Przygotuj salon do nadejścia wiosny – wiosenne tekstylia i dodatki!

wiosenne dodatki do salonu

Chociaż za oknem nie widać jeszcze pierwszych oznak jej nadejścia, to wiele osób już odlicza dni do świętowania jej pierwszego dnia. Mowa oczywiście o pierwszym dniu wiosny, do którego warto przygotować także swoje wnętrza. Wiosna to sezon kojarzący się z zielenią, nieśmiałymi promieniami słońca i świeżymi kwiatami. W jaki sposób można przearanżować swój salon, aby wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni prezentował się przytulnie i napawał domowników dobrą energią?

Artykuł sponsorowany

Wielkie sprzątanie na wiosnę

Wiosna to oczywiście wielkie porządki. Tych generalnych nie przeprowadzimy starannie w jeden dzień, dlatego warto rozpocząć je już teraz, rozkładając konieczne prace na wolne dni i weekendy. W ramach takich porządków trzeba przede wszystkim pozbyć się z domu zbędnych przedmiotów, dokładnie odkurzyć wszystkie powierzchnie, wyprać tekstylia, w tym również obicia kanap czy dywany. Konieczne będzie też umycie okien, dzięki którym wnętrza wypełnią się światłem. 

Wiosenne tekstylia

Na wiosnę warto zainwestować w dobrej jakości nowe firany, które możesz znaleźć na nietylkofiranki.pl – takie, które wpuszczą do salonu jak najwięcej światła. Mogą to być na przykład gładkie, śnieżnobiałe firany z woalu lub firany z delikatnym kwiatowym wzorem, nawet w kolorze. Do nich można dobrać także zasłony i pasujące bieżniki na ławę czy chociażby poduszki dekoracyjne. Najlepsze będą te tematyczne, utrzymane w jasnej, energetycznej kolorystyce. Świetnie sprawdzą się także motywy wzornicze jak zielone listki, kolorowe kwiaty czy motyle. 

Ciężkie, ciepłe koce z kanap czy foteli dobrze zamienić też na lżejsze i cieńsze, na przykład na ażurowe pledy w pastelowych odcieniach. Aby połączyć ze sobą wyraziste kolory i motywy, należy trzymać się jednej, maksymalnie dwóch barw. Bezpieczną opcją będzie zestawienie świeżej, czystej bieli z zielenią, różem lub błękitem. 

Wiosenne dekoracje do salonu

Motywy wiosenne na firanach, zasłonach czy poduszkach będą prezentowały się lepiej jako całość wystroju, jeśli dodamy do aranżacji kilka spajających je dodatków. Na blacie stołu czy komody warto postawić więc bukiet świeżych kwiatów lub przynajmniej roślinę w doniczce. Z kolei na ścianach dobrze zawiesić plakat lub obraz z równie wiosenną scenerią. Można pokusić się także o tapetę z wiosennym krajobrazem i przykleić ją na kawałek ściany lub zdecydować się na nowe pokrowce meblowe w świeżej kolorystyce. 

Wypełniony słońcem, czysty i odświeżony salon to wnętrze, w którym zwyczajnie przyjemniej jest przebywać i wypoczywać na co dzień. Starania z pewnością nie umkną też uwadze gości, którzy będą mogli podziwiać wiosenną aranżację pokoju dziennego podczas wspólnej kawy czy herbaty.

Brak komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.