Jak dbać o włosy farbowane i rozjaśniane? Czy warto sięgać po naturalne szampony do włosów?

farbowanie i rozjaśnianie włosów

Farbowanie włosów bardzo często powoduje ich nadmierne wypadanie. Oczywiście farby do włosów są coraz lepsze i np. nie zawierają szkodliwego amoniaku. Także rozjaśnianie nie musi powodować siana na głowie czy uzyskania zbyt jasnego odcienia, dzięki odpowiedniemu stężeniu rozjaśniacza. Mimo umiejętności fryzjera po przyjściu do domu trudno nam uzyskać podobną fryzurę. Włosy mogą zacząć się puszyć, a nawet wypadać w większej ilości niż zazwyczaj. Kluczowe jest dobranie do nich odpowiednich kosmetyków, a więc szamponu i odżywki. Jakie warto wybrać?

Artykuł sponsorowany

Szampony do włosów farbowanych – czym powinny się charakteryzować? 

Każdy szampon do włosów farbowanych powinien zwiększać trwałość koloru. Dotyczy to zarówno naturalnego szamponu do włosów, jak i produktu drogeryjnego czy profesjonalnego. Zapobieganie szybkiemu wypłukiwaniu pigmentu to główne zadanie takiego produktu. Koloryzacja często powoduje przesuszenie włosów, ich puszenie się czy zmatowienie, dlatego składniki szamponów do włosów farbowanych powinny temu przeciwdziałać. Potrzebne są w nich zatem substancje nawilżające i odżywcze oraz wzmacniające pigment.       

Czy naturalne szampony do włosów farbowanych i rozjaśnianych to dobry wybór?  

Nie każdy może pozwolić sobie na drogie kosmetyki profesjonalne po farbowaniu czy rozjaśnianiu. Alternatywą może być naturalny szampon. Ciekawe produkty możecie znaleźć na stronie: https://www.izielnik.pl/naturalne-szampony-do-wlosow. Jakie naturalne kosmetyki do włosów sprawdzają się do włosów farbowanych i rozjaśnianych? Na pewno dobrym wyborem może być szampon na bazie wyciągu z granatu. Dzięki takiemu składnikowi włosy stają się lśniące, miękkie, a kolor jest dobrze chroniony. Jeżeli stawiacie na sprawdzone, stare receptury, to dobrym wyborem może być też szampon do włosów z wyciągami roślinnymi, z pokrzywą i pantenolem. Pokrzywa zapobiega nadmiernej łamliwości włosów, z kolei pantenol zamyka łuski włosowe i zmniejsza skłonność do rozdwajania się końcówek. Oczywiście są też szampony, które mogą rozjaśniać bądź przyciemniać włosy. W tym przypadku nie należy używać takich produktów zbyt długo. W przypadku produktów do podkreślenia siwizny kolor przy częstym stosowaniu szamponu może wpadać w odcienie fioletu, a przecież zwykle nie chce się uzyskać takiego efektu. Produkty przyciemniające mają w swoim składzie często hennę. Przyciemnienie nie jest oczywiście trwałe i po kilkakrotnym myciu zwykłym szamponem, kolor wraca do normy. Klasyczne szampony do włosów farbowanych, które dają efekt wzmocnienia włosów, ale nie posiadają składników rozjaśniających czy też przyciemniających będą zatem lepszym wyborem.   

Brak komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.