BeStyleIkony mody i styluMaurizio Gucci - jak umarł, kim była żona i dzieci?

Maurizio Gucci – jak umarł, kim była żona i dzieci?

Maurizio Gucci był dyrektorem ds. mody i przedsiębiorcą, który zginął w 1995 roku. Ten artykuł pokaże, kim był jako osoba, jak umarł i jego życie rodzinne. Maurizio Gucci był znany ze swojej odnoszącej sukcesy marki modowej, a po śmierci zostawił żonę i dzieci. Kto zabił Maurizio Gucci i jaką rolę odegrała Patrizia Reggiani?

Maurizio Gucci – data urodzenia, dzieciństwo, rodzice

Maurizio Gucci urodził się 26 marca 1948 r. w Rzymie we Włoszech. Syn Aldo Gucci i Bruny Palombo dorastał w domu pełnym luksusu i bogactwa. Jego ojciec, Aldo, był założycielem imperium mody Gucci, a matka Bruna pochodziła z zamożnej rodziny włoskich przemysłowców.

Maurizio kształcił się w najlepszych szkołach w Rzymie i Szwajcarii, a później uczęszczał na Uniwersytet Genewski. W 1972 rozpoczął pracę w firmie ojca. Szybko awansował w szeregach, stając się jednym z najważniejszych menedżerów w Gucci. Maurizio odegrał kluczową rolę w ekspansji firmy na nowe rynki i odegrał kluczową rolę w stworzeniu kilku udanych linii odzieży i akcesoriów.

Małżeństwo Maurizio Gucci i Patrizi Reggiani

Patrizia Reggiani i Maurizio Gucci pobrali się we wrześniu 1973 roku. Patrizia miała wtedy zaledwie osiemnaście lat, podczas gdy Maurizio był od niej prawie dwa razy starszy w wieku 35 lat. Para miała dwoje dzieci, córki o imieniu Allegra i Alessandra. Pomimo różnicy wieku para wydawała się bardzo zakochana i cieszyła się szczęśliwym i luksusowym stylem życia.

Jednak ich małżeństwo nie obyło się bez problemów. Maurizio często był niewierny Patrizii, a ona później przyznała, że miała również wiele romansów podczas ich małżeństwa. W 1985 roku podczas wyjazdu w delegację Maurizio poinformował Patrizię przez służbę, że składa wniosek o rozwód. Kolejną partnerką została dekoratorka wnętrz, Paola Franchi.

Maurizio Gucci zostaje dyrektorem generalnym

Maurizio Gucci został mianowany dyrektorem generalnym Gucci w 1983 roku i pod jego kierownictwem firma odnotowała bezprecedensowy wzrost. Z powodzeniem rozszerzył markę na nowe rynki, wprowadził na rynek kilka popularnych linii odzieży i akcesoriów.

Przychody Gucciego gwałtownie wzrosły z 500 milionów dolarów do ponad miliarda dolarów podczas jego kadencji jako dyrektor generalny. Maurizio był powszechnie uznawany za rewitalizację firmy i uczynienie z niej jednej z odnoszących największe sukcesy marek modowych na świecie. Był także wielkim filantropem i wspierał wiele organizacji charytatywnych.

Jak zginął Maurizio Gucci i kto stał za morderstwem?

Patrizia Reggiani nigdy nie wybaczyła Maurizio, że ją zostawił. W grę jednak wchodziła nie miłość do mężą, ale miłość do pieniędzy. Patrizia uwielbiała luksus, zawsze chodziła obwieszona złotem i jeździła wyłącznie limuzynami. Nawet po diagnozie guza mózgu – którą ostatecznie pokonała – nie osłabiła swojej nienawiści do Maurizio. Przez ponad 7 lat wałczyła z byłym mężem o majątek.

W 1995 roku, Maurizio został zastrzelony przez wynajętego przez Patrizię płatnego zabójcę. Została następnie skazana na 26 lat więzienia za jego morderstwo. Chociaż ich małżeństwo zakończyło się tragedią, w pewnym momencie Maurizio i Patrizia byli jedną z najbardziej zazdrosnych par w całych Włoszech.

Losy rodziny Gucci po śmierci Maurizio

Śmierć Maurizio Gucci była tragedią nie tylko dla niego samego, ale także dla jego rodziny. Jego żona, Patrizia Reggiani, została skazana za zorganizowanie morderstwa i spędziła kilka lat w więzieniu. Jego córka, Allegra, miała zaledwie dwa lata, kiedy jej ojciec został zabity i dorastała bez niego.

Siostra Maurizio, Benedetta, została po jego śmierci głową rodziny Gucci. Odniosła duże sukcesy w prowadzeniu firmy i rozszerzyła ją na nowe rynki. Rodzina Gucci wiele przeszła, ale zdołała pozostać silna i prosperować pomimo tragedii śmierci Maurizio.

Firma stale się rozwija i rozwija, utrzymując wysokie standardy jakości i obsługi klienta. Ponadto udało im się również utrzymać przy życiu wyjątkową tożsamość i kulturę firmy. Marka Gucci jest obecnie jednym z wiodących domów mody na świecie, a jej produkty cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów. Patrizia i jej dzieci odegrały kluczową rolę w jej sukcesie i nadal są ważną częścią jej działalności.

Najnowsze

Georgina Chapman: moda, film i osobiste triumfy

Georgina Chapman to postać, która z powodzeniem wykreowała swoją...

Farrah Fawcett: Ikona popkultury lat 70.

Kiedy myślimy o lat 70., w naszej wyobraźni pojawiają...

Allegra Versace: dziedziczka imperium mody

Allegra Versace, jedno z najbardziej tajemniczych nazwisk w świecie...

Frances Bean Cobain: Sztuka, bunt i dziedzictwo grunge’u

Frances Bean Cobain, urodzona 18 sierpnia 1992 roku w...

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj