BeStyleIkony mody i styluMonika Jagaciak: kariera, rodzina, instagram

Monika Jagaciak: kariera, rodzina, instagram

Monika Jagaciak to supermodelka, która – jako jedna z niewielu Polek – rozpoczęła karierę modelingową w bardzo młodym wieku. Co warto wiedzieć o tej kobiecie i jak potoczyła się jej kariera?

Monika Jagaciak: wiek i początki kariery

Monika Jagaciak przyszła na świat 15 stycznia 1994 roku w Poznaniu. Aktualnie modelka ma 28 lat. Już od wczesnych lat dziecięcych JAC – bo taki jest jej pseudonim – wyróżniała się niezwykłą urodą i zainteresowaniami związanymi z modą i stylistyką. Jej kariera rozpoczęła się bardzo wcześnie, bo już w 2007 roku. To właśnie wtedy Monika (mając dopiero 13 lat) stała się twarzą marki Hermes. Pierwsza, komercyjna sesja dla tak dużego podmiotu przełożyła się na kolejne sukcesy w branży.

Kilka miesięcy później dziewczyna pojawiła się na okładce znanego, modowego pisma Jalouse. Rok później Monika wywołała niemałe kontrowersje. Weszła ona do grona modelek zaproszonych na Australian Fashion Week. Jej pojawienie się na evencie wywołało spory szok, zważywszy na jej wiek (14 lat). Gwałtowny protesty ze strony uczestników spotkania wymusiły na organizatorach zmiany w regulaminie. Odtąd w imprezie biorą udział wyłącznie modelki, które skończyły 16 lat.

Monika Jagaciak: młoda modelka w wielkim formacie

Kontrowersje związane z młodym wiekiem modelki nie wpłynęły na jej popularność. Już w wieku 15 lat Monika Jagaciak odniosła kolejny sukces, stając się twarzą jesiennej kampanii Calvina Kleina. Oczywiście wydarzenie to przełożyło się na dalszy wzrost popularności modelki. Nic dziwnego, że rok później Fashion TV ocenił ją jako najlepszą modelkę całego zeszłego sezonu.

Rok 2010 jest dla Moniki przełomowy pod wieloma względami. To właśnie wtedy udało się jej ponownie podpisać kontrakt z Calvinem Kleinem, a także wziąć udział w kampanii reklamowej kosmetyków marki Chanel. To w życiu szesnastoletniej dziewczyny z Polski oznaczało jedno: stała się najmłodszą topmodelką w branży.

Kolejne lata, a raczej miesiące, to kolejne pasmo sukcesów. W 2010 roku udało się jej jeszcze rozpocząć współpracę z markami Valentino i Marca Jacobsa. W międzyczasie udało jej się również ponownie wziąć udział w kampanii Chanel. Co ciekawe, współpraca ta była kontynuowana aż do roku 2011.

Monika Jagaciak: droga do aniołka Victoria’s Secret

Myliłby się ten, kto uważa, że rok 2011 był dla – wtedy panny Moniki – mniej pracowity niż rok poprzedni. Oprócz wspomnianej wcześniej współpracy z Chanel, ta młoda dziewczyna z Polski podpisała kontrakt (ponownie) z Calvinem Kleinem i Albertą Feretti. Nic dziwnego, że jeszcze w tym samym roku zagościła (aż dwa razy) na okładce włoskiego magazynu o modzie „Numero”.

W 2012 roku stała się twarzą okładki magazynu Vogue (w edycji chińskiej). W międzyczasie udało się jej zagościć również w edytorialach niektórych czołowych magazynów o modzie. Tak było w przypadku W, Interview, Numero, V, a także wspomnianego wcześniej Vogue.

W roku 2011 Monika Jagaciak rozpoczęła współpracę z producentem perfum YSL, a także z Pradą i Maison Michel. Z biegiem czasu stała się też twarzą kampanii takich marek jak Dolce Gabana, GAP, Dior itd. JAC pojawiła się również na okładkach takich czasopism jak Fashion Magazine, W Korea i Numer Tokyo.

O tym, jak wyjątkową postacią w modelingu jest Monika Jagaciak świadczy m.in. to, że obecnie jest ona uważana przez models.com za 27 najlepszą modelkę świata. Oczywiście takie wyróżnienie nie mogło nie wpłynąć na dalszą karierę topmodelki. Z marką Victoria’s Secret Monika rozpoczęła współpracę już 2013 i 2014 roku, biorąc udział w wielu różnych pokazach. Rok później JAC stała się aniołkiem Victoria’s Secret, co w pewnym stopniu można uznać za uwieńczenie kariery.

Monika Jagaciak: ślub i rodzina

Pani Monika Jagaciak należy do grona osób, które szczególnie chronią swoją prywatność. Wiadomo, że jest siostrą Anny Jagaciak, która jest utalentowaną, polską lekkoatletką. Mężem topmodelki jest Branislav Jankic, cenionym fotograf pochodzenia serbskiego. Co ciekawe, 10 sierpnia 2019 roku pani Monika urodziła dziecko, której nadała imię Mila. Będąc w zaawansowanej ciąży, wystąpiła w nagiej sesji, której celem jest podkreślenie, że ciało kobiety „ma prawo” zmieniać się w jej trakcie i że nie zawsze musi być idealne.

Monika Jagaciak: Instagram i social media

Monika Jagaciak jest przykładem osoby, która mimo odniesienia ogromnego sukcesu w branży modelingowej, wciąż pozostała sobą. Jak większość znanych twarzy aktywnie udziela się w social mediach. Profil na Instagramie (@jacmonika) obserwuje aktualnie 498 tysięcy fanów.

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

Linda Evangelista: kariera, choroba i życie prywatne supermodelki lat 90.

Linda Evangelista – jedna z najbardziej wpływowych supermodelek wszech czasów, należąca do tzw. wielkiej piątki lat 90. Muza wybitnych nazwisk w branży, w tym...

Joanna Opozda: sukcesy w aktorstwie i modelingu

Joanna Opozda jest polską aktorką filmową i teatralną. W jej karierze zawodowej poza aktorstwem pojawiał się również modeling. Największy rozgłos przyniósł gwieździe serial „Pierwsza...

Naomi Campbell: historia kariery do międzynarodowej sławy

Naomi Campbell jest znaną modelką, aktorką, piosenkarką oraz twarzą marki tworzącej perfumy. W zeszłym roku została mamą. Działa również w internecie, gdzie na różnych...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj