BeStyleIkony mody i styluAgata Wiśniewska - modelka plus size, którą warto poznać

Agata Wiśniewska – modelka plus size, którą warto poznać

W polskim modelingu obecność osób plus size jest nadal czymś nowym, żeby nie powiedzieć… kontrowersyjnym. Częściowo ten temat tabu udało się przełamać dzięki Agacie Wiśniewskiej, która była pierwszą modelką plus size w programie Top Model. Co warto o niej wiedzieć i dlaczego jej kariera nabrała tak wyrazistego tempa?

Agata Wiśniewska – z Suszy na salony

Pochodząca z miejscowości Susza obecnie 26-letnia Agata nie zaczynała swej kariery w popularnym programie stacji TVN. Wręcz przeciwnie – już dwa lata wcześniej rozpoczęła swą karierę w modelingu, biorąc przede wszystkim udział w kampaniach promujących modę ślubną.

Z biegiem czasu jej kariera zaczęła jednak przyspieszać. Miało to ogromny wpływ na jej samoocenę, a w konsekwencji – również pewność siebie. Wcześniej Agata Wiśniewska nie była znana w branży. Niemniej dzięki udziałowi w Top Model, udało jej się spełnić swoje marzenia i odnieść sukces.

Na tym oczywiście nie koniec, gdyż Agata stale się rozwija, będąc twarzą wielu polskich i zagranicznych kampanii reklamowych. Więcej na ich temat można dowiedzieć się ze strony promującej Agatę, która znajduje się pod adresem http://agatawisniewska.com/.

Agata Wiśniewska w Top Model

Nie jest tajemnicą, że udział w Top Model jest dla wielu modelek dużym wyzwaniem. Tak samo było zresztą w przypadku Agaty Wiśniewskiej, która na samym początku nie zebrała zbyt korzystnych recenzji u Marcina Tyszki. Warto jednak zauważyć, że pozostała część jury przekonała się do niej, co dało możliwość przejścia do kolejnego etapu.

Trzeba przyznać, że z punktu widzenia osób oceniających, przepuszczenie Agaty Wiśniewskiej do kolejnego etapu było bardzo korzystne. Modelka ta wprowadziła nieco świeżości do skądinąd skostniałych kanonów piękna, jakim hołdowano w programie. Co więcej, jest to osoba pogodna, miła i budująca dobrą atmosferę w zespole. Niestety, nie można tego samego powiedzieć o wielu innych, „znormalizowanych” i znanych w branży modelkach.

Pewność siebie i pokonywanie własnych słabości domeną Agaty

Agata Wiśniewska to osoba, która nie tylko odniosła sukces w modelingu, ale też wygrała z własnymi słabościami. Modelka przyznała się w jednym z wywiadów do trapiących ją wcześniej stanów depresyjnych i niskiej samooceny.

Dzięki własnemu samozaparciu udało się jej pokonać wszystkie trudności, odzyskać pewność siebie i sprawić, że stała się ona jedną z najbardziej lubianych i znanych modelek plus size. Agata Wiśniewska jest doskonałym przykładem na to, że z własnymi słabościami można walczyć. Co ważne, trzeba je akceptować, a nie zmuszać się do wejścia w standardy, których spełnienie nie jest możliwe. Mało tego! Agata cały czas podkreśla, że czym innym jest dążenie do poprawy jakości życia poprzez redukcję masy ciała, a czym innym wyniszczanie własnego organizmu, by zostać przez kogoś zaakceptowanym.

Co przyniesie przyszłość Agacie Wiśniewskiej?

Na chwilę obecną Agata Wiśniewska dalej pracuje jako sprzedawca w salonie sukien ślubnych, ale już myśli o skupieniu się wyłącznie na modelingu. Uczciwie trzeba przyznać, że jest to modelka z perspektywami. Widać to zarówno w kontekście jej niebagatelnej urody, jak i w odniesieniu do jej umiejętności. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia i materiały wideo znajdujące się na stronie internetowej należącej do Agaty, by od razu przekonać się o profesjonalizmie tej modelki.

Można mieć pewność, że we współpracy z dobrym fotografem odniesie ona jeszcze większy sukces. Na marginesie warto dodać, że Agata Wiśniewska przetarła szlak dla wielu innych pań plus size, które wcześniej bały się wejść do modelingu. Dzięki takim osobom jak ona w branży może się dużo zmienić.

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

Linda Evangelista: kariera, choroba i życie prywatne supermodelki lat 90.

Linda Evangelista – jedna z najbardziej wpływowych supermodelek wszech czasów, należąca do tzw. wielkiej piątki lat 90. Muza wybitnych nazwisk w branży, w tym...

Joanna Opozda: sukcesy w aktorstwie i modelingu

Joanna Opozda jest polską aktorką filmową i teatralną. W jej karierze zawodowej poza aktorstwem pojawiał się również modeling. Największy rozgłos przyniósł gwieździe serial „Pierwsza...

Naomi Campbell: historia kariery do międzynarodowej sławy

Naomi Campbell jest znaną modelką, aktorką, piosenkarką oraz twarzą marki tworzącej perfumy. W zeszłym roku została mamą. Działa również w internecie, gdzie na różnych...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj