BeStyleIkony mody i styluMałgorzata Bela: dzieci, mąż i kariera

Małgorzata Bela: dzieci, mąż i kariera

Małgorzata Bela to nie tylko utalentowana polska supermodelka, ale też aktorka, której owocna kariera trwa do dziś. Jest to jednocześnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w polskim show-biznesie, która nie bez powodów zyskała sympatię miłośników kina na całym świecie.

Małgorzata Bela: wiek i edukacja

Małgorzata Bela jest aktualnie w wieku 45 lat. Przyszła na świat 6 czerwca 1977 roku w Krakowie. Początek życia przyszłej supermodelki niczym nie różnił się od młodości wielu innych, ówczesnych nastolatek. W latach 1992 – 1996 wtedy jeszcze młoda, nastoletnia dziewczyna uczyła się w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie.

Następnie – już jako modelka – rozpoczęła studia na kierunku anglistyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu). Nieco później, bo w 2003 roku. Małgorzata Bela rozpoczęła naukę w elitarnej szkole Actors Studio w Nowym Jorku. Okres ten był dla niej prawdziwym spełnieniem aktorskich marzeń.

Małgorzata Bela - bal charytatywny
Małgorzata Bela: 18. Charytatywny Bal Dziennikarzy (03.02.2018r.) / Zdjęcie: MWMedia.pl

Małgorzata Bela: początki kariery

Początek kariery zawodowej pani Małgorzaty miał miejsce już w roku 1997. To właśnie wtedy rozpoczęła współpracę z popularną w tamtym okresie warszawską agencją Model Plus. Rok później modelka zadebiutowała w Paryżu, stając się twarzą pokazów Commes des Garçons, Givenchy i Balenciaga. Kolejne miesiące to kolejne kontrakty z poważnymi agencjami modelingowymi działającymi w Londynie, Nowym Jorku i Mediolanie.

Kariera pani Małgorzaty to również udział w wielu różnych kampaniach reklamowych różnych projektantów, a także domów mody. Udało jej się podjąć współpracę m.in. z Calvin Klein, Chanel, Chloé, a także Valentino, Versace oraz Yves Saint Laurent. Modelka pojawiała się na wybiegach całego świata, w tym m.in. w Sao Paulo, Wiedniu, Los Angeles i Miami. Kolejne lata to oczywiście współpraca z największymi magazynami mody, w tym z Elle, Vogue i Harpers Bazaar.

Małgorzata Bela: kariera aktorska

Wybiegi to nie jedyna specjalność Małgorzaty Beli. W ciągu wielu lat swojej kariery aktorskiej udało jej się zadebiutować zarówno w filmach polskich, jak i zagranicznych. Pierwszą swą rolę aktorka odegrała w filmie Ono, który pojawił się na ekranach w 2004 roku. Następnie udało jej się zagrać w obydwu filmach o Janie Pawle II (Karol. Człowiek, który został papieżem (2005) oraz Karol. Papież, który pozostał człowiekiem (2006)). Jej tamtejsza rola – w której wcieliła się w Hanię Tuszyńską, przyjaciółkę przyszłego papieża – była na tyle sugestywna, że przełożyła się na kolejne sukcesy.

Małgorzata Bela zagrała m.in. we Wszyscy jesteśmy Chrystusami i w Janosiku. Prawdziwej historii (2009). Pojawiła się też w amerykańskim horrorze Suspiria (2018) i w Erotice, który – nawiasem mówiąc – był pierwszym polskim filmem fabularnym, który pojawił się na platformie Netflix. Warto też dodać, że pani Małgorzata ma za sobą doświadczenie aktorskie w produkcjach serialowych. Jednym z nich był serial Bez tajemnic, w którego pierwszym sezonie aktorka zagrała. Oprócz tego pojawiła się ona w mrocznej, a zarazem głośnej produkcji ostatnich lat pt. Krakowskie Potwory.

Nie wszyscy wiedzą, że Małgorzata Bela należy również do zespołu redakcyjnego polskiej odsłony czasopisma Vogue. Na marginesie warto dodać, że udało jej się pojawić na okładce pierwszego i trzynastego wydania czasopisma.

Życie prywatne – co warto wiedzieć?

Małgorzata Bela jest osobą, która bardzo ceni swoje życie prywatne. Wiadomo, że w latach 2004 – 2013 była żoną aktora Jana Urbańskiego. Niestety, małżeńsko nie przetrwało próby czasu. Aktorka ze swym pierwszym mężem ma syna Józefa, który urodził się w 2004 roku.

Po zakończeniu pierwszego małżeństwa pani Małgorzata (w roku 2013) ponownie wzięła ślub, tym razem ze francuskim dziennikarzem i biznesmenem Jean-Yves Le Fur. Niestety, również i to małżeństwo uległo rozpadowi. Trwało ono bardzo krótko, gdyż już w 2014 roku para rozstała się.

Trzecim mężem pani Małgorzaty jest reżyser filmowy Paweł Królikowski. Ich wspólna droga rozpoczęła się w 2017 roku i trwa do dziś. Na chwilę obecną para nie doczekała się dzieci.

Małgorzata Bela jest osobą o wielu talentach, której kariera nie skończyła się na modelingu i trwa nadal. Jej charakterystyczna uroda i zdolności aktorskie sprawiły, że modelka i aktorka odnajduje się w wielu różnych rolach. I właśnie dlatego warto ją docenić!

Najnowsze

Georgina Chapman: moda, film i osobiste triumfy

Georgina Chapman to postać, która z powodzeniem wykreowała swoją...

Farrah Fawcett: Ikona popkultury lat 70.

Kiedy myślimy o lat 70., w naszej wyobraźni pojawiają...

Allegra Versace: dziedziczka imperium mody

Allegra Versace, jedno z najbardziej tajemniczych nazwisk w świecie...

Frances Bean Cobain: Sztuka, bunt i dziedzictwo grunge’u

Frances Bean Cobain, urodzona 18 sierpnia 1992 roku w...

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj