BeStyleIkony mody i styluKarolina Pisarek: wiek, mąż, choroba i kariera

Karolina Pisarek: wiek, mąż, choroba i kariera

Karolina Pisarek to jedna z najmłodszych, a zarazem najbardziej utalentowanych, polskich modelek. Można nawet powiedzieć, że jest ona swoistą twarzą nowego pokolenia. Jest to kobieta nietuzinkowa, oryginalna i posiadająca olbrzymie poczucie humoru. Co jeszcze warto wiedzieć o Karolinie i jej sukcesach w modelingu?

Karolina Pisarek: wiek i pierwsze sukcesy

Karolina Pisarek jest w wieku 25 lat i należy do grona najmłodszych, polskich supermodelek. Urodziła się 16 sierpnia 1997 roku w Szczecinku. Jej rodzicami są Monika i Jacek Pisarkowie.

Swoją karierę ta utalentowana dziewczyna rozpoczęła mając 18 lat w 2015 roku. To właśnie wtedy wzięła udział w piątej edycji słynnego, polskiego programu o modelingu Top Model, w którym zajęła drugie miejsce, ostatecznie przegrywając w finale z Radkiem Pestką. Niewątpliwym sukcesem Karoliny było rozpoczęcie współpracy z agencją Avent Management. Do podpisania stosownych umów doszło tuż po zakończeniu edycji programu Top Model.

Karolina Pisarek: waga i wymiary

Podczas udziału w programie „Top Model” Karolina pisarek ważyła 51 kilogramów. Aktualnie trudno znaleźć informacje o dokładnej wadze modelka. Jak sama przyznała przez chorobę jej waga jest zmienna, a różnice dochodzą do nawet 3 kilogramów.

  • waga: 51 kg,
  • wzrost: 174 cm,
  • biust: 85 cm,
  • talia: 59 cm,
  • biodra: 86 cm,
  • rozmiar buta: 37.

Karolina Pisarek: rozwój kariery

Karolina Pisarek brała udział w wielu różnych sesjach zdjęciowych. Jej fotografie można znaleźć m.in. w Elle, Glamour, a także w równie słynnym Harpers Bazaar. Mało tego! Karolina w trakcie swej kariery współpracowała z domem mody Juicy Couture i BCBG w Los Angeles.

W trakcie swojej kariery Karolina stała się też ambasadorką marki kosmetycznej Cien Food for Skin. Skuteczna akcja promocyjna której ta młoda, utalentowana modelka była częścią miała miejsce w 2019 roku. Warto dodać, że postać ta pojawiła się również w zestawieniu magazynu TC Candler, w którym umieszczono 100 najpiękniejszych twarzy świata.

Niedługo potem telewizja Fashion TV nadała Karolinie tytuł Modelki Roku 2019. Celebrytka wzięła też udział w gali Osobowości i Sukcesy roku 2019, w której nagrodzono ją specjalnym wyróżnieniem w kategorii Sukces roku.

Karolina Pisarek: książka, programy i kino

Karolina Pisarek w 2020 roku wygrała drugą edycję słynnego programu Ameryka Express, który wchodził w skład ramówki stacji TVN. Na marginesie warto dodać, że w programie modelka startowała wraz z kolejną celebrytką: Martą Gajewską-Komorowską.

Niedługo potem Karolina współprowadziła program Top Model. Front Row, który można było oglądać na platformie Player. Rok później, bo w 2021 roku, dziewczyna wydała swoją pierwszą, autobiograficzną książkę pt. Girl Power. Nie odkładaj marzeń na jutro!, w której opisane zostało jej życie i droga na szczyt.

Z początkiem 2022 roku Karolina wzięła udział w programie Twoja twarz brzmi znajomo. Niestety, wielu komentatorów podkreślało wtedy, że modelka nie może pochwalić się bardzo dobrymi walorami głosowymi. Celebrytka nie zraziła się tymi opiniami i wzięła udział w kontrowersyjnym filmie 365 dni: Ten dzień i w jego kontynuacji: Kolejne 365 dni. Karolina Pisarek odgrywała w obydwu tych produkcjach postać Amelii, jednej z najważniejszych bohaterek filmu.

Z kolei jesienią 2022 roku modelka wzięła udział w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, który był emitowany na antenie telewizji Polsat.

Karolina Pisarek: życie prywatne

Na początku kariery Karolina wiązała się z wieloma mężczyznami, tworząc z nimi nieformalne związki. Tak było, chociażby w przypadku Damiana Kordasa (2017 rok) i brazylijskiego modela Daniela Matsunagi.

Pisarek ustatkowała się dopiero w 2021 roku, gdy zaręczyła się z Rogerem Sallą, będącym znanym, polskim przedsiębiorcą. Niedługo potem, bo 10 czerwca 2022 roku Karolina wyszła za niego za mąż. Co ciekawe, przygotowania do ślubu obojga można było śledzić w programie Dzień Dobry TVN. To właśnie tam pojawił się cykl reportaży o bardzo sugestywnym tytule: Pisarek mówi tak.

Karolina Pisarek: walka z chorobą

Życie zawodowe i prywatne Karoliny Pisarek jest pełne sukcesów. Warto jednak zauważyć, że naznaczyła je również ciężka i w zasadzie nieuleczalna choroba. Jest nią niedoczynność tarczycy, która zmusiła młodą dziewczynę do zmian dietetycznych. Poważną przeszkodą w życiu zawodowym i prywatnym modelki była też depresja, do której Karolina przyznała się w 2022 roku. We wrześniu tego samego roku u modelki wykryto powiększoną przysadkę mózgową z torbielą.

Podsumowując, życie Karoliny Pisarek to gotowy przepis na sukces. I choć nie brakuje w nim cierpienia i różnych, życiowych trudności, to pojawia się w nim światełko w tunelu. Jest nim wiara we własne umiejętności i w to, co chce się osiągnąć w życiu.

Frances Bean Cobain: Sztuka, bunt i dziedzictwo grunge’u

Frances Bean Cobain, urodzona 18 sierpnia 1992 roku w Los Angeles, to amerykańska artystka wizualna i modelka. Jest jedynym dzieckiem znanego muzyka rockowego Kurta...

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Filmy z lat 40-tych: 10 niezapomnianych filmów

Lata 40. XX wieku to okres niezwykłego rozwoju i różnorodności w świecie kina. Dekada, która dała nam wiele niezapomnianych filmów, które wciąż zachwycają widzów...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

Linda Evangelista: kariera, choroba i życie prywatne supermodelki lat 90.

Linda Evangelista – jedna z najbardziej wpływowych supermodelek wszech czasów, należąca do tzw. wielkiej piątki lat 90. Muza wybitnych nazwisk w branży, w tym...

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj