Stoisz przed wyborem drzwi wewnętrznych? Nie wiesz, czy model z przeszkleniami będzie pasował do aranżacji wnętrza? A może zastanawiasz się nad skrzydłami w nietuzinkowym kolorze? Wybór drzwi wewnętrznych jest bardzo duży. Jednak wśród nich są modele, na które w 2024 roku warto zwrócić szczególną uwagę. Poznaj ranking najlepszych propozycji od producenta drzwi DRE.
Artykuł sponsorowanyJakie drzwi wewnętrzne są modne w 2024 roku?
Modne drzwi wewnętrzne w 2024 roku to modele o minimalistycznej formie. Ich ozdobą mogą być subtelne, proste intarsje. Do tworzenia nowoczesnych przestrzeni projektanci wnętrz chętnie wybierają skrzydła o prostych liniach, smukłych profilach i eleganckim wyglądzie. Jednak wyróżniającym elementem zawsze jest ostateczny projekt drzwi, który może zaskakiwać zarówno kolorem, jak i niestandardowym wykończeniem, np. połyskującym laminatem lub matową okleiną.
Trendem w 2024 roku jest poszukiwanie estetycznej prostoty połączonej z funkcjonalnością. Dlatego wiele modeli drzwi wewnętrznych ma przeszklenia, przez które do wnętrza wpada subtelne światło. Ma to znaczenie zwłaszcza w małych i ciemnych pomieszczeniach potrzebujących doświetlenia. Podkreśla się również innowacyjne rozwiązania technologiczne, które zapewniają wygodę użytkowania drzwi oraz ich estetyczne wykończenie.
5 interesujących modeli drzwi wewnętrznych – ranking DRE
W ofercie producenta drzwi DRE nie brakuje modeli, które wpisują się w trendy 2024 roku. W zależności od preferencji można wybrać zarówno te o nowoczesnym, jak i ponadczasowym wykończeniu. Poznaj 5 inspirujących propozycji.
- ESTRA 13 – w okleinie kaszmir mat
Jeśli interesują Cię trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz, wybierz kolor, który króluje w 2024 roku. Jest to kaszmir, czyli subtelne połączenie delikatnego beżu i ciepłej szarości. Skrzydła drzwiowe w tym odcieniu doskonale komponują się z eleganckimi przestrzeniami strefy dziennej. Model drzwi ESTRA 13 jest prosty, a jednocześnie zwraca uwagę dużym przeszkleniem dzielonym szprosami w kolorze skrzydła. Takie ujednolicenie barw podkreśla klasyczny i ponadczasowy wzór tego modelu.
- ILIS 3 – wykończone laminatem połyskowym
Kolejna propozycja to klasyczny model drzwi z podłużnym, wąskim przeszkleniem, ale za to w bardzo nowoczesnym wykończeniu. Drzwi wewnętrzne ILIS 3 w ciepłym, szarobrązowym odcieniu cubanit pasują do wnętrz, w których królują kamienne i metalowe tekstury. Nowoczesny laminat o metalicznym połysku i idealnie gładkiej powierzchni pięknie odbija światło i dodaje pomieszczeniom elegancji.
- REVA 1 – w zachwycającym odcieniu szałwii
W popularnych kolekcjach drzwi DRE pojawił się dekor w dekorze dąb szałwia. To delikatne połączenie koloru szarego i zielonego pięknie prezentuje się we wnętrzach stonowanych, bliskich naturze, utrzymanych w kolorystce bieli, beżu i szarości. Ten odcień wykończenia w połączeniu z modelem skrzydeł ramowych REVA 1 z poziomymi przeszkleniami tworzy uniwersalną propozycję drzwi, które będą modne przez lata.
- NESTOR 1 – czarny mat stworzony do loftów
Wnętrza w stylu loftowym potrzebują drzwi, które będą idealnie komponować się z całą aranżacją, czyli klimatem przestrzeni przemysłowych. Model NESTOR 1 z oryginalnymi frezowaniami w połączeniu z czarną, matową okleiną doskonale podkreśla charakter loftu. Takie skrzydła pasują zwłaszcza do mieszkań w kamienicach, gdzie dominują okna ze szprosami i duże, otwarte przestrzenie.
- NOVA Synchro – ponadczasowość w odcieniach dębu halifax
Popularność dębu halifax wynika z jego uniwersalnego wyglądu, który można dopasować do różnych stylów wnętrza. Tym bardziej gdy laminatem w tym dekorze zostaną wykończone drzwi z kolekcji NOVA Synchro. Ich prostą, płytową konstrukcję mogą zdobić subtelne, pionowe intarsje w 3 wersjach kolorystycznych do wyboru: stal szczotkowana, złoto szczotkowane lub mat moro.
Warto podkreślić, że zaawansowana technologia produkcji drzwi DRE zapewnia ich wytrzymałość i niezawodność. Natomiast dzięki różnorodności kolorów i wzornictwa można dopasować skrzydła drzwiowe do każdego stylu wnętrza i podkreślić niepowtarzalny charakter przestrzeni mieszkalnej.