Poznaj tą markę outdoroową!

outdoor

Odzież outdoorowa od lat cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród miłośników survivalu. Musi ją charakteryzować komfort i wytrzymałość. Nie bez znaczenia jest zatem wybór odpowiedniej marki odzieży outdoorowej. Jedną z wyróżniających się jest z pewność Helikon-Tex. Co sprawia, że to właśnie ona cieszy się tak dużym zaufaniem klientów i dlaczego zakup jej produktów to dobra decyzja?

Artykuł sponsorowany

Kilka słów o historii marki Helkon-Tex

Helikon to polska marka, która powstała w 1983 roku. W początkowym okresie swojej działalności firma zajmowała się przede wszystkim sprzedażą wyposażenia wojskowego pochodzącego z demobilu. Mniej więcej dwie dekady temu marka postawiła jednak na produkcję własnej odzieży i sprzętu: odzieży outdoorowej, taktycznej oraz o sprzęcie survivalowym.

Dziś Helikon-Tex to czołowa polska firma w branży projektowania i produkcji odzieży militarnej i wyposażenia survivalowego. Firma zajmuje się hurtową sprzedażą swoich towarów, które zakupić można w wielu renomowanych sklepach zarówno w Polsce, jak i za granicą.

kobieta w zestawie outdoorowej dzieży w terenie

Odzież marki Helikon, czyli jakość i wytrzymałość

Nie da się ukryć, że specyfikacja odzieży outdoorowej jest nieco inna w porównaniu do odzieży standardowej, noszonej na co dzień. Choć wygląd takich ubrań jest oczywiście ważny, to przede wszystkim liczy się tu jednak praktyczność i wytrzymałość.

W związku z tym, że firma przez lata zajmowała się odzieżą wojskową, to doskonale rozumie, jak istotna jest wytrzymałość i jakość odzieży survivalowej. Warto tu dodać, że Helikon-Tex od wielu lat systematycznie uczestniczy w różnego rodzaju targach zbrojeniowych, militarnych i survivalowych. To najlepiej świadczy o jakości oferowanych przez firmę towarów.

kobieta ubrana w odzież outdoorową

Produkty odzieżowe marki Helikon-Tex

W ofercie marki Helikon znajdują różne rodzaje odzieży. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wysokiej jakości spodnie OTP VersaStretch. Są niezwykle praktyczne i wytrzymałe, co sprawia, że idealnie sprawdzają się podczas bushcraftu lub survivalu. Wykonane są z elastycznego, wytrzymałego i dobrze oddychającego materiału VersaStretch. To, co wyróżnia ten produkt to zastosowana technologia 4-Way Elastic, dzięki której spodnie rozciągają się w czterech kierunkach. Zapewnia to idealne dopasowanie i swobodę ruchów.

Innym produktem wartym uwagi jest kurtka Anorak Pilgrim. To znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy uwielbiają dłuższe wędrówki, np. w górach. Kurta zaprojektowana została w taki sposób, aby zapewnić komfort w niemal każdych warunkach atmosferycznych. Wykonana jest z poliestru, bawełny oraz elastanu, co sprawa, że po deszczu bardzo szybko schnie.

Warto jeszcze wspomnieć o koszuli Defender MK2 Tropical. Jest nie tylko bardzo elegancka, ale również pozwala na zachowanie odpowiedniego komfortu termicznego. To idealny wybór na gorące letnie dni. Koszula wykonana jest z technicznej tkaniny poliestrowej z zastosowaniem technologii Quick Dry, która gwarantuje oddychalność w nawet najgorętsze dni. Poza tym wspomniana technologia cechuje się właściwościami szybkoschnącymi.

Brak komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.