Doczepiane włosy: Praktyczne porady i porównanie różnych typów

Kobieta w doczepianych włosach ubrana w fioletową suknię

Prawie każda kobieta lubi dobrze wyglądać w towarzystwie, czy to w czasie spontanicznych spotkań z przyjaciółmi, czy rodzinnych przyjęć. Sposobem na szybką metamorfozę mogą być doczepiane włosy, które pomogą szybko zwiększyć objętość włosów, a także odpowiednio je wydłużyć. Taki zabieg pozwala na wykonanie dowolnej fryzury, co w przypadku zbyt krótkich włosów byłoby niemożliwe. Dlatego właśnie doczepiane włosy cieszą się popularnością wśród nastolatek oraz dojrzałych kobiet.

Artykuł sponsorowany

1. Rodzaje doczepianych włosów

Doczepiane włosy pozwalają kobietom osiągnąć wymarzoną fryzurę w sytuacji, gdy naturalne włosy nie mają odpowiedniej długości lub gęstości. Istnieją dwie podstawowe metody doczepiania włosów. Pierwszą z nich jest jest doczepianie na ciepło, a drugą na zimno. Warto również wiedzieć, że doczepiane włosy mogą być naturalne oraz syntetyczne.

Doczepianie włosów na ciepło odbywa się przez zastosowanie specjalnego kleju, nakładanego u nasady naturalnych włosów kobiety poddawanej zabiegowi. W przypadku częstego stosowania tego rodzaju zabiegu, naturalne włosy z czasem mogą stać się cieńsze. Zaleca się więc metodę na zimno, która uchodzi za bezpieczniejszą. W tym przypadku jednak również dla bezpieczeństwa włosów nie należy powtarzać tej czynności zbyt często.

2. Czy włosy można doczepić samodzielnie?

Najlepszym sposobem na doczepienie włosów jest wizyta w salonie kosmetycznym. Zabieg ten powinien odbywać się pod okiem doświadczonego fryzjera, który pomoże wybrać odpowiedni rodzaj włosów oraz doklei je w bezpieczny sposób. Dzięki temu spada ryzyko uszkodzenia naturalnych włosów, a efekt może być naprawdę znakomity.

Na rynku istnieją jednak różnego rodzaju włosy, które można doczepić samodzielnie. Najczęściej są to warkocze lub kucyki, które mocuje się przy pomocy odpowiednich spinek. Popularne są również tak zwane wczeszki, które komponują się z naturalnymi włosami, zwiększając ich objętość.

3. Włosy syntetyczne, a naturalne – Co je różni?

Pierwszą różnicą, na którą najczęściej zwraca się uwagę, porównując włosy naturalne i syntetyczne jest ich cena. Doczepiane włosy naturalne są droższe od syntetycznych, ale też pozwalają na stworzenie o wiele trwalszej fryzury. Szukając włosów doczepianych w Internecie warto więc dokładnie się im przyjrzeć, aby uniknąć pomyłki. Na pozór jedne i drugie są do siebie podobne. W rzeczywistości jednak włosy naturalne są bardziej matowe i miękkie. Widząc włosy bardzo błyszczące, wręcz idealne, najprawdopodobniej będą to włosy syntetyczne.

Warto również pamiętać, że włosów syntetycznych nie powinno się myć szamponem, ani suszyć suszarką. Mogłoby to uszkodzić materiał, z którego są wykonane, co z pewnością byłoby widoczne na głowie.

4. Jakie włosy doczepiane wybrać?

Pomimo tego, że włosy syntetyczne dostępne na rynku są coraz lepszej jakości, najlepszym wyborem zdają się być jednak włosy doczepiane naturalne. Najlepiej komponują się one z prawdziwymi włosami, a dodatkowo w większości przypadków można je farbować oraz stosować na nich różnego rodzaju zabiegi. Także sposób ich doczepiania jest bezpieczny. Ciekawą ofertę doczepianych włosów naturalnych przygotowała dla swoich klientek firma Cameron Hair. Znajdują się w niej między innymi naturalne kucyki, koki oraz grzywki, które można dopasować według koloru i długości.

Brak komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.