BeStyleIkony mody i styluJoanna Krupa: wiek, wzrost, mąż, córka i kariera

Joanna Krupa: wiek, wzrost, mąż, córka i kariera

Joanna Krupa-Nunes to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, polskich modelek. Jej osiągnięcia zawodowe mogłyby wypełnić portfolio co najmniej kilku doświadczonych modelek międzynarodowego formatu. Nadszedł zatem czas, aby lepiej poznać tę niezwykłą osobę.

Joanna Krupa: wiek i rodzina

Joanna Krupa ma aktualnie 43 lata, przyszła na świat 23 kwietnia 1979 roku w Warszawie. Jej rodzice to Jolanta i Zbigniew Krupowie. Ma młodszą siostrę, Martę, która urodziła się w 1986 roku. Mając pięć lat Joanna wraz z siostrą i  matką przeprowadziły się do Chicago, a następnie do Los Angeles.

Joanna Krupa: wzrost i wymiary

Patrząc jedynie na branżowe standardy Joanna Krupa należy do grupy niskich modelek. Do sławnego minimum 174 centymetrów nieco jej brakuje. Wzrost i wymiary Joanny Krupy:

  • wzrost: 170 cm,
  • biust: 81 cm,
  • talia: 61 cm,
  • biodra: 84 cm,
  • numer buta: 38.

Joanna Krupa: początki kariery

Joanna Krupa: Jesienna ramówka TVN,
Joanna Krupa: Jesienna ramówka TVN, 25.08.2022 r. / Zdjęcie: MWMedia.pl

Pierwsze sukcesy w branży Joanna osiągnęła już w wieku 13 lat i to właśnie wtedy rozpoczęła swą naukę w szkole dla modelek. Pierwszy program, w którym Joanna wzięła udział to Girls Gone Wild, w którym zwyciężczyni miała zostać dziewczyną Snoop Doga.

Następnie dziewczyna rozpoczęła karierę jako fotomodelka. To właśnie wtedy wzięła udział w wielu sesjach zdjęciowych, w tym dla magazynu Glamour i Playboy (amerykańska i polska edycja, lipiec – sierpień 2005).

Ze względu na swą niezwykłą, słowiańską urodę Joanna Krupa często gościła w magazynach dla panów, to jest CKM-ie i FHM-ie. Jej akty można też zobaczyć w magazynie Treats z roku 2017. W następnych latach Joanna Krupa wzięła udział w sesjach do magazynu VIVA i Wprost.

Joanna Krupa: Kariera medialna i reklamowa

Joanna Krupa to fotomodelka, która odniosła również sukces medialny. Od 2010 roku jest jurorką programu TVN Top Model. Jako miłośniczka zwierząt prowadziła też program TVN Misja pies w 2017 roku. Kobieta wzięła też udział w amerykańskiej, dziewiątej edycji programu Dancing with the Stars, który był emitowany przez telewizję ABC.

Joanna Krupa wzięła też udział w programie Kuby Wojewódzkiego, a także Wojciecha Cejrowskiego. Od czasu do czasu pojawiała się też w programie Uwaga. Jakiś czas temu modelka wypuściła również własne perfumy, które są sygnowane jej imieniem i nazwiskiem.

Joanna Krupa: działalność na rzecz obrony zwierząt

Joanna Krupa dała się poznać jako niekwestionowana miłośniczka zwierząt. Intensywnie Joanna Krupa: wiek i rodzina, której celem jest ochrona zwierząt wszystkich gatunków. Modelka jest znana m.in. z wielu akcji krytykujących noszenie naturalnych futer. Co więcej, publicznie dystansuje się od wielu celebrytek, które decydują się na noszenie odzieży pochodzenia zwierzęcego. Joanna Krupa aktywnie wspiera schroniska dla zwierząt znajdujące się w Kielcach i Warszawie. Modelka wzięła też udział w akcjach promujących adopcję zwierząt ze schronisk.

Co ciekawe, pani Joanna wzięła również udział w akcjach protestacyjnych w Los Angeles. Krytykowała ona w nich markę Dash, która – co warto podkreślić – jest założona przez siostry Kardashian. Podkreślała ona, że zmiana w ich podejściu do zwierząt futerkowych może doprowadzić do zmiany filozofii w branży i zaniechania torturowania i zabijania zwierząt.

Joanna Krupa: mąż, córka i życie prywatne

Pierwszym, poważnym związkiem Joanny była relacja z amerykańskim przedsiębiorcom Romainem Zago. Co więcej, modelka wzięła nawet z nim ślub, który miał miejsce 13 czerwca 2013 roku. Nieco ponad cztery lata później, bo 11 lipca 2017, miał miejsce ich rozwód.

Już rok później, bo w marcu 2018 roku Joanna Krupa zaręczyła się z kolejnym przedsiębiorcą Douglasem Nunesem, z którym wzięła ślub (również katolicki) pod koniec lipca 2018 roku. Rok później, bo 2 listopada 2019 roku, parze urodziła się córka Ashę-Leigh Nunes. Na chwilę obecną Joanna i jej mąż prowadzą szczęśliwe życie w USA.

Joanna Krupa: działalność społeczna w USA

Warto też dodać, że Joanna Krupa jest aktywną uczestniczką kampanii społecznych na rzecz osób chcących wejść w związki jednopłciowe. W 2008 roku będąca u szczytu swej sławy modelka wzięła udział w kampanii sprzeciwiającej się wprowadzeniu w Kalifornii poprawki, w myśl której pary homoseksualne nie mogłyby zawierać ze sobą małżeństw. Było to nawiązanie do słynnej w stanach „Propozycji 8”. Podsumowując, Joanna Krupa to jedna z najbardziej utalentowanych, a zarazem wszechstronnych, polskich modelek. Dziś jej sukces jest marzeniem wielu dziewczyn robiących karierę w modelingu.

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

Linda Evangelista: kariera, choroba i życie prywatne supermodelki lat 90.

Linda Evangelista – jedna z najbardziej wpływowych supermodelek wszech czasów, należąca do tzw. wielkiej piątki lat 90. Muza wybitnych nazwisk w branży, w tym...

Joanna Opozda: sukcesy w aktorstwie i modelingu

Joanna Opozda jest polską aktorką filmową i teatralną. W jej karierze zawodowej poza aktorstwem pojawiał się również modeling. Największy rozgłos przyniósł gwieździe serial „Pierwsza...

Naomi Campbell: historia kariery do międzynarodowej sławy

Naomi Campbell jest znaną modelką, aktorką, piosenkarką oraz twarzą marki tworzącej perfumy. W zeszłym roku została mamą. Działa również w internecie, gdzie na różnych...

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj