Zapach męskości – jak wybrać idealne perfumy dla siebie?

perfumy męskie

Elegancki mężczyzna jest postrzegany jako człowiek sukcesu pełen pożądanych cech takich jak prawość, wielkoduszność i szlachetność. Elegancja mężczyzny jest też przejawem znajomości zasad savoir-vivre’u, a przede wszystkim zawsze schludnego wyglądu.  Ważnym komponentem reprezentacyjnego mężczyzny, podkreślającym jego męskość są dobrze dobrane perfumy. Podkreślają one bowiem autorytet i dodają profesjonalizmu. Jednakże dobór zapachu idealnie pasującego do typu osobowości nie należy wcale do zadań prostych. Jak zatem wybrać idealne perfumy dla siebie, by podkreślały męskość, dystynkcję i wysoką klasę?

Artykuł sponsorowany

Perfumy męskie. Moc zapachu. 

W przypadku mężczyzn perfumy są nie tylko „elementem ubioru” wskazującym na elegancję. Ich zapach jest bowiem komponentem wskazującym na silne cechy osobowości i charakter. 

Perfumy męskie z wyczuwalną nutą aromatów drzewnych określają panów, którzy cechują się minimalizmem i kreatywnością. Ponadto w odbiorze prezentują mężczyzn, którzy stosują w życiu nowoczesne i niestandardowe rozwiązania. 

Z kolei zapachy orientalne określają panów wrażliwych o duszy romantyka, ale jednocześnie stanowczych i konsekwentnych w dążeniu do celu. Mężczyźni wybierający tę nutę zapachową są z reguły towarzyscy i przyjaźnie nastawieni do świata. 

Dobór perfum do typu męskości. 

Zadaniem kompozycji zapachowych perfum tworzonych dla mężczyzn jest podkreślenie pozytywnych cech charakteru. Panowie ceniący sobie elegancję bez krztyny ekstrawagancji stanowczo powinni postawić na męskie perfumy o korzenno- drzewnej nucie. Emanującej mieszkanką aromatów śliwy, cytrusów i jabłek z dodatkiem goździków, drzewa cedrowego i mahoniu z odrobiną wanilii. 

W przypadku panów o przywódczych cechach dobrym wyborem jest woda toaletowa oparta na kompozycji zapachowej tytoniu wymieszanej z fiołkiem, która w kolejnej fazie przechodzi w aromat brzozy połączony z wonią bergamotki, by w ostatniej fazie uwolnić zapach emanujący aromatem cyprysu. 

Z kolei zapachowa nuta paprociowa charakteryzująca się mieszaniną aromatu cytrusowego połączonego z zapachem lawendy, bazylii i rozmarynu idealnie pasuje do mężczyzn o silnej osobowości, pewnych siebie. Mężczyźni o powyższych cechach idealnie pasujący aromat odnajdą także w kompozycji zapachowej drewna sandałowego połączonego z kwiatem pomarańczy i aromatem kminku z odrobiną wanilii. 

Oryginalne perfumy najlepszym wyborem. 

Kluczowym elementem wyboru zapachu są bezsprzecznie cechy charakteru, które chcemy podkreślić w szczególny sposób. Perfumy męskie warto dobierać również pod kątem okazji. Należy zatem zadbać o kilka kompozycji zapachowych, z których każda będzie przeznaczona na inną okazję. Inne zapachy zdają bowiem egzamin przy codziennych wyjściach do pracy. Inne natomiast będą dobrym wyborem na oficjalne przyjęcia i uroczystości. 

Ponadto perfumy męskie warto kupować wersjach oryginalnych. Ponieważ markowe wonności, pomimo iż droższe w zakupie są bezsprzecznie trwalsze i bardziej ekonomiczne w stosowaniu.

Brak komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.