BeStyleLifestyleJak wybrać perfumy dla mężczyzny?

Jak wybrać perfumy dla mężczyzny?

Perfumy kojarzą się głównie z podarunkiem dla kobiet, jednak jest to równie doskonały prezenty dla mężczyzn, którzy dzięki nim mogą zyskać pewność siebie, energię do działania lub uwodzicielską moc, która przyciągnie zaciekawione spojrzenia. Męskie perfumy to zatem praktyczny prezent, który przez długi czas będzie służył obdarowanemu.

Artykuł sponsorowany

Jeśli wybór męskich perfum jest dla Ciebie wyzwaniem, a chcesz dobrać je idealnie dla siebie lub bliskiej osoby, sprawdź, czym warto się kierować przy ich zakupie. Gdy nie chcesz rozczarować się przypadkowym wyborem lub nie masz zbyt wiele czasu na poszukiwania, kieruj się kilkoma podstawowymi zasadami dotyczącymi męskich perfum. Zwróć uwagę na ich intensywność, nuty zapachowe, a nawet wygląd flakonu. A jeśli masz duszę eksperymentatora, to może zdecydujesz się na testery perfum męskich?

Jak wybrać męskie perfumy?

Męskie perfumy i wody toaletowe charakteryzują się zupełnie innym aromatem niż ich damskie odpowiedniki. Przy wyborze konkretnego produktu kieruj się przede wszystkim swoim gustem, intuicją lub ulubionymi nutami zapachowymi. Wybierając męskie zapachy dla siebie możesz sugerować się przyzwyczajeniem do danej marki lub zaryzykować wybór czegoś zupełnie nowego. Może okazać się, że nowe perfumy doskonale leżą na Twojej skórze i długo się na niej utrzymują.

Sprawa nieco się komplikuje, jeżeli chcesz komuś sprezentować perfumy. Najważniejsze wówczas jest to, aby ich aromat był przyjemny i dopasowany do osoby, która będzie ich używać. Zapach powinien zależeć od charakteru oraz wizerunku, jaki ma obdarowywany. Warto przemyśleć, czy zapach ma być mocny i intensywny, czy raczej dyskretny. Pamiętaj również, że idealnie dobrane perfumy muszą trafić w gust ich użytkownika nie tylko zapachem i trwałością, ale również atrakcyjnym wyglądem flakonu.

Jakie nuty dominują w męskich perfumach?

Męskie zapachy są zazwyczaj wzbogacone szyprowo-drzewnymi akordami. Nuty głowy i serca oraz baza często zawierają mech, piżmo, cedr i skórę. Męskie perfumy, w przeciwieństwie do damskich, rzadko mają kwiatowe lub owocowe tony. Męskie bestsellery, które znajdziesz w drogeriach i perfumeriach, kojarzą się z siłą, dążeniem do celu i przebojowością.

By na długo cieszyć się zmysłowym aromatem, zamiast wody toaletowej wybierz dla siebie lub na prezent wodę perfumowaną – zapłacisz nieco więcej, ale obdarowana osoba przez większą część dnia będzie mogła cieszyć się przyjemnością płynącą z konkretnego zapachu. Dzięki jego wyższemu stężeniu, przyjemna woń będzie bardziej intensywna i trwała.

Jeśli chcesz postawić na ciekawą kompozycję, możesz też wybrać perfumy unisex, które roztaczają tak ponadczasowy i uniwersalny zapach, że są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Przykładem może być Calvin Klein One, w którym nuty kwiatowo-owocowe idealnie łączą się z akordami przypraw, drzew, piżma i ambry.

Czym są testery perfum?

Testery to zupełnie inne produkty niż próbki perfum. Próbki są tworzone po to, by można było zapoznać się z zapachem i go wypróbować. Często są darmowe i mają pojemność około 2–5 ml. Z kolei testery perfum męskich i damskich zwykle mają pojemność nie mniejszą niż 50–100 ml i powstają, by zareklamować nowy produkt i zbadać odpowiedź rynku na jego wprowadzenie. Jest to istotne, ponieważ wielu konsumentów z dużą ostrożnością podchodzi do nowości. Jeśli marka wprowadza nowy zapach, a mimo wielokrotnych badań i testów nie ma gwarancji, że odniesie on sukces, oferuje właśnie testery perfum męskich lub damskich. Dopiero gdy zapach zaczyna cieszyć się zainteresowaniem, rozpoczynają się prace wizerunkowe i tworzony jest oryginalny flakon, a pięknie opakowana kompozycja jest sprzedawana po wyższej cenie.

Testery perfum – skład

Testery mają dokładnie taki sam skład, jak oryginalne perfumy wprowadzane na rynek, gdy zdobędą już zaufanie użytkowników. Prawo konsumenckie jest bardzo restrykcyjne, więc nie wolno oferować testerów o innym składzie niż produkt docelowy. Dla dużych, renomowanych marek oszustwo mija się z celem, ponieważ naraziłoby na szwank ich wiarygodność. Testery perfum męskich i damskich są więc dla Ciebie znakomitą opcją. Są również dobrą propozycją jako podarunek, choć należy przemyśleć, czy można sprezentować je konkretnej osobie, ponieważ taki gest może zostać niesłusznie odebrany jako oszczędność i zakup wybrakowanego produktu.

Ceny testerów perfum męskich i damskich

Testery są tańsze niż oryginalne perfumy między innymi dlatego, że nie mają własnych flakoników, oryginalnych korków i przyciągających wzrok opakowań – zwykle są pakowane do szarych, brązowych lub białych pudełek. Na opakowaniu najczęściej widnieje napis tester lub only for demonstration. Co ciekawe, tester o pojemności 100 ml często kosztuje mniej niż 50 ml docelowego produktu. Testery perfum męskich, które możesz dostać na przykład w perfumeriach internetowych, są o wiele lepszym rozwiązaniem niż zakup tanich podróbek. Wprawdzie podróbki mają dokładnie taki sam flakon, jak oryginał, ale często ich trwałość pozostawia wiele do życzenia.

Najnowsze

Astygmatyzm – Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Astygmatyzm jest jedną z najczęściej występujących wad wzroku, która...

Najlepsze damskie perfumy na co dzień

Perfumy mają wiele zalet: wzmacniają pewność siebie, podkreślają osobisty...

Organiczne Herbaty Kusmi Tea: Rewolucja Smaku w Świecie Naturalnych Herbat

W dzisiejszym świecie, gdzie zdrowy styl życia i troska...

Zestawy perfum damskich – piękny zapach na każdą okazję

Perfumy są niezbędnym dodatkiem do codziennych stylizacji. Nadają się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Wiele pań nie wyobraża sobie wyjścia...

Koszulki polo z logo firmy – jak je zrobić?

Kiedy myślisz o koszulkach polo z logo firmy, wyobrażasz sobie elegancki, ale jednocześnie luźny strój pracowniczy, który bez trudu łączy w sobie styl i...

Podróże związane z nurkowaniem – najlepsze kierunki dla miłośników podwodnego świata

Lubisz nurkować? W Polsce jest parę ciekawych miejsc, w których warto zanurkować, ale warunki termiczne sprzyjają temu tylko przez kilka miesięcy w roku. Lepiej...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj