Depilacja laserowa a tradycyjne metody usuwania owłosienia

kobieta na tle morza

Mało która kobieta chce, żeby takie zabiegi jak depilacja ciała, zaprzątały jej głowę co drugi dzień. Usuwanie owłosienia powinno przynosić długotrwały komfort. Dlatego warto rozważyć zabieg depilacji laserowej, który jest w stanie zapewnić gładkość skóry na długo. Wyjaśniamy, na czym polega laserowe usuwanie owłosienia oraz jakie są jego plusy.

Artykuł sponsorowany

Czym się różni depilacja laserowa od innych metod usuwania owłosienia?

Podstawową różnicą między depilacją laserową a innymi metodami usuwania owłosienia jest trwałość efektów. Włoski najszybciej odrastają po usunięciu ich maszynką do golenia. Nieco większą trwałość zapewniają wosk czy depilator elektryczny, ale nadal jest to maksymalnie kilka tygodni. Po laserowym usunięciu owłosienia możemy zapomnieć o depilacji przez wiele miesięcy, a niektóre osoby mają to szczęście, że efekty utrzymują się u nich nawet przez kilka lat.

Tradycyjne metody depilacji mają jeszcze jedną wadę – bardzo często przyczyniają się do podrażniania skóry i wrastania włosków. W przypadku depilacji laserowej nie ma takiego ryzyka, ponieważ włosy usuwane są w całości. Zastosowanie lasera pozwala nawet na pozbycie się niektórych problemów skórnych, np. wrastania włosków.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania owłosienia?

Jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi, do depilacji laserowej trzeba się przede wszystkim odpowiednio przygotować. Czasem takie przygotowania mogą potrwać nawet przez kilka tygodni. Skóra przed laseroterapią nie może być opalona. Należy odstawić leki i zioła o działaniu światłouczulającym, a także kosmetyki zawierające retinol. Miejsce poddawane depilacji laserowej musi zostać dokładnie ogolone przy pomocy maszynki dzień przed umówionym zabiegiem. Już kilka tygodni przed wizytą należy zrezygnować z zabiegów, polegających na wyrywaniu włosków. Odpowiednie przygotowanie się do depilacji laserowej zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.

Zabieg depilacji laserowej nie wymaga znieczulenia. W przypadku szczególnie wrażliwych obszarów możliwe jest zastosowanie kremu znieczulającego. Laser do depilacji emituje wiązkę światła, która w mieszku włosowym absorbowana jest przez melaninę. Dochodzi do podgrzania i zniszczenia całego włosa, wraz z jego macierzą, co przeciwdziała jego ponownemu wzrostowi. Depilacja laserowa działa tylko na włosy w aktywnej fazie wzrostu (anagenu). Niestety nie wszystkie włosy na ciele znajdują się w tej fazie jednocześnie. Dlatego zawsze konieczne jest wykonanie serii zabiegów

Największe zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest metodą długotrwałą. Zapobiega odrastaniu owłosienia przez wiele miesięcy. Po pewnym czasie na depilowanym obszarze mogą pojawić się pojedyncze włoski, ale są one zwykle cieńsze i mniej widoczne niż przed depilacją laserową. Aby uniknąć niespodziewanych odrostów wykonuje się tzw. zabiegi przypominające.

Obecnie można przy pomocy depilacji laserowej usunąć niemal każdy rodzaj owłosienia. Dawniej nie było to możliwe w przypadku włosów jasnych i przy ciemnej karnacji. Nowoczesne lasery do depilacji dobrze radzą sobie z każdym rodzajem owłosienia.

Depilacja laserowa jest łagodna dla skóry – nie powoduje trwałych podrażnień, wrastania włosków ani zapalenia mieszków włosowych, ale przeciwdziała tym problemom.

Laserowe usuwanie owłosienia polecane jest nawet kobietom, które zmagają się z zaburzeniami hormonalnymi, takimi jak nadmierne owłosienie typu męskiego (hirsutyzm). Efekty depilacji laserowej utrzymują się wówczas krócej niż u osób zdrowych, ale nadal jest to skuteczniejsza metoda niż maszynka do golenia czy wosk.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.

Brak komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.