BeStyleIkony mody i styluIlona Felicjańska: wiek, dzieci i kariera

Ilona Felicjańska: wiek, dzieci i kariera

Ilona Felicjańska to kobieta nietuzinkowa, która próbowała swoich sił w wielu różnych przedsięwzięciach. Była modelką, celebrytką, ale też przedsiębiorcą i pisarką. Co jeszcze warto na jej temat wiedzieć?

Ilona Felicjańska: wiek i początki w modelingu

Ilona Felicjańska jest w wieku 49 lat, urodziła się 30 maja 1973 roku w Łasku. Jej życie już na starcie naznaczone było wieloma trudnościami. Jej biologiczny ojciec odszedł od rodziny zanim jeszcze Ilona przyszła na świat. Wychowywała ją matka wraz z ojczymem. Mając dziewięć lat przyszła celebrytka przeprowadziła się do Bełchatowa, w którym podjęła się nauki w Liceum Ekonomicznym.

Początki kariery pani Ilony to przede wszystkim modeling. Start w tej branży ułatwił jej tytuł II wicemiss Ziemi Łódzkiej, który zdobyła w 1992 roku. Pierwszą agencją Ilony Felicjańskiej była Moda Forte. Kilkanaście miesięcy później udało jej się odnieść duży sukces w wyborach Miss Polonia, gdzie uzyskała tytuł II Wicemiss. Co ciekawe, udało jej się również dotrzeć do półfinałów wyborów Miss International w 1994 roku, które odbyły się w Japonii. W tym samym roku modelka pojawiła się na wybiegach Mody Polskiej, a także rozpoczęła współpracę z agencją Model Plus.

Ilona Felicjańska: kolejne lata, kolejne sukcesy

Ilona Felicjańska zaczęła odnosić kolejne sukcesy w swoim życiu. Lata 1994 – 1995 to okres, w którym brała udział w pokazach paryskich, mając na sobie kolekcje takich giganów mody jak Calvin Klein i Pierre Cardin. Rok później udało jej się podpisać umowę z niemiecką agencją Berlin Models.

Od czasu do czasu pani Ilona pojawiała się też w Polsce, gdzie uczestniczyła m.in. w pokazach Teresy Rosati i Joanny Klimas. Kilka lat później, bo w 2003 roku wzięła ona udział w wielu sesjach fotograficznych organizowanych przez czasopisma „Uroda”, „Wysokie Obcasy” i „Moda”.

Ilona Felicjańska: gala Perfect Spa Awards, 16.03.2022 r. / Zdjęcie: MWMedia.pl
Ilona Felicjańska: gala Perfect Spa Awards, 16.03.2022 r. / Zdjęcie: MWMedia.pl

Ilona Felicjańska: działalność społeczna

W życiu Ilony Felicjańskiej nie zabrakło również działalności w przestrzeni charytatywnej. W 2005 celebrytka założyła przedsiębiorstwo „Felicjańska Media”, w ramach którego organizowano pokazy mody i wiele innych, podobnych przedsięwzięć. Zyski z tychże imprez zasilały konta fundacji zajmujących się m.in. leczeniem chorych dzieci.

Dwa lata później pani Ilona zakłada fundację „Niezapominajka”, której zadaniem jest wsparcie osób cierpiących na choroby przewlekłe i dotkniętych skutkami różnych wypadków. Tak bogata działalność społeczna została doceniona m.in. przez Międzynarodową Komisję Praw Człowieka, przy której Ilona Felicjańska stała się ambasadorką Dobrej Woli.

Ilona Felicjańska: kampanie reklamowe i telewizja

Ilona Felicjańska występowała w wielu różnych kampaniach reklamowych. Swoim wizerunkiem sygnowała produkty takich marek jak Palmolive, Caterina, kremy Ireny Eris itd. Kobieta była też ambasadorką włoskiego domu mody MaxMara i reprezentowała producenta samochodów Alfę Romeo.

W życiu pani Ilony nie zabrakło również aspektów związanych z TV. W latach 1995 – 1998 prowadziła ona (wraz z Mariuszem Szczygłem) program Na każdy temat, należący do ramówki TV Polsat. Pani Ilona wystąpiła też w popularnym programie „Taniec z Gwiazdami”. Co prawda miała już wystąpić w drugiej edycji widowiska, ale ekipie programu nie udało się dla niej znaleźć odpowiedniego partnera. Była modelka pojawiła się dopiero w ósmej edycji programu.

Ilona Felicjańska: dzieci i życie prywatne

Trzeba przyznać, że życie prywatne Ilony Felicjańskiej jest równie barwne co jej życie zawodowe. Pierwszym jej poważnym związkiem była relacja z Krzysztofem Jaroszyńskim. Następnie spotykała się z kompozytorem Yossarianem Malewskim i Przemysławem Stoppą.

W 2000 roku pani Ilona wzięła ślub. Jej szczęśliwym wybrankiem był przedsiębiorca Andrzej Rybkowski. Niestety, związek rozpadł się po 12 latach, choć jego owocem była dwójka dzieci: Maciej i Adam (urodzeni odpowiednio w 2001 i 2002 roku).

W 2019 roku Ilona Felicjańska ponownie wzięła ślub. Tym razem jej wybrankiem został Paul Montana. Rok później para się rozstała.

Ilona Felicjańska: książki

Życiorys Ilony Felicjańskiej to prawdziwy materiał na dobrą i wciągającą książkę. Z jednej strony mamy tu do czynienia w ogromnymi sukcesami, a z drugiej – trudnym dzieciństwem i poszukiwaniem miłości.

Książki Ilony Felicjańskiej:

  • „Cała prawda o…” – w rozmowie z Anetą Pondo modelka opowiada o swojej karierze, życiu w show-biznesie, a także problemach miłosnych i uzależnieniu od alkoholu.
  • „Wszystkie odcienie czerni” – thriller erotyczny, do którego napisania autorka inspirowała się postaciami ze świata biznesowego.

Jednocześnie trzeba przyznać, że pani Ilonie nie brakuje energii do tego, by znów zaczynać od nowa i wciąż mieć nadzieję na lepsze jutro.

Najnowsze

Georgina Chapman: moda, film i osobiste triumfy

Georgina Chapman to postać, która z powodzeniem wykreowała swoją...

Farrah Fawcett: Ikona popkultury lat 70.

Kiedy myślimy o lat 70., w naszej wyobraźni pojawiają...

Allegra Versace: dziedziczka imperium mody

Allegra Versace, jedno z najbardziej tajemniczych nazwisk w świecie...

Frances Bean Cobain: Sztuka, bunt i dziedzictwo grunge’u

Frances Bean Cobain, urodzona 18 sierpnia 1992 roku w...

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj