Bogna Sworowska: wiek, partner, syn i kariera

Bogna Sworowska

Bogna Sworowska to kobieta, która – można powiedzieć – przetarła szlaki wielu innym, młodszym koleżankom, dziś odnoszącym sukcesy na krajowych i zagranicznych wybiegach. I choć początki jej kariery sięgały tzw. czasów słusznie minionych, to i tak udało się jej wykreować na jedną z najpopularniejszych modelek tamtych lat.

Bogna Sworowska: wiek i pierwsze kroki w modelingu

Bogna Sworowska ma aktualnie 55 lat. Przyszła na świat 10 maja 1967 roku w Warszawie, a już szesnaście lat później rozpoczęła współpracę z Lidią Popiel i Markiem Czudowskim, którzy w tamtych latach cieszyli się sławą uznanych w całej Polsce fotografów. W międzyczasie nastoletnia jeszcze Bogna zaczęła współpracować z domem mody „Moda Polska”, w którym to stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci. W tym samym roku – na fali swej popularności – dziewczyna wyjechała do Mediolanu, w którym zaczęła odnosić swoje pierwsze sukcesy na wybiegach i sesjach zdjęciowych.

Bogna Sworowska: Miss Polonia i dalsze sukcesy

Kolejne lata w życiu Bogny Sworowskiej to… kolejne sukcesy. W 1987 roku dorosła już wtedy modelka wzięła udział w konkursie Miss Polonia. Udało jej się odnieść bardzo duży sukces, gdyż zdobyła aż dwa tytuły: II Wicemiss oraz Miss Foto.

W związku z tym, że nagrodą za ww. osiągnięcia była wycieczka do Chicago, młoda Bogna nie zastanawiała się ani chwili i jak najszybciej wyjechała do Stanów. Tam czekały na nią kolejne sukcesy, w tym praca w profesjonalnej, amerykańskiej agencji modelek. W międzyczasie modelka rozpoczęła też współpracę z jedną z paryskich agencji modelek. W 1997 roku Bogna Sworowska została pierwszą (i jak na razie jedyną) Polką, która znalazła się na okładce amerykańskiego wydania Playboya.

Bogna Sworowska: Pokaz kolekcji Łukasza Jemioła, 21.08.2022
Bogna Sworowska: Pokaz kolekcji Łukasza Jemioła, 21.08.2022 / Zdjęcie: MWMedia.pl

Bogna Sworowska: zakończenie kariery i dalsza praca

W roku 1998, po blisko 15 latach aktywności w międzynarodowym modelingu, Bogna Sworowska zakończyła swoją jakże bogatą karierę. Wkrótce wróciła (w niezwykle traumatycznych okolicznościach) do kraju, po czym ponownie wyjechała do Francji. Tam udało jej się znaleźć pracę w dziale marketingu i public relations jednej z dużych firm. W tym samym czasie założyła (wraz z jedną ze swych przyjaciółek) prywatną agencję wizerunkową. W 1999 roku Bogna ponownie – choć tym razem na stałe – wróciła do Polski. W późniejszych latach znalazła pracę w telewizji TVN, pełniąc obowiązki rzecznika prasowego stacji.

Bogna Sworowska: Życie prywatne i tragiczne wydarzenia

Choć Bogna Sworowska odniosła w swoim życiu wiele różnych sukcesów, to często spotykały ją różne – nieraz tragiczne – doświadczenia. Tak było chociażby w przypadku jej życia uczuciowego. W trakcie swojego pobytu w Paryżu zginął jej ówczesny narzeczony – Siergiej. Był on ważnym, odnoszącym sukcesy biznesmenem, obecnym przy wielu istotnych transakcjach. Pewnego dnia, późnym wieczorem (po powrocie biznesmena z Moskwy) do mieszkania Bogny i Siergieja zapukała tajemnicza osoba. Był nią zamachowiec, który oddał strzał z pistoletu w stronę partnera wtedy jeszcze dwudziestoparoletniej Bogny. Jak podkreśla sama modelka, jej partner odszedł wtedy w jej ramionach.

Po tych bardzo traumatycznych chwilach modelka dała sobie kilka lat, po czym związała się z kolejnym mężczyzną. Owocem tej miłości był syn Ivan Sworowski. Niestety, po kilku latach para się rozstała, choć – co trzeba przyznać – oboje nadal w pewnym stopniu utrzymują ze sobą kontakt. Obecnie kobieta związana jest z artystą plastykiem Rafałem Olbińskim, z którym wiąże ją niezwykle dynamiczna, a zarazem pełna miłości i namiętności więź.

Bogna Sworowska: problemy ze wzrokiem i operacje

Bogna Sworowska to osoba, której kondycji i sił wiele osób mogłoby nawet i dziś zazdrościć. Niestety, bardzo silny organizm byłej modelki ma swój czuły punkt. Jest nim stale pogarszający się wzrok, którego wada była na tyle duża, że wymagała interwencji chirurgicznej. Na szczęście Bogna Sworowska z powodzeniem przeszła operacje wzroku, dzięki czemu widzi dużo lepiej.

Nie kryje się również zamiłowania do medycy estetycznej. Korzysta zarówno z metod naturalnych jak i okresowo poddaje się zabiegom z życiem lasera frakcyjnego, który wspomaga produkcję kolagenu.

Życiorys Bogny Sworowskiej to kompletny materiał na film fabularny. Można w nim znaleźć wszystko, począwszy od pasji, przez tragiczną miłość, a skończywszy na ogromnym sukcesie i nadziei. Jest ona wzorem dla tych wszystkich osób (niekoniecznie modelek), które w swoim życiu doświadczyły wielu trudnych, wręcz dramatycznych wydarzeń. Cóż, w każdym z nas jest siła, by je pokonać!

Brak komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.