BeStyleIkony mody i styluLidia Popiel: wiek, dzieci, filmy i kariera

Lidia Popiel: wiek, dzieci, filmy i kariera

Lidia Popiel to ciekawa osobowość, która osiągnęła sukces na wielu polach. Początkowo była modelką, jednak dopiero w fotografii i filmie odnalazła prawdziwą swoją pasję. Poza pracą poświęca się również działalności społecznej na rzecz praw kobiet.

Lidia Popiel: wiek i początki w modelingu

Lidia Popiel, a właściwie Lidia Małgorzata Linda jest aktualnie w wieku 64 lat (przyszła na świat 18 stycznia 1959 roku). Gdy miała osiemnaście lat zauważono jej niezwykłą urodę i zaproszono do Centrum Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. To właśnie tam zrobiono jej pierwsze zdjęcia, które – co ciekawe – stały się jej późniejszą przepustką do dalszej kariery. Z biegiem czasu stała się ona na tyle popularna, że zaczęła pracować m.in. dla domu mody „Moda Polska”. Pod koniec lat 70. pani Lidia wyjechała do Paryża, gdzie również próbowała swoich sił w roli modelki.

Lidia Popiel: z pasją do fotografii

Minęło kilka lat, a Lidia Popiel wciąż nie odnajdywała się w tym, co robi. Owszem, doceniała ona swoją modelingową karierę, jednak dla tak nietuzinkowej osoby było to wciąż za mało. Dopiero z początkiem lat 80. nieco ponad dwudziestoletnia dziewczyna zrezygnowała z kariery modelki, by w całości poświęcić się fotografii. Co ciekawe, już niedługo później pojawiły się pierwsze zlecenia komercyjne, dzięki którym mogła ona na swej nowo odkrytej pasji zacząć zarabiać.

Twórczość pani Lidii Popiel była na tyle przekonywująca, że już w połowie lat 80. zaczęła ona realizować sesje dla takich magazynów jak Zwierciadło, Pani i Sukces. Pięć lat później, to jest w 1990 roku, była modelka, a teraz utalentowana pani fotograf stworzyła zdjęcie dla okładki płyty zespołu Lady Pank pt. „Zawsze tam – gdzie ty”. Po upływie kilku lat Lidia Popiel trafiła do Warszawskiej Szkoły Filmowej, tym razem jednak w roli wykładowcy. Bardzo duży potencjał tej nietuzinkowej kobiety został również doceniony przez magazyn „Fine Life”, który zatrudnił ją na stanowisku redaktora naczelnego.

Lidia Popiel: premiera teledysku najnowszego singla zespoły Ladies Of Power, 23.02.2020 r.
Lidia Popiel: premiera teledysku najnowszego singla zespoły Ladies Of Power, 23.02.2020 r. / Zdjęcie: MWMedia.pl

Lidia Popiel: działalność społeczna

Pani Lidia nie ogranicza się wyłącznie do działalności zawodowej. Jest ona też bardzo popularną działaczką społeczną, z której zdaniem liczą się politycy. Od wielu lat działa ona w fundacji „Polska jest kobietą”, której celem jest położenie szczególnego nacisku na prawa kobiet.

Działalność społeczna aktywistki pomogła jej objąć stanowisko przewodniczącej rady sygnatariuszy w Partii Kobiet. Swą społeczno-polityczną karierę łączy z pracą na antenie stacji Polsat Cafe, której jest dziennikarką. Co ciekawe, tak wiele obowiązków nie przeszkadza pani Lidii w tym, aby nadal pojawiać się (oczywiście już tylko okazjonalnie) na wybiegach.

Lidia Popiel: odznaczenia i sukcesy zawodowe

Lidia Popiel była bardzo często doceniana za swoją działalność społeczną. W 2007 roku prezydent miasta Gdańska nadał jej tytuł Ambasadora Bursztynu 2008/2009. Dwa lata później, to jest w roku 2009, znalazła się w rankingu 12 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polsce. Plebiscyt zorganizował magazyn o tematyce ekonomicznej „Home&Market”.

Lidia Popiel: dzieci i życie prywatne

Pierwszym mężem pani Lidii był znany malarz – Witold Popiel. Niestety, to z pozoru bardzo szczęśliwa para nie przetrwała próby czasu. Po kilku latach para rozwiodła się, nie doczekawszy się wcześniej potomstwa. Z początkiem lat 90. Lidia Popiel wzięła ślub z Bogusławem Lindą – słynnym polskim aktorem. Rodzina doczekała się córki Aleksandry, która przyszła na świat w 1992 roku. Para nie posiada więcej dzieci.

Lidia Popiel: filmy

Nie wszyscy wiedzą, że Lidia Popiel ma za sobą również kilka interesujących ról filmowych. W 1987 roku wystąpiła w filmie Jedenaste przykazanie. Rok później wcieliła się w rolę Tamary, bohaterki serialu W labiryncie. Nawiasem mówiąc, postać ta była odgrywana przez panią Lidię aż do roku 1990. Następnie rok później wystąpiła w Krollu jako charyzmatyczna Angela. To właśnie tam wystąpił obok niej jej późniejszy mąż – Bogusław Linda.

Podsumowując, kariera modelingowa Lidii Popiel może i nie jest tak imponująca, jak w przypadku wielu innych, polskich supermodelek, ale stała się ona przyczynkiem do odniesienia największych sukcesów w fotografii. To właśnie tam pani Lidia odnalazła swoje prawdziwe, zawodowe szczęście.

Najnowsze

Georgina Chapman: moda, film i osobiste triumfy

Georgina Chapman to postać, która z powodzeniem wykreowała swoją...

Farrah Fawcett: Ikona popkultury lat 70.

Kiedy myślimy o lat 70., w naszej wyobraźni pojawiają...

Allegra Versace: dziedziczka imperium mody

Allegra Versace, jedno z najbardziej tajemniczych nazwisk w świecie...

Frances Bean Cobain: Sztuka, bunt i dziedzictwo grunge’u

Frances Bean Cobain, urodzona 18 sierpnia 1992 roku w...

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj