyła swoją międzynarodową karierę, aczkolwiek przez kilka następnych lat brała udział w pokazach kolekcji polskich projektantów mody.

Agnieszka Maciąg: Fashion Street 2012 na krakowskim przedmieściu, 27.06.2010
Agnieszka Maciąg: Fashion Street 2012 na krakowskim przedmieściu, 27.06.2010 / Zdjęcie: MWMedia.pl

Agnieszka Maciąg: branża muzyczna i telewizyjna

Pani Agnieszka okazała się osobą wszechstronnie uzdolnioną, w czym zresztą pomogły jej zakończone wcześniej studia. W 1996 roku, a więc tuż po zakończeniu międzynarodowej kariery w modelingu, nagrała swój pierwszy, solowy album studyjny pt. Marakesz 5:30. Udało jej się nawet wystąpić z zespołem De Mono na jednym z festiwali w Sopocie. Doświadczenie modelingowe tej niezwykłej kobiety pomogło jej też wziąć udział w wielu interesujących teledyskach, w tym m.in. w słynnym „Lecie” Formacji Nieżywych Schabuff i „Znów jesteś ze mną” De Mono.

Kolejne lata to kolejne sukcesy! W latach 1996 – 1998 udało jej się nawiązać współpracę ze stacją RTL 7, na antenie której prowadziła bardzo popularny wtedy program pt. Siedem pokus. W trakcie swej kariery pani Agnieszka prowadziła wiele różnych wywiadów z ciekawymi osobistościami, takimi jak Kayah. Tomaszem Stańko, Urszulą Dudziak, ale też Erosem Ramazottim, Zucchero itd. Tak duże osiągnięcia przełożyły się na kolejne sukcesy w życiu zawodowym. W latach 2002 – 2005 była już wtedy supermodelka została dyrektorem artystycznym marki Vistula, będąc odpowiedzialną m.in. za organizację pokazów mody.

Agnieszka Maciąg: kampanie reklamowe

Agnieszka Maciąg współpracowała z wieloma markami, tworząc dla nich profesjonalne kampanie reklamowe. Tak było np. w przypadku perfum First oraz Tsar, które należały do francuskiej marki Van Cleef & Arpels. W międzyczasie brała ona udział w wielu różnych, profesjonalnych sesjach zdjęciowych takich osób jak Michał Żebrowski, Grażyna Szapołowska itd. Sesje te były organizowane dla prawdziwych „gigantów branży”, takich jak m.in. czasopisma Viva! i Film.

Agnieszka Maciąg: działalność społeczna

Pani Agnieszka jest wegetarianką. Swój styl życia promuje poprzez autorskie książki, w których znajdują się przepisy na różne, zwykle wegetariańskie dania. Od 2011 roku jest ona ambasadorką marki Sante. Z kolei dwa lata później stała się ambasadorką kampanii społecznej pt. „Po prostu położna”, w której uświadamia kobiety co do ich niezbywalnego prawa do profesjonalnej opieki przedporodowej. Tym samym pani Agnieszka promuje również ideę zawodu położnej, gdyż – jak wiadomo – jest on w Polsce bardzo często niedoceniany.

Agnieszka Maciąg: książki i warsztaty

Z pewnością można stwierdzić, że doświadczenie dziennikarskie Agnieszki Maciąg zdobyte w telewizji zaprocentowało. Jedna z najbardziej znanych modelek swoich czasów stała się również znaną pisarką poezji, poradników dla kobiet oraz książek kucharskich. Książki Agnieszki Maciąg:

 • Ścieżki duszy. Astrologia dla zrozumienia siebie i swoich bliskich.
 • Menopauza. Podróż do esencji kobiecości.
 • Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu.
 • Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory.
 • Słowa mocy. Sztuka tworzenia szczęśliwego życia.
 • Pełnia życia.
 • Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach.
 • Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie.
 • Miłość. Ścieżki do wolności.
 • Smak życia.
 • Smak szczęścia, czyli o dietach, pielęgnacji urody w zgodzie z naturą i szukaniu piękna w sobie.
 • Smak zdrowia.
 • Twój dobry rok.
 • Smak świąt. Ponad 100 przepisów i porad.
 • Smak miłości.
 • Smak wiecznej młodości. Jak zachować młodość i witalność w każdym wieku.
 • Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu.

Poza działalnością literacką pani Agnieszka zajmuje się również prowadzeniem warsztatów, a także live w tematyce zdrowia, medytacji oraz rozwoju. Prowadzi również bloga agnieszkamaciag.pl, jednak od 6 lat nie umieściła nowych wpisów.

Agnieszka Maciąg: życie prywatne

Agnieszka Maciąg związała się na samym początku swej kariery z Pawłem Maciągiem, z którym ma syna Michała. W 1996 roku kobieta poznała Roberta Wolańskiego, uznanego fotografa, z którym wzięła ślub w 2011 roku. Owocem tego związku jest córka Helena, która przyszła na świat 20 kwietnia 2012 roku.

Agnieszka Maciąg: aktywność w social mediach

Agnieszka Maciąg to kobieta wielu pasji, która pokazuje swym życiem, że swą karierę warto prowadzić w sposób wielotorowy. Do fanów Agnieszki na Instagramie dołączyło ponad 150 tysięcy osób. Na swoim profilu dzieli się życiowymi sentencjami przeplatanymi promowanie swoich warsztatów oraz książek.

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

Linda Evangelista: kariera, choroba i życie prywatne supermodelki lat 90.

Linda Evangelista – jedna z najbardziej wpływowych supermodelek wszech czasów, należąca do tzw. wielkiej piątki lat 90. Muza wybitnych nazwisk w branży, w tym...

Joanna Opozda: sukcesy w aktorstwie i modelingu

Joanna Opozda jest polską aktorką filmową i teatralną. W jej karierze zawodowej poza aktorstwem pojawiał się również modeling. Największy rozgłos przyniósł gwieździe serial „Pierwsza...

Naomi Campbell: historia kariery do międzynarodowej sławy

Naomi Campbell jest znaną modelką, aktorką, piosenkarką oraz twarzą marki tworzącej perfumy. W zeszłym roku została mamą. Działa również w internecie, gdzie na różnych...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj