Higiena intymna – najważniejsze zasady, polecane produkty i częste błędy

higiena intymna

Higiena intymna nie zna płci ani wieku. Czy wiesz, jak prawidłowo o nią dbać, jakich produktów używać? Czy potrafisz zidentyfikować najczęściej pojawiające się błędy? Odpowiedzi na te pytania oraz jeszcze więcej informacji znajdziesz w poniższym artykule. Sprawdź!

Artykuł sponsorowany

Higiena intymna – klucz do zdrowia i komfortu

Higiena intymna odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia zarówno u kobiet, jak i mężczyzn – bez względu na wiek. Prawidłowa i regularna pielęgnacja okolic intymnych pomaga w utrzymaniu równowagi flory bakteryjnej, co zmniejsza ryzyko infekcji, takich jak grzybice czy bakteryjne zapalenie pochwy oraz zapobiega stanom zapalnym napletka i żołędzi. Zmniejsza też ryzyko wystąpienia zapalenia pęcherze czy infekcji układu moczowo-płciowego. Czyste okolice intymne są również mniej podatne na podrażnienia i świąd czy na rozwój bakterii, powodujących między innymi nieprzyjemne zapachy. Czujemy się więc komfortowo, wygodnie i świeżo.

Najważniejsze zasady dbania o higienę intymną

Wiesz już, jak ważna jest odpowiednia higiena intymna, to teraz czas wyjaśnić, których zasad warto się trzymać. Częstotliwość mycia dostosuj do własnych potrzeb i aktywności fizycznej, ale rób to co najmniej raz dziennie. Pamiętaj przy tym, że zbyt częste mycie może prowadzić do przesuszenia i podrażnienia skóry. Zawsze też używaj łagodnych, pH-neutralnych mydeł lub specjalnych preparatów do higieny intymnej, na przykład Iladian Direct Plus, o którym napiszemy więcej w dalszej części artykułu. Unikaj zaś używania silnie pachnących mydeł, żeli pod prysznic czy szamponów, gdyż mogą one zaburzyć naturalną florę bakteryjną i prowadzić do infekcji.

Podczas mycia zwracaj uwagę na technikę. W przypadku kobiet zaleca się mycie okolic intymnych od przodu do tyłu (aby uniknąć przeniesienia bakterii z okolic odbytu do pochwy), zaś u mężczyzn ważne jest pociągnięcie napletka do tyłu i umycie żołędzi oraz delikatne osuszenie skóry. Jeśli zaś chodzi o higienę podczas menstruacji, to regularnie zmieniaj podpaski, tampony czy kubeczki menstruacyjne, zgodnie z zaleceniami producentów. Nigdy też nie zapominaj o bieliźnie – powinna być wykonana z oddychających materiałów.

kąpiel

Iladian – kapsułki i żele do higieny intymnej

Rynek oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych do higieny intymnej, ale nie wszystkie są równie dobre i bezpieczne. Jednym z polecanych środków są te z serii Iladian, dostępne na przykład w aptece Nowa Farmacja. Żele do higieny intymnej marki Iladian są dostępne w kilku wariantach: standardowym, dla dziewczynek oraz dla kobiet 40+, tak by dopasować odpowiedni produkt do zmieniającego się z wiekiem pH pochwy.

Delikatnie myją i pielęgnują wrażliwe okolice, skutecznie chronią przed podrażnieniami, działają też antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo oraz przeciwwirusowo. Nawilżają i regenerują, niwelując nieprzyjemny zapach oraz uczucie swędzenia.

Do wyboru masz jeszcze kapsułki dopochwowe Iladian Direct Plus (pomagają przy infekcjach intymnych, ograniczając rozwój chorobotwórczych mikroorganizmów), Iladian Intima (żel łagodzący dolegliwości przy bakteryjnych i grzybiczych infekcjach zewnętrznych narządów płciowych) oraz Iladian Play Protect (łagodzący dyskomfort związany z suchością pochwy podczas zbliżeń).

Jak wynika z powyższego, dbanie o higienę intymną jest bardzo ważne i należy to robić rozsądnie, posiłkując się odpowiednimi produktami. Zdecydowanie warto zapoznać się z marką Iladian, której kosmetyki można stosować każdego dnia lub doraźnie, gdy pojawi się problem. Przekonaj się!

Brak komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.