Wosk sojowy czy parafinowy – który wybrać do świec DIY?

BeStyleLifestyleWosk sojowy czy parafinowy - który wybrać do świec DIY?

Jesteś jedną z tych osób, które nie wyobrażają sobie jesienno-zimowych wieczorów bez blasku świec? Nie ma się co dziwić. Zapalone świece tworzą niepowtarzalny, przytulny klimat, a do tego roznoszą po pomieszczeniu piękny zapach mający działanie aromaterapeutyczne. Warto skusić się na własnoręczne zrobienie świec. Sprawdź, jak to zrobić i jaki wosk wybrać: sojowy czy parafinowy.

Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto robić świece DIY?

Tworzenie różnego rodzaju przedmiotów samodzielnie zatacza coraz szersze kręgi. Szycie dodatków i ubrań, własnoręcznie robione ozdoby do domu, zaproszenia na szczególne okazje, majsterkowanie, renowacja starych mebli, a nawet produkcja własnych kosmetyków – ile osób, tyle sposobów na hobby. Tworzenie własnych akcesoriów i wyrobów przynosi wiele satysfakcji i dumy z osiąganych rezultatów i nabywanych nowych umiejętności.

Dlaczego warto robić świece DIY? To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza jeśli lubisz mieć chwilę dla siebie, odpoczywając w kreatywny sposób. A może szukasz sposobu na urozmaicenie wspólnego czasu ze swoją drugą połówką lub przyjaciółką? Domowe warsztaty z przygotowywania świec DIY to doskonały pomysł!

Produkcja własnych świec ma tę zaletę, że masz 100% kontroli nad użytymi składnikami. Możesz wybrać dobrej jakości, ekologiczny wosk oraz ulubiony olejek eteryczny. Daj się ponieść wyobraźni i przygotuj świece w dekoracyjnych naczyniach, a uzyskasz wspaniały pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Wosk sojowy i parafinowy

Czego potrzebujesz do wykonania świecy DIY?

Wystarczy, że zgromadzisz kilka akcesoriów i składników i możesz rozpocząć pracę nad swoją świecą DIY. Czego potrzebujesz? Niezbędny jest oczywiście wosk, a także Twój ulubiony olejek eteryczny, bawełniany lub drewniany knot i szklany słoik. Zwróć uwagę, by wybrany przez Ciebie olejek eteryczny nadawał się do produkcji świec – używając wosku sojowego, sprawdzą się te o temperaturze zapłonu wynoszącej ok. 70 stopni C. Informację o temperaturze zapłonu znajdziesz w specyfikacji konkretnego olejku.

Co jeszcze się przyda? Waga kuchenna lub laboratoryjna, żaroodporne naczynie, garnek z gorącą wodą i łyżka lub bagietka do mieszania.  Aby przygotować domową, pięknie pachnącą świecę, wystarczy, że rozpuścisz wosk w kąpieli wodnej, a kiedy delikatnie przestygnie, dodasz do niego odrobinę olejku eterycznego i wszystko wymieszasz. Jak umieścić gotową mieszankę w słoiku? Zamocz końcówkę knota w wosku, a następnie umocuj go na dnie słoika. Do tak przygotowanego pojemnika wlej wcześniej przygotowany wosk. Odstaw do ostygnięcia na ok. 48 godzin.

Gdzie zaopatrzyć się w potrzebne składniki i akcesoria? Świetnym miejscem jest Ecospa – nie tylko kupisz tam świetnej jakości, naturalny wosk oraz olejki eteryczne, ale znajdziesz też sprawdzone receptury na własnej roboty świece. Precyzyjnie podana ilość składników oraz dokładne instrukcje ułatwią ci pracę! Możesz też zdecydować się na gotowy zestaw DIY – idealny na prezent lub dla osób początkujących.

Płatki wosku

Wosk sojowy czy parafinowy – który wybrać?

Coraz większą uwagę przykładamy zarówno do naszego zdrowia, jak i ekologii. Wybierając naturalny sojowy wosk, mamy możliwość zadbania o oba te aspekty. Wosk sojowy przeważa nad woskiem parafinowym pod niemal każdym względem. Parafina jest odpadem po produkcji ropy naftowej i choć świetnie przewodzi zapachy, na tym właściwie kończą się jej zalety. Wosk sojowy jest produktem w pełni bezpiecznym, naturalnym i ekologicznym. Jest nietoksyczny. Nie kopci się, a podczas jego spalania nie są wytwarzane szkodliwe substancje, co jest istotne zwłaszcza, gdy w domu mieszkają dzieci lub kobiety w ciąży.

Miłośnicy ekologicznego stylu życia również będą zadowoleni – wosk sojowy jest w 100% biodegradowalny oraz wegański. Ma również czysto praktyczne zalety, co ostatecznie przekona osoby o bardziej pragmatycznym podejściu – czas palenia wosku sojowego jest nawet o połowę dłuższy od parafinowego, a ponadto jest łatwiejszy w czyszczeniu. Łatwo go usunąć z każdej powierzchni z pomocą wody i mydła. Chcesz dowiedzieć się więcej o wosku sojowym? Przeczytaj artykuł:Czym jest wosk sojowy? Poznaj nasze woski sojowe”.

Slow fashion – filozofia i zasady odpowiedzialnej mody

Slow fashion to trend promujący świadome wybory zakupowe i nie chodzi tylko o wymianę jednego ubrania na drugie. Ważne jest zrozumienie jak powstają ubrania,...

Ekologiczna moda: trendy, certyfikaty i marki

Stajemy się coraz bardziej świadomi roli ekologii w otaczającym świecie, a więc nie jest zaskoczeniem, że moda ekologiczna staje się coraz bardziej popularna. Ubrania...

Materiały ekologiczne: 7 tkanin, które są EKO

Materiały ekologiczne to tkaniny, które powstają z surowców pozyskiwanych i przetwarzanych w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego. Wykonane są zarówno z materiałów pochodzenia roślinnego...

Domowe sposoby na elektryzujące się ubrania

Elektryzujące się ubrania mogą być uciążliwe, jednak istnieje szereg domowych sposobów, które pomogą Ci pozbyć się tego problemu. W artykule omówimy 7 sprawdzonych i...

Naturalne barwniki do tkanin i farbowanie krok po kroku

Tkaniny barwione naturalnymi barwnikami często cieplejszy i stonowany wygląd niż te barwione barwnikami syntetycznymi. Chociaż wybór barwnika może wpłynąć na efekt końcowy, wpływ ma...

Koc z wełny czesankowej – czy warto kupić i jak zrobić?

Kiedy przygotowujesz się do przytulnego zimowego wieczoru przy kominku, być może zastanawiasz się, jakiego rodzaju kocem się przytulić. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj