Jak używać stempli wzorów na paznokciach? Odpowiadamy!

wzory na paznokciach hybrydowych

Mimo najszczerszych chęci, nie potrafisz nauczyć się malowania estetycznych wzorków na paznokciach? Z ratunkiem mogą przyjść stemple! To metoda zdobienia manicure’u, którą opanuje każda z nas. W jaki sposób ich używać?

Artykuł sponsorowany

Świat zdobień paznokci jest tak bogaty, że nawet największy artystyczny antytalent znajdzie w nim wygodne dla siebie rozwiązanie. Pyłki, naklejki, folie, a może stamping? Za pomocą szablonów i stempla wykonasz manicure z najbardziej skomplikowanymi wzorami. Mnogość kształtów przyprawia o zawrót głowy – możesz wybrać kwiaty, esy-floresy, skomplikowane arabeski lub nawet zwierzątka i inne słodkie kształty, jak np. babeczki lub płatki śniegu. Jak się za to zabrać?

Czego potrzebujesz do zrobienia stempli?

Oprócz całego arsenału produktów do robienia manicure’u w wybranej przez Ciebie metodzie, potrzebne Ci będą oczywiście blaszka ze wzorami do odbicia, zdrapka do usuwania nadmiaru lakieru i stempel. Zwróć uwagę na jakość matrycy. Wygodny będzie spory, miękki i przezroczysty stempel.

Samą bazę, czyli kolorowy manicure, możesz wykonać trwałą i sprawdzoną metodą hybrydową, np. za pomocą produktów oferowanych przez sklep internetowy Cosmetics Zone. Do stempli najlepiej będzie użyć przeznaczonego do tego celu lakieru. Musi mieć on naprawdę mocną pigmentację i odpowiednią gęstość. Do stemplowania nadają się też niektóre żele.

jednolite paznokcie w kolorze różowym i żótłym
Jednolite paznokcie robią wrażenie, ale stemple pozwolą Ci przenieść swój manicure na wyższy poziom

Stemple na paznokciach krok po kroku

Zacznij po prostu od wykonania manicure’u hybrydowego. Dokładnie opracuj płytkę i skórki, przemyj ją cleanerem i zaaplikuj kolejno bazę i kolorowy lakier. Zazwyczaj nie usuwamy warstwy dyspersyjnej z lakieru, ale jeśli chcesz zaaplikować stemple, jest to konieczne. 

Teraz czeka Cię najbardziej skomplikowany moment całej operacji. Wybierz z płytki wzór, który najbardziej Ci się podoba. Pokryj go lakierem, którego nadmiar usuń za pomocą zdrapki. Emulsja powinna dokładnie pokryć cały wzorek. Teraz możesz przyłożyć do niego stempel. Pamiętaj, by wykonać tę czynność raz, a dokładnie. Wzór powinien odbić się za jednym podejściem i zostać przeniesiony na płytkę paznokcia. Dociśnięcie go do płytki musi być precyzyjne. Nie poruszaj stemplem na boki, ponieważ w ten sposób rozmażesz lakier, a wzór będzie niewyraźny. Sekwencję tę trzeba powtórzyć na każdym paznokciu z równą delikatnością i uwagą. Co zrobić, jeśli stempel odbił się niewyraźnie? Możesz prędko usunąć go za pomocą zwykłego zmywacza do paznokci i ponowić próbę. Na koniec zabezpiecz stylizację top coatem i utwardź ją w lampie.

lampa do utrwalania lakieru
Po wykonaniu zdobień utrwal efekt w lampie

Perfekcyjny manicure dla każdej z nas

Stempel i wzorzysta blaszka to gadżety pozwalające każdej kobiecie stworzyć na paznokciach wzory, które wydawały się być poza ich zasięgiem. Wystarczy odrobina zapału i otwartości na nowe rozwiązania. Zanim dojdziesz do perfekcji, czeka Cię zapewne kilka prób. Na początku możesz mieć trudności np. z wymierzeniem odpowiedniej ilości lakieru, którą należy umieścić na blaszce i przenieść na stempel. Będziesz musiała nabrać także wprawy w aplikowaniu wzoru na płytkę. Czasem konieczne będzie wykonanie nawet kilku prób przed osiągnięciem pożądanego efektu. Wciąż jest to jednak o wiele szybszy proces, niż gdybyś musiała malować tak skomplikowane zdobienia za pomocą pędzla. Wzór z matrycy gwarantuje też idealną powtarzalność.

W tym wypadku trudno o gotowy przepis na sukces. Najlepiej sprawdza się stara, dobra metoda prób i błędów. Warto jednak uzbroić się w odrobinę cierpliwości, by osiągnąć wyjątkowe efekty, które normalnie wykraczają poza Twoje zdolności manualne.

Brak komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.