BeStyleIkony mody i styluMonica Belluci - włoska aktorka i modelka

Monica Belluci – włoska aktorka i modelka

Monica Bellucci to włoska aktorka i modelka, która zagrała w wielu filmach, w tym w „Malena” i „Pasji”. Pojawiła się również na okładkach wielu magazynów na całym świecie. Bellucci ożeniła się z fotografem Claudio Bassą, a następnie z francuskim aktorem, reżyserem i producentem filmowym Vincentem Casselem. Uchodzi za jedna z najpiękniejszych kobiet globu, ikonę kobiecości i sukcesu.

Monica Belluci – dzieciństwo i początek kariery

Monica Bellucci to włoska modelka i aktorka, która od dziesięcioleci gości na łamach magazynów o modzie i ekranach kin. Urodziła się w 1964 roku w małym miasteczku Città di Castello w Umbrii, a karierę modelki rozpoczęła w wieku 13 lat.

Bellucci szybko stała się odnoszącą sukcesy modelką, pracując dla jednych z najbardziej prestiżowych domów mody na świecie. W 1988 roku po przeprowadzce do Mediolanu została zaproszona do współpracy z Dolce & Gabbana. Okładki z jej zdjęciami pojawiały się między innymi w „Blow Up” oraz „Photo”.

Monica Belluci – kariera aktorska

Nie da się ukryć, że Monica Bellucci jest oszałamiająco piękną kobietą. Z oliwkową cerą, ciemnymi włosami i płonącymi oczami ma egzotyczny wygląd, który od dziesięcioleci urzeka publiczność. Bellucci rozpoczęła karierę jako modelka, ozdabiając okładki tak prestiżowych magazynów jak Vogue i Elle. Szybko przeszła do aktorstwa i od tego czasu zagrała w wielu głośnych filmach.

Na początku lat 90. zaczęła interesować się aktorstwem, występując w filmach takich jak „Życie u boku dzieci” oraz „La Riffa”.Niezależnie od tego, czy gra kochającą żonę, czy śmiertelną femme fatale, Bellucci zawsze wnosi do swoich ról poczucie elegancji i zmysłowości. To połączenie piękna i talentu uczyniło ją jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek w Hollywood.

Krokiem milowym otwierającym drzwi do międzynarodowej kariery była rola Cyganki w filmie „Doberman” z 1997 roku. Kolejnymi rolami, które postawiły Belluci w blasku chwały były między innymi „Malena” z 2000 roku i „Łzach słońca” z 2003 roku.

Monica Belluci w latach 1990 – 2017 zagrała w ponad 50 produkcja filmowych. Została nominowana do nagrody César na najbardziej obiecującą aktorkę za film „Apartament” oraz do nagrody Saturn na najlepszą aktorkę drugoplanową za film „Braterstwo wilków”.

W ostatnich latach Bellucci nadal pojawiała się zarówno w filmach głównego nurtu, jak i kinach studyjnych, ugruntowując swój status jednej z najbardziej wszechstronnych aktorek swojego pokolenia. Czy na wybiegu, czy na ekranie, Monica Bellucci jest prawdziwą siłą, z którą należy się liczyć.

Monica Belluci – życie prywatne

Pierwszym mężem Bellucci był fotograf Claudio Bass, z którym poślubiła w 1990 roku. Niestety małżeństwo nie przetrwało i zakończyło się rozwodem. W 1999 roku poza raz kolejny wyszła za mąż za aktora Vincenta Cassela, z którym ma dwie córki. Od tego czasu para często pojawiała się na czerwonych dywanach i na festiwalach filmowych, a małżeństwo z Cassel wzmocniło jej publiczną osobowość. W 2013 roku para się rozstała.

Monica Bellucci – talent i uroda pomogły stać się ikoną mody i ekranu

Monica Bellucci przez długie lata gościła na okładkach wielu magazynów o modzie i urodzie. Jej uderzający wygląd i naturalny talent sprawiły, że stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w Hollywood.

Oprócz pracy w filmie i telewizji Bellucci była również odnoszącą sukcesy modelką, występując w kampaniach dla niektórych z najbardziej prestiżowych domów mody na świecie. Chociaż jest najbardziej znana ze swojej pracy przed kamerą, Bellucci jest także utalentowaną pisarką i reżyserem.

Monica Belluci wyreżyserowała kilka filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. Niezależnie od tego, czy pracuje na ekranie, czy za kulisami, Monica Bellucci zawsze wnosi swoją wyjątkową mieszankę piękna i talentu do każdego projektu, nad którym pracuje.


Źródło grafiki: Mario A. P., Flickr, CC BY-SA 2.0, (data dostępu 07.02.2022r.).

Frances Bean Cobain: Sztuka, bunt i dziedzictwo grunge’u

Frances Bean Cobain, urodzona 18 sierpnia 1992 roku w Los Angeles, to amerykańska artystka wizualna i modelka. Jest jedynym dzieckiem znanego muzyka rockowego Kurta...

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Filmy z lat 40-tych: 10 niezapomnianych filmów

Lata 40. XX wieku to okres niezwykłego rozwoju i różnorodności w świecie kina. Dekada, która dała nam wiele niezapomnianych filmów, które wciąż zachwycają widzów...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

Linda Evangelista: kariera, choroba i życie prywatne supermodelki lat 90.

Linda Evangelista – jedna z najbardziej wpływowych supermodelek wszech czasów, należąca do tzw. wielkiej piątki lat 90. Muza wybitnych nazwisk w branży, w tym...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj