Jak przedłużyć trwałość perfum?

przedłużanie żywtności perfum

Perfumy stanowią często naszą wizytówkę – kojarzymy się z danym zapachem, który wnosimy do pomieszczenia. Warto wiedzieć jak przedłużyć trwałość perfum, aby były z nami obecne przez cały dzień.

Artykuł sponsorowany

Odpowiednia aplikacja perfum na nawilżoną skórę

Żeby perfumy utrzymywały się na skórze jak najdłużej warto w odpowiedni sposób je aplikować. Istotne jest, aby nakładać zapach na nawilżoną skórę. Po pierwsze, można spryskiwać jeszcze wilgotne ciało, na przykład zaraz po prysznicu. Po drugie, warto zadbać o to, aby skóra miała odpowiedni poziom nawilżenia. Dobrze sprawdzają się masła, balsamy o bogatej konsystencji. Żeby nie tworzyć zapachowego „miszmaszu” smarować można się kosmetykiem bezzapachowym. Drugą opcją jest wybór balsamu o tym samym zapachu co perfumy – taki zestaw spotęguje woń i pozwoli jeszcze lepiej wydobyć poszczególne akordy. Perfumy nałożyć można na ciało zanim jeszcze kosmetyk nawilżający całkiem się wchłonie.

Jeszcze jednym ciekawym trikiem jest perfumowanie się punktowe na ciało uprzednio posmarowane w tych miejscach olejkiem lub wazeliną. Wtedy zapach utrzyma się zdecydowanie dłużej. 

Które miejsca na ciele najlepiej perfumować?

Znaczenie ma też to, które miejsca na ciele perfumujemy. Przede wszystkim zapach nakładamy w zgięciach łokci i kolan, w zagłębieniu biustu, za uszami, na nadgarstki. Tam temperatura ciała jest wyższa, najsilniejszy jest w tych miejscach przepływ krwi, w związku z czym poszczególne nuty zapachowe lepiej się uwalniają i potężniejsza jest ich projekcja. Warto pamiętać, że miejsc tych nie pocieramy, a jedynie skrapiamy je perfumami.

Są też zwolennicy traktowania perfum jak mgiełek. Warto wypróbować i ten trik – zapach rozpylić można przed sobą jak mgiełkę i wejść w nią, tak aby mikrokkropelki osiadły na skórze i włosach. Podobnie potraktować można same włosy, są one świetnym nośnikiem zapachów. Wiele perfum ma swoje odpowiedniki w postaci mgiełek do włosów – można je stosować razem z perfumami.

Perfumy z wyższej półki

W przypadku perfum marka ma znaczenie. Istotne jest nie tylko to jak się perfumujemy, ale też – czym się perfumujemy. Warto wiedzieć, że ważną kwestią jest stężenie danego zapachu. Najwyższe stężenia (co odzwierciedla też cena) mają perfumy, nieco niższe – wody perfumowane, a najniższe – wody toaletowe. W przypadku zapachów wysokopółkowych nawet wody toaletowe będą się dobrze trzymać skóry.

Nie warto inwestować w podróbki. Wszelkie zapachy tego typu mogą w pierwszej chwili mieć podobne wyczuwalne akordy co oryginał, jednak po chwili przekonamy się, że projekcja i trwałość perfum są zupełnie inne. Żeby nie dać się oszukać, warto zwracać uwagę na kolor płynu, wykonanie flakonu, czcionkę i ewentualne literówki (które w przypadku oryginalnych zapachów nie zdarzają się).

Wybierając konkretny zapach dobrze jest zrobić próbę przed kupieniem całego flakonu i sprawdzić jak dane perfumy pachną i utrzymują się na naszej skórze. Prawdą jest bowiem, że kosmetyk będzie wchodził w reakcję z naszym ciałem, znaczenie ma tu na przykład pH skóry. Żeby więc przedłużyć trwałość zapachu, trzeba też znaleźć taki, który absolutnie współgra z nami.

Pamiętajmy o tym, że w czasie perfumy zmieniają się, wydobywają się z nich inne akordy – projekcja zapachu jest czymś abolutnie naturalnym.

Brak komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.