BeStyleLifestyleTOP5 leków i suplementów na pamięć i poprawę koncentracji

TOP5 leków i suplementów na pamięć i poprawę koncentracji

Problemy z koncentracją i pamięcią spotykają wiele osób, zarówno starszych, jak i tych najmłodszych. Przyczyn mogą mieć wiele, dlatego też sposoby na radzenie sobie z nimi, są bardzo różne. U niektórych działać będą przeróżne techniki ćwiczenia koncentracji czy pamięci, inne osoby zauważą różnicę po zmianie diety czy trybu życia, a jeszcze kolejne dopiero po wsparciu się lekami czy suplementami diety, zobaczą efekty. Oczywiście istnieją również cięższe przypadki, gdy problemy z koncentracją wynikają z zaburzeń neurorozwojowych, jak chociażby ADHD. W takim przypadku konieczna będzie pomoc specjalisty z dziedziny zdrowia psychicznego i odpowiednia terapia połączona z lekami dostępnymi wyłącznie przez receptę.

Artykuł sponsorowany

Zakładając jednak, że powyższy problem nas nie dotyczy — jak możemy sobie poradzić z problemem z koncentracją czy pamięcią? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł. 

Skąd biorą się problemy z koncentracją?

Umiejętność skupienia się na wykonywanej czynności jest bardzo ważna w naszym życiu codziennym, stąd, gdy zaczyna zawodzić, możemy boleśnie odczuć tego skutki. Skąd może występować u nas problem z koncentracją? Jest to problem z pewnością bardzo złożony, jednak najczęstszymi przyczynami mogą być:

  • zmęczenie,
  • czynniki zewnętrzne (np.; rozpraszające środowisko pracy),
  • niedożywienie,
  • silne emocje, które nie pozwalają się nam skupić,
  • czy nieodpowiednia dieta.

Jakie są naturalne sposoby walki z trudnością w koncentracji? 

Bardzo ważne jest obserwowanie, w jakich momentach koncentrację najczęściej tracimy i  jeśli jest to na przykład jakiś zewnętrzny bodziec, możemy postarać się go unikać w przyszłości. Przykładowo, jeśli podczas nauki sięgamy często po telefon, być może warto, jest odłożyć go na ten czas w inne miejsce lub skorzystać z aplikacji, która go na ten czas wyłączy. 

Warto jest również zastanowić się, czy dostarczamy naszemu organizmowi odpowiednią ilość snu oraz zbilansowaną, regularną dietę, bogatą w magnez, potas czy kwasy tłuszczowe. Jeśli jednak to wszystko zawodzi, możemy zastanowić się nad stosowaniem suplementów diety, które mogą nam w tym pomóc. 

Jakie suplementy diety można stosować na problemy z koncentracją?

Na rynku dostępne jest wiele preparatów, które mogą pomóc z utrzymaniem koncentracji. Przed ich użyciem należy dogłębnie zapoznać się z treścią ulotki, a także, jeśli mamy taką możliwość, skonsultować ich branie z lekarzem lub farmaceutą, w szczególności, jeśli przyjmujemy jakieś inne suplementy diety. Leki na pamięć i poprawę koncentracji dostępne są zazwyczaj bez recepty, jednak warto pamiętać o zgodnym z zaleceniami stosowaniu – https://www.hebeapteka.pl/nerwy-i-stres-pamiec-koncentracja-poprawa-nastroju/.

Jakie pięć składników najczęściej znajdziemy w takich produktach?

Żeń-szeń – konkretniej jego korzeń, stosowany jest w wielu suplementach diety służących do poprawy koncentracji, gdyż jest to środek wspierający właśnie nasze zdolności do skupienia uwagi. Usprawnia on transport tlenu w naszym układzie nerwowym, a także kontroluje poziom serotoniny i dopaminy, co pomaga w koncentracji oraz pamięci. 

Miłorząb japoński — inaczej nazywany również ginkgo biloba, zawiera w sobie ginkgolidy A, B, C, J i M. Wspomaga on koncentrację, pamięć oraz jest stosowany jako środek zapobiegający demencji. 

Guarana — ten składnik działa z kolei pobudzająco, zwiększając sprawność umysłową oraz zmniejszając zmęczenie organizmu, stosowany jest jako swego rodzaju “paliwo” dla mózgu. 

Kofeina — jest to znany sposób na pobudzenie organizmu, oprócz w takich produktach jak kawa, można ją znaleźć w suplementach diety. Należy jednak pamiętać, że ma ona działanie uzależniające, więc korzystanie z takich rozwiązań powinno być z zachowaniem rozwagi i umiaru. 

Omega-3 – jest to bardzo ważny kwas, który wpływa na poprawę pamięci, koncentracji czy zmniejszenia stresu oraz agresji. 

Muzyka lat 80-tych: 30 niezapomnianych przebojów

Muzyka lat 80-tych pozostawiała nam wiele niezapomnianych przebojów. Wraz z powstaniem MTV i powszechna dostępność nowych technologii pozwoliły artystom na tworzenie unikalnych dźwięków i...

Wełna gryzie? Sprawdź co zrobić, żeby nie gryzła

Wełna to naturalny materiał, który cieszy się popularnością ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne i oddychające. Jednak dla niektórych osób może okazać się problematyczna,...

Naturalne kremy do twarzy – Twoja droga do pięknej i promiennej skóry

W świecie pełnym syntetycznych kosmetyków, naturalne kremy do twarzy zyskują na popularności. Coraz więcej osób docenia produkty oparte na składnikach pochodzenia roślinnego i mineralnego,...

Jak wykorzystać dropshipping w branży wyposażenia wnętrz? Cenne wskazówki!

Dropshipping to model biznesowy, który zyskuje na popularności w różnych branżach, dzięki swojej elastyczności i niskim kosztom wejścia. Polega on na sprzedaży produktów bez...

Jak zaplanować niezapomnianą rocznicę ślubu?

Czy zbliża się Wasza rocznica ślubu? Gratulacje! To idealna okazja, aby świętować Waszą miłość, odnowić wspólne więzi i stworzyć kolejne niezapomniane wspomnienia. Niezależnie od...

Klasyczny T-shirt damski – do jakich stylizacji pasuje?

Klasyczny T-shirt damski to bardzo uniwersalny element garderoby, który powinien znaleźć się w szafie każdej kobiety. Białe i czarne warianty są najbardziej ponadczasowe, ale...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj