BeStyleIkony mody i styluMarta Dyks: wiek, mąż, instagram, wzrost i kariera

Marta Dyks: wiek, mąż, instagram, wzrost i kariera

Marta Dyks to młoda, nietuzinkowa kobieta, która jest modelką, aktywistką i… spełnioną żoną. I choć jej życie naznaczyły różnego rodzaju trudności, to dziś wielokrotnie podkreśla, że dzięki bliskim udało jej się pokonać wszystkie wyzwania. Mówiąc wprost: życiorys pani Marty to gotowy przepis na serial lub film fabularny traktujący o zwykłym, szarym i trudnym życiu, w którym nie może zabraknąć sukcesów, radości, ale też i trudnych wyzwań.

Marta Dyks: wiek i początek kariery

Marta Dyks ma aktualnie 28 lat. Modelka przyszła na świat w 1989 roku w Bydgoszczy. Szesnaście lat później po raz pierwszy spróbowała swoich sił w konkursie piękności. Jak większość młodych dziewczyn, które w tamtych latach odniosły modelingowy sukces, również i ona zyskała popularność dzięki… młodzieżowym gazetkom. To właśnie dzięki nim udało się jej zawiązać współpracę z liczącymi się osobami w branży. Odtąd nastoletnia wówczas Marta Dyks stała się bywalczynią sesji zdjęciowych i lookbooków. Co ważne, już wtedy traktowała swoją pracę jako sposób na życie, dzięki czemu w krótkim czasie udało jej się zarobić prawdziwą fortunę.

Osiągnięcia Marty Dyks są naprawdę imponujące. Już w wieku 23 lat modelka odniosła swoje pierwsze sukcesy na wybiegach takich modowych gigantów jak Celine i Louis Vuitton. Po kilku miesiącach jej portfolio znacząco się rozszerzyło. Pani Marta pojawiła się na wybiegach takich marek jak Dolce&Gabbana, Victoria Beckham, a także Dries van Noten, Fendi i Mulberry. Co ciekawe, świat modelingu i wybiegów nie był jedynym osiągnięciem pani Marty. Udało jej się m.in. rozpocząć współpracę z niemieckim wydaniem magazynu Vogue, w którym wyróżniała się sesja zdjęciowa z jej udziałem. Co ważne, to nie koniec „fotograficznych” przygód modelki. Kolejne miesiące i lata przyniosły jej jeszcze większą sławę dzięki udziałowi w sesjach dla Zary, Escady, a także Pepe Jeans i TopShop.

Marta Dyks: Gala wręczenia nagród Róże Gali, 20.11.2016
Marta Dyks: Gala wręczenia nagród Róże Gali, 20.11.2016 / Zdjęcie: MWMedia.pl

Marta Dyks: wzrost i wymiary

Jak przystało na branżę modelingową, wymiary stanowią dość ważny czynnik w karierze. Wymiary Marty Dyks:

  • wzrost: 178 cm,
  • biust: 80 cm,
  • talia: 62 cm,
  • biodra: 88 cm

Marta Dysk: własna marka biżuterii

Dorobek pani Marty Dyks to nie tylko modeling i sesje zdjęciowe. W trakcie swej kariery kobieta zawiązała współpracę z największymi i najbardziej znanymi producentami biżuterii. W 2017 roku udało jej się stworzyć własną, niepowtarzalną kolekcję biżuterii, w skład której wchodziło 14 karatowe złoto i bogaty zestaw kamieni szlachetnych. Biżuteria sygnowana nazwiskiem modelki do dziś jest bardzo popularna wśród pań. Mało tego! Jej autorka nadal zyskuje bardzo dobre oceny za swój biżuteryjny projekt.

Marta Dyks: życie prywatne

Życie pani Marty jest – mimo osiąganych sukcesów – naznaczone wieloma cierpieniami. Co prawda 25 lipca 2015 roku modelka wzięła ślub z Borysem Staroszem, ale już dwa lata później okazało się, że cierpi ona na zespół hashimoto, czyli przewlekłe zapalenie tarczycy. W momencie usłyszenia diagnozy pani Marta Dyks wycofała się ze swej kariery, a następnie skupiła się na leczeniu. W walce z chorobą bardzo pomocny okazał się mąż modelki, który – nawiasem mówiąc – również jest związany z branżą modelingową.

Choroba odmieniła życie Marty Dyks. To właśnie dzięki niej modelka podjęła decyzję o przejściu na wegetarianizm i rozpoczęciu swej przygody z medytacją. W międzyczasie stała się też swoistą reprezentantką osób cierpiących na depresję. Było to możliwe dzięki podjęciu współpracy z fundacją Małgorzaty Braunek. Dzięki niej wiele osób uwierzyło, że depresja to nie wyrok i że można z nią walczyć.

Marta Dyks: o walce z depresją

Marta Dyks to osoba, która nie boi się mówić o swoich problemach zdrowotnych. W wielu wywiadach modelka wciąż podkreśla, że gdyby nie bliskie jej osoby (a zwłaszcza mąż), ona sama nie poradziłaby sobie z trudnościami, jakie spotkały ją w życiu. I choć pani Marta na chwilę obecną nie posiada dzieci, to – jak wielokrotnie podkreśla – odnajduje swe szczęście przy boku męża i przyjaciół.

Marta Dyks: aktywność na Instagramie

Warto dodać, że jest to osoba nadal bardzo aktywna m.in. w mediach społecznościowych. Jej konto na Instagramie obserwuje aż 44 tysięcy osób, co niewątpliwie jest bardzo dużym osiągnięciem.

Marta Dyks jest osobą nietuzinkową, profesjonalną i bardzo silną psychicznie. To właśnie dzięki swej wewnętrznej sile – którą czerpała od najbliższych – udało się jej odnieść sukces w walce z chorobą. Dzięki temu pani Marta do dziś jest inspiracją dla wielu osób, które z racji depresji nie mogą odnaleźć siebie.

Georgina Chapman: moda, film i osobiste triumfy

Georgina Chapman to postać, która z powodzeniem wykreowała swoją ścieżkę w świecie mody, stając się jednocześnie symbolem elegancji i innowacji. Jako współzałożycielka Marchesy, projektantka,...

Sekrety diety modelki – co jedzą i jak wygląda jadłospis?

Na pewno każdy z nas choć raz zadał sobie pytanie, jak modelki utrzymują swoje smukłe sylwetki i promienną cerę. Czy to magiczna pigułka, czy...

Frances Bean Cobain: Sztuka, bunt i dziedzictwo grunge’u

Frances Bean Cobain, urodzona 18 sierpnia 1992 roku w Los Angeles, to amerykańska artystka wizualna i modelka. Jest jedynym dzieckiem znanego muzyka rockowego Kurta...

Lourdes Leon: młoda celebrytka i ikona mody

Lourdes Leon to imię, które w ostatnich latach zyskało na znaczeniu w świecie mody, sztuki i kultury młodzieżowej. Córka jednej z najbardziej wpływowych postaci...

Grace Jones – ikona popkultury i symbol wolności lat 80.

Grace Jones to niekwestionowana ikona popkultury i mody, której wpływ na współczesne trendy jest niezaprzeczalny. Jej odwaga w eksperymentowaniu ze stylem, muzyką i wizerunkiem...

Bianca Jagger: ikona mody, działaczka społeczna i królowa parkietów

Bianca Jagger to nie tylko była żona legendarnego Micka Jaggera, ale także ikona mody lat 70. i 80., działaczka społeczna i postać niezwykle wpływowa...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj